VLT

Salut de la Ct

29 posts in this topic

Salut la toata lumea,

Intru pe forumul Volvo de ceva timp, dar nu mi-am facut cont pana astazi.

Numele meu este George, sunt din Constanta.

Am intrat in timp pe multe forumuri, de curiozitate, si trebuie sa spun ca acesta este unul din putinele care se remarca prin calitatea discutiilor. Cred ca marca o impune.

Spor la toata lumea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bun venit,George! ;)

Multi km fara evenimente neplacute!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit printre noi, fericitule !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bun venit, multi, multi km. fara probleme!  

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Am intrat in timp pe multe forumuri, de curiozitate, si trebuie sa spun ca acesta este unul din putinele care se remarca prin calitatea discutiilor. Cred ca marca o impune.

Asta, cam asa e ... Nu oricine isi ia Volvo.

Oricum, fii binevenit printre noi !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai Venit! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bun venit!

Da-ne si noua poze cu bijuteria, sa ne bucuram si noi privirile pe langa ale tale  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  Salut George ,bine ai venit!

Share this post


Link to post
Share on other sites

bine ai  venit

da volvo ii o masina mai aparte ;) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit printre noi. O sa-ti placa aici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am intrat in timp pe multe forumuri, de curiozitate, si trebuie sa spun ca acesta este unul din putinele care se remarca prin calitatea discutiilor. Cred ca marca o impune.

Esti sigur de asta? :smile:

Te saluta carcotasul adjunct si iti ureaza bun venit .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Esti sigur de asta? :smile:

Te saluta carcotasul adjunct si iti ureaza bun venit .

Daca tu esti adjunctul,atunci ma-ntreb cine-i seful ;D

scuze de off

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu cred ca stii raspunsul asta ;D

Sa traiesti mare sef carcotas, va saluta al dvs adjunct :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca asta e parerea ta,inseamna ca esti dus rau.As fi dorit sa te cunosc personal la intalnire,dar daca nu ai venit,pot sa-mi fac o parere doar din ce scrii,si ma repet,daca asta e parerea ta despre forum,si despre masina in sine,cred ca cel mai indicat ar fi sa-ti iei golan sau bemeweu,cred ca ai fi satisfacut pe deplin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

wow...ce comparatii in ceas de noapte...

VLP-ul la Nationala - i s-a blocat etrierul spate la cca 130 km/h intr-o serpentina si.....a ales sa intre cu 850-ul in padurea de pe marginea drumului (avea de ales intre zid de ciment, copac gros ce mirosea a moarte sigura si...padurea care incepea in dreapta). Rezultat ? traieste, si-a continuat drumul si masina are doar MICI semne ale impactului...

Cam asa se intimpla si daca era intr-un logan - conform certitudinii tale...

"nu cred că un Volvo e cu mult mai bun ca un Logan."

Heimdallr , daca tu vrei sa crezi in aceasta stupida comparatie, nu pot sa te contrazic, ca-mi stric noaptea  8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai ...dupa 16 ani de viata eroica, tot mai vrei sa nu se blocheze ?  :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

are tractiune fata 244 deci iii ca  bmw

proprietarii volvo sunt un pic  mai aparte (nu sunt increzuti ;lam vazut la nationala  sunt ok)

sotia o luat cu v 40 un logan (loganul taiase curba )am vopsit bara fata so julit fara chit;

loganu avea usa bagat o palma aripa fata dr si usa spate deci nu-i comparatie (ala cu loganul m-o intrebat ca ce masina ii ca o vazut si el bara fata indoita de intra o minge de fotbal pa coltul fata si dup a10 min. si-o revenit)

piesele originale sunt de calitate superioara;

la 244 cind am laut cu 80 cu spatele stilpul de telegraf (firele s-o rupt pe al2 lea si al3 lea stalp)

am scgimbat capota spate (se putea face) bara de plastic ii si  acum  pe masinastopul so carapat si lonjeronul o fost deplasat ;am rupt de la inpact spatarul scaunului sofer ;dar  o rezistat (am alunecat pe gheata pe o portiune de 300 m care nu era curatat  nu stiam nu so vazut de aia am ajuns cu spatele in pom)

cineva cu un s80 o luta un cap de pod de lo rupt si lo tairt vreo 15 m omul o coborit cu sperietura ;avea baar zdrobita farul capota in mare dar o plecat pe rotile ei (mirat polotistul mio apus intimplarea)

eu personal m-am lamurit

da consuma mai mult ca altele dar is fiabile ;si ma simt bine  cind ma dau cu ele ;deci imi place ;eu nu compar nu are rost; conduc CE-MI PLACE SI ASTA CONTEAZA

si de altfel daca faci o sportiva cu 244 cde patineaza si intra 2 a se uita lumea  ca si cind ar fii ozn cu mirare  ;D ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Nu inteleg de ce pe un subiect de bun-venit pentru un membru nou s-au ajuns la comparatii volvo vs logan vs beenveu. Avem atatea alte subiecte pe care sa facem offtopic...

2. Eu unul prefer sa se strambe sasiul masinii decat sasiul meu. Cine vrea altfel e liber sa-si ia logan care are 4 stele euroncap la 60 la ora si 0 stele la 65.

3. Volvo break prin definite este o masina SIGURA fiindca are ca target principal familistii. Cainii din cate stiu eu nu prea fac parte din peisajul drumurilor suedeze sau europene. Si bara aia e facuta s-o ia dracu pe ea, nu  pe genunchii unui pieton, ca de-aia se fac teste euro ncap si la siguranta pedestrasilor.

4. Eu personal n-am avut nici o problema majora cu masina mea si nici nu cred ca o sa am dupa cum se comporta, asta fiindca a fost facuta cand o masina buna inca nu insemna sa aiba >1 km de fibra optica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now