Raula

iMIV

321 posts in this topic

Doc daca este used but good=SH vine fara cables,sper >:D:tongue3:

Il iau eu si scot la vinzare Bluepower

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha Ha Ha .

Raula sa pitesti te rog cablele :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cablul ala poti sa-l faci si singur, te mai las insa sa fierbi dupa care iti trimit documentatia :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cablul ala il fac eu,cred ca am si conectorul pentru RTI ca avem aceleasi mufe si la trucks.

Cati bani vrei pe imiv?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu exact de conectorul ala vorbeam,am la trucks din alea.Sa vad unde gasesc unu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Part no ala este de la trucks,il fac eu ca am si pinii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Păi, stai că eu vreau să-l fac cu power cu tot, vreau să leg cablul care l-am primit de la VolvoTech la mufa aia.

Vreau să fac o replică a ăstuia;D

Pai tre sa-mi trimiti cablul de alimentare sau sa mergi la Volvo Trucks la Cluj sa-ti prinda 2 papuci pe firele tale,nu cred ca ai cleste de stranz papuci pentru conectorul ala.Merge si lipiti cu pistolul de lipit dar e tiganeala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu mă tot agit cu partea video, dar nu cunosc esenÅ£a... am o întrebare pentru cei care au iMIV + redare video (Bogdan, Parola):

se poate controla ceva din comenzile maÅŸinii, la redarea video (play, stop, next), fără să atingi iPod-ul?

Da!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ÃŽmi poÅ£i spune, dacă te rog eu frumos, ce anume, în afară de volum?  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pai tre sa-mi trimiti cablul de alimentare sau sa mergi la Volvo Trucks la Cluj sa-ti prinda 2 papuci pe firele tale,nu cred ca ai cleste de stranz papuci pentru conectorul ala.Merge si lipiti cu pistolul de lipit dar e tiganeala

Dacă tu eÅŸti dispus să faci chestia asta, contracost, evident, eu nu pot decât să fiu recunoscător.  ;D

Dă-mi un PM unde să Å£i-l trimit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domnule doctor se pare ca pana la urma reusesti sa faci treaba buna.Eu ma plictiseam de mult in locul dumitale!Pur si simplu parca prea mare bataia de cap.

Share this post


Link to post
Share on other sites

iMIV-ul l-am instalat ieri, datorită lui Detonator, care ÅŸi-a dovedit încă o dată aptitudinile într-ale Volvo-urilor. El a făcut acel "video and power cable", cu care am reuÅŸit să integrez iMIV-ul în portbagaj.

IniÅ£ial, am fost dezamăgit de faptul că AUX mergea bruiat atât video cât ÅŸi canalul audio "right". Åži acum sunt puÅ£in dezamăgit de tehnica celor de la VolvoTech ÅŸi vă spun ÅŸi de ce: mi-am luat inima în dinÅ£i ÅŸi am desfăcut iMIV-ul, după ce metoda recomandată telefonic de Detonator mi-a demonstrat că problema este din iMIV ÅŸi nu de la RTI, cablaj sau monitor. Era un contact accidental între video ÅŸi audio right (un fel de liÅ£ă împletită cu ceva textil). Habar nu am cum a ajuns acolo. Ce mă surprinde pe mine e faptul că cei de la VolvoTech n-au făcut o probă înainte de a-l scoate la vânzare.

Azi m-am dotat ÅŸi cu un iPod video (gen. 5 care nu are nevoie de autentificare) de 30 GB. Deocamdată trebuie să mă obiÅŸnuiesc cu el. Oricum, proba am făcut-o ÅŸi merge tot: audio, video, aux. Chiar am instalat alt firmware (ca iPod-ul să meargă prin MDC), ca să-mi arate ÅŸi pe display artist, song etc în Advanced Mode.

Aftermath:

- iMIV Rev. 2: 150 Euro

- transport (GLS): 47,55 Euro (asta m-a încurajat să-l desfac. Nu-mi surâdea ideea de a-l trimite înapoi)

- comision bancar (Transilvania): 18 Euro

- altele (cabluri, bandă dublă-adezivă etc.): 120 RON

- iPod video 30 GB: 195 RON.

My very special thanks go out to Detonator. ;D

PS: Vine ÅŸi un filmuleÅ£, dar după ce mă obiÅŸnuiesc cu iPod-ul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

iPod VIDEO 30GB -195RON, fugi mai nene de acilea, vreau si eu 2 kg .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Păi, nu am cum să-Å£i demonstrez, dar nici n-am niciun interes să mint. Dacă vrei mă crezi, dacă nu, asta e...  ;D

E SH, evident. Nu i-am găsit probleme, deocamdată, atât doar că bateria scade la juma' după o oră ÅŸi ceva de utilizare, dar nu mă deranjează, că se încarcă de la iMIV oricum...

Share this post


Link to post
Share on other sites

iPod VIDEO 30GB -195RON, fugi mai nene de acilea, vreau si eu 2 kg .

Eu am luat unul cu 250 ron de la niste "intreprinzatori" din targul de masini. In afara de zgarieturi, functioneaza fara cusur.

@Heim: dupa ce te inveti cu el si daca ai chef de experimente, iti poti instala asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

MulÅ£umesc frumos, Xy, dar mă tem că nu voi deveni niciodată expert pentru că deja l-am umplut cu date ÅŸi urmează să-l sechesterz în portbagaj pentru o perioadă nedeterminată. Nu o să ne vedem multă vreme... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar de ce nu bagi "ipodu" in cotiera ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Păi, am mai spus de câteva ori: cablul iG3 (pentru iPod) are doar 2 metri. Ä‚sta a fost ÅŸi motivul pentru care cei de la VolvoTech nu au pus în pachet acel video & power cable (care l-a făcut Detonatoru')  ;D

PS: Ai văzut că au inventat un fel de "metis" iMIV cu interfaÅ£ă USB? ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai si cati M ai din porkbagaj pana la cotiera ? Ajunge cablul de 2M .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adevăru-i că nici n-am încercat. Deocamdată, să văz cum îmi place aÅŸa. ÃŽn cotieră mă enervează că e vizibil dar, pe de altă parte, tot aÅŸtept să-mi răspundă Alin ce anume se poate controla de la HU la video playback (TV1) că io n-am reuÅŸit atceva decât fast forward. Nu ÅŸtiu dacă se poate da "next", de exemplu... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

De pe volan comanzi Next si de pe Hu forward. Sau invers, nu mai stiu ca eu nu ma uit la filme in masina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu ce HU ÅŸi cu ce firmware (prin ce canal îÅ£i merge video de pe iPod)? Prin SAT, cumva, cu firmware 01.04.00? ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now