tommytza

Probleme cu computerul

108 posts in this topic

Hop si eu cu o eventuala problema. Ieri am reformatat laptopul, toate bune si frumoase merge de zbarnaie iar dupa am instalat google chrome (ca mozzila nu-mi place) a aparut ecranul albastru plin cu scris si s-a resetat automat. Deocamdata vad ca merge bine dar intrebarea e: Sa ma astept sa ma lase si asta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@i love volvo...........Foloseste Opera ca si browser.Apoi este o coincidenta ca ti-a dat crash insa ,experimenteaza mai multe browsere si ai sa vezi care etse mai fiabil ,stabil si cu interfata cea mai prietenoasa nevoilor tale .

@Adi.....reinstaleaza driverul (potrivit S.O.) .Se intimpla ca deh este o matrice si mai da rateuri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@I love VOLVO : BSOD-ul (Blue Screen Of Death) apare in mod uzual de la o incompatibiltate a driverelor cu sistemul de operare, un conflict intre drivere sau o problema cu RAM-ul. Fa un CD boot-abil cu memtest, daca mai face figuri, si verifica-i RAM-ul.

@V50Saphir: e o matrice rezistiva din cate stiu, si daca din murdarie sau umezeala au inceput sa aiba alte rezistente traseele alea, nu stiu daca mai are ce sa-i faca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai vede el daca nu mai are ce sa ii faca,pad-ului. :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va multumesc.

In momentul in care am auzit cuvantul magic, "stricat", m-am pus cu burta pe carte si am rezolvat in 15 minute o problema ce dura de cateva luni. :)

Am descoperit ca are functii de gestures... pe care le-am acordat putin si vad ca momentan nu mai face.

http://en.community.dell.com/support-forums/laptop/f/3518/t/19463685.aspx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super ! Probabil alea erau date peste cap si credea ca ai doua degete pe pad in loc de unul...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@V50Saphir In mod normal Mozzila am vazut ca-mi merge foarte bine, dar m-am obisnuit cu google chrome.

@Midnight Caller Cred ca stii tu ce stii ca aseara cand mi-a instalat driverele a dat si ceva erori pe acolo dar baiatu' asa apasa tasta "continue anyway" . Daca numai asta ar fi problema ca nu prea sunt compatibile driverele cu "lepotopu" n-as intra in panica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now