DragosGD

Ce i-ai facut astazi masinii tale?

5,993 posts in this topic

Ceva mai bun dar nu la fel de bun ca OEM, care OEM oricum e prost :D

Pai si atunci care-i mai bun? OBEM? :blackeye:

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe OEM cica e 500 lei. Pot gasi mai ieftin?

Din cate stiam eu,pe aftermarket nu se gaseste mirificul tampon.Ramane doar varianta OEM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nionut, daca te referi la tamponul de la distributie, acela este scump . La fel si cel din stanga de sub baterie .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nionut, daca te referi la tamponul de la distributie, acela este scump . La fel si cel din stanga de sub baterie .

Neata G. Tamponul de langa distributie din stanga sus l-am schimbat. De la Alex. E cel cu ulei. A costat 550 lei. Cel de sub baterie banuiesc ca presupune datul bateriei jos? :( Si asta costa 500 lei. Are o forma ciudata. Banuiesc ca e nr 10 din imaginea atasata

post-4736-0-78735500-1364711037_thumb.jp

Edited by nionut76

Share this post


Link to post
Share on other sites

Seara buna Ionut :D

Exact poz 10 este iar pt inlocuirea lui ai nevoie sa dai bateria + carcasa bateriei jos .

Facut detailing la masina, facut poze la masina si evident pusa pe Autovit .

post-178-0-63686700-1364752352_thumb.jpg

post-178-0-62352900-1364752402_thumb.jpg

post-178-0-73910100-1364752470_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ultimul lucru pe care mi-l doresc este sa te supar, maestre dar design-ul asta la esapament, OEM sau ne-OEM e destul de anost. Chiar nu spune nimic... si cred ca ti-ai dat si tu seama. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogdane, vezi că ţi-e ars beculeţul de la număr. ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi am vopsit bandourile, am curatat jantele si am calibrat turometrul :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogdane, vezi că ţi-e ars beculeţul de la număr. grin.gif

Auuuuu, sa vezi ce scade la pret :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Seara buna Ionut :D

Exact poz 10 este iar pt inlocuirea lui ai nevoie sa dai bateria + carcasa bateriei jos .

Facut detailing la masina, facut poze la masina si evident pusa pe Autovit .

post-178-0-63686700-1364752352_thumb.jpg

post-178-0-62352900-1364752402_thumb.jpg

post-178-0-73910100-1364752470_thumb.jpg

Am vazut. Am fost dezamagit sa vad asta. Ma gandeam ca macar o vara stai si tu la volan :( Bafta la vanzare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masina a fost un proiect pt mine, masina arata comun iar acum arata altfel .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masina a fost un proiect pt mine, masina arata comun iar acum arata altfel .

Si ai sa scoti banii pe care i-ai bagat in "proiect"? Ca eu mereu imi pun intrebarea asta in cazul meu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt la limita rau de tot.

Dar placerea e maxima . :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt la limita rau de tot.

Dar placerea e maxima . :P

Miercuri vin in Bucuresti si raman pana joi pe la pranz. Daca nu ai treaba poate ne vedem la ochi miercuri seara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am schimbat volanul la v si stergatoarele de parbiz +spalare bine meritata ;;mai urmeaza cauciucurile de vara sa le pun pe amandoua dar un pic mai incolco ca nu se stie ce face vremea :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nionut, te astept.

Schimbat EGR la cobai si constatat cu stupoare ca o bujie schimbata acum o luna s-a ars din nou.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nionut, te astept.

Schimbat EGR la cobai si constatat cu stupoare ca o bujie schimbata acum o luna s-a ars din nou.

Te sun cand termin. Sper sa nu deranjez. Sper ca pe la 18 sa fiu gata. Mancarea, bautura si dansul stabilesti tu unde :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am spalat xc90-ul!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi am samponat/spalat/parfumat badogul personal, iar de doua ore ploua... . Si nu-i prima data cand patesc asta.

Aaa, saptamana trecuta i-am mai facut ceva : i-am spart proiectorul de pe dreapta, cu concursul materialului "antiderapant" aruncat de drumarii iscusiti ce-si fac veacul pe Turda-Cluj, ajutat evident si de un mojic ce venea pe sens invers si care tinea mortis sa nu-si lase badogul sa fuga sub 100 la ora, in conditiile in care pe sensul nostru se circula cu max. 30.

Edited by AdiP

Share this post


Link to post
Share on other sites

am scos suedeza din service, dupa un "sarut" cu o nemtoaica...

grila, bara, far, radiator clima, claxon, vopsea, chestii...+ mici retusuri mai vechi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi am samponat/spalat/parfumat badogul personal, iar de doua ore ploua... . Si nu-i prima data cand patesc asta.

Aaa, saptamana trecuta i-am mai facut ceva : i-am spart proiectorul de pe dreapta, cu concursul materialului "antiderapant" aruncat de drumarii iscusiti ce-si fac veacul pe Turda-Cluj, ajutat evident si de un mojic ce venea pe sens invers si care tinea mortis sa nu-si lase badogul sa fuga sub 100 la ora, in conditiile in care pe sensul nostru se circula cu max. 30.

La 244 exact asa am patit cu sticla de far ; acum am 2 noi noute (pe care nu le-am montat nu de alta sa nu nmai pateasca ceva)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marti dimineata am coafat s40-ul vechi, bara fata, capota, grila putin stearsa si stergatorul de far + ce se descopera astazi la reconstatare.

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk 2

Edited by Dinoco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am schimbat filtrele si uleiul bestiei si imi pare ca se infige mai afurisit, sau

o fi numai un efect placebo? in mod sigur are un sunet mai bland ...; totusi

am forjat-o un pic si cred ca filtrul de aer nou e mai permisiv, fiind lipsit de

stratul de burete, e facut numai din hartie ...., ieften deh, ca la astia, mamboooo ....

ma intreb in cat timp se colmateaza, ca praf e ca la balamuc si in ploaie avem praf

CpNmTboooooo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Schimbat senzor pedala ambreiaj pt cruise control pt ca avea un brat de sustinere rupt si mergea doar cand era zi cu soare ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now