Raula

iMIV

321 posts in this topic

Pai in formula aceea te costa aprox 250 euro numai boxele, fara amplificare. Mai bine cumperi un set de boxe OEM cu amplificare la 150 euro si ce casetofon doresti tu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, ai dreptate, doar ca unde gasesc la 150 euroi, as fi dispus sa cumpar :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

multam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Offtopic....

De la BluePower ,2DIN-ul ,BLP-301 are dimensiuni sigur pe standard Volvo pt a se introduce in locul unui SC 900 fara nici o ajustare?

Multumesc anticipat pt un raspuns exact.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pentru boxa fata din bord, macar cei de la volvo s-au sinchisit sa precableze, sau ma pot apuca linistit de cumpararea unui cablu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da' de ce în locul unui SC?

Pai din asta am in echiparea masinii + navigatie RTI /P2001 dar nu exista suport soft pt. Romania .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da Adrian, merge fara probleme in loc de SC-XXX .

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

pentru boxa fata din bord, macar cei de la volvo s-au sinchisit sa precableze, sau ma pot apuca linistit de cumpararea unui cablu ?

Ai cablu care vine din mufa verde (cea de alimentare), insa nu ai semnal pe ea, decat la HU 803. Poti sa o tai pe aia si o legi la mufa de boxe, sau cumperi o mufa de boxe din dezmontari si faci improvizatia! Daca montezi HU 803 si pui soft la reprezentanta o sa-ti mearga si sitemul dolbi, fara improvizatii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca prinde hu 803 din acelasi an cu masina are sanse sa nu -i puna soft , merge si fara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

asta v

Daca prinde hu 803 din acelasi an cu masina are sanse sa nu -i puna soft , merge si fara.

bine punctat adrain.Asta vroiam sa aflu.Am un prieten care are hu 803 dar masina e din 2003.Oare am nevoie de soft ? sau daca am nevoie cat ma costa toata treaba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Softul pe mine m-a costat 200 lei , eu stiu pe cineva care a pus pe masina din 2004 si nu i-a trebuit soft, dar casetofonul era scos tot de pe masina 2004.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Adrian, nu prea vad cum merge, de pe o masina cu acelasi an, tinand cont ca este un alt tip de aparat. Eu am pus doar amplificator si-mi da eroare in Vida. In plus HU 803, nu mai are iesire pentru boxe, deci este un alt aparat, asa ca nu vad cum il recunoaste CEM-ul

@Vita softul pentru iluminarea butoanelor, comenzile pe volan, amplificator (chiar daca el functioneaza)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu am eroarea de amplificator pentru ca nu am pus soft si la amplificator dar asta nu inseamna ca nu merge amplificatorul . Este dupa bulan .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai amplificatorul merge la toate fara soft, HU-ul nu prea cred ca merge (ma refer la schimbarea unui HU, cu un alt model)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt cazuri cand merge daca HU-urile sunt din acelasi an, adica am pus HU-603 in loc de HU-403 si nu au fost probleme. Mergeau si comenzile audio de pe volan cat si iluminarea .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai vezi Heim...de la 175 euro fara transport, la 56 usd adus acasa, parca este o diferenta! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

S-a stricat asta al meu, ca mai sunt colegi care au si functioneaza bine mercy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now