lik1999

Zona IT

64 posts in this topic

asta consuma benzina....

nu sint simulatoare auto ? (joc)

Share this post


Link to post
Share on other sites

adriene, sa traiesti 1000 de ani ! (si io 10%) cu frina de mina nu sint ?

da viteza pe asfalt , un joc ceva...? (nu F1) (ceva gen DTM)

daca ma tine in casa macar o zi pe saptamina economisesc 1 - 2 plinuri....

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

iulix incearca Richard Burns Rally. Trebuie sa conduci exact ca la raliu! Ataci curbele la o anumita viteza unghi ambreiaj frana... se comporta exact ca si acum ai fi pe strada.

Buba e ca trebuie neaparat volan. Cu tastatura sau controller nu ai control prea bun.

O sa te tina in casa pana iei curbele calumea cu Subaru de 300 de caluti.

DTM... Toca Race Driver 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pt IuliRX dedicatie speciala :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fain setup-ul. That guy is good!

Mie imi place si simulatoarele gen:

, unde se foloseste gravitatia pt. a simula G-urile de la accelerare/franare/curbe. Exista unul mai fain, mai mic si destul de ieftin, dar nu il gasesc acum...

Iuli, De distractie pe asfalt merge si Burnout Paradise si Forza Motorsport 3. De fapt, chiar le recomand. :D Primul e cu cascadorii si ars de caucioace, al 2-lea e racing cu tot ce e mai fain pe piata, inclusiv Veyron, Audi R8 V10, etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tare m-ar interesa sa aiba si rs-ul, sa compar feelingul din joc cu realitatea....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oare au si RS tunat ? :lol:

Nenea Iuli daca iti iei simulator facem intalnirea saptamanala la Ploiesti .

Share this post


Link to post
Share on other sites

o facem de vineri seara pina duminica seara....

sa vezi atunci liniute si raliuri ! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesant laptopul/tableta, dar nu prea. Ma ia cu frica sa invart ecranul ala capacitiv. Sigur se duce balamaua/panglica.:lol:

Si mobilitatea iPad-ului unde e? Trebuie modem pentru internet. Deci o sa ai o tableta caruia ii iese un supozitor din fund.

Si... arata ca un macbook.

+ pentru ecranul capacitiv pe windows // nu am vazuta sa ceva pana acum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipad-ul are wifi pt net iar daca vrei net mobil iti iei versiunea cu wifi+3g .

Dell-ul este ideal pt diagnoza auto, de fapt orice tablet PC este ideal pt diagnoza auto dar asta este accesibil .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce frumos ar fi daca as putea scrie un program, o singura data, pentru toata sistemele de operare... Dar nuu... de parca nu tot in limbaj de asamblare ajung.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Adriann exista Java. :lol:

@Bogdan, sunt de acord cu Adrian, nu arata prea fiabil Dell-ul ala, desi ca idee e fain. Pentru diagnoza cred ca ar merge mai bine un Archos 9. Sau daca ai bani de aruncat un Trimble Yuma. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Java..... Nu mi-a venit in minte ca nu-mi place sa fiu dependent de o masina virtuala.

Mai departe de Hello World(Cautati mai intai Imparatia lui Dumnezeu - Profu era pocait) si bubble sort nu am trecut la Java.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dexter de obicei DELLurile sunt fiabile, eu insa folosesc de ani de zile IBM X40 dar acum trebuie sa-l casez si ma gandeam la un X61 tablet .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am si eu un XPS M1330 si a trebuit deja sa ii schimb placa de baza... Probabil ca e si cum le nimeresti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intrebare :Vreau sa cumpar aceasta placa de baza(A7N8x-x).Stie sa citeasca un stick usb?Adica vreau sa instalez windowsu fara cd,folosind un stick .Merge?

Daca nu,ce imi puteti recomanda pe sk A (amd)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cam toate placile de baza de prin 2000 incoace stiu sa booteze de pe USB. Si chiar daca nu stiu poti folosi un boot manager care stie USB. Gen http://www.plop.at/en/bootmanager.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipad.

Un amic si-a luat acum 2 zile. Foarte faina inventie, mai ales daca esti grafician/desenator.

M-a surprins si costul redus al softurilor, care fac destul de mult pentru ce ofera. ...Pana acum am cumparat toate programele de la Apple.

prezentare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now