DragosGD

Ce i-ai facut astazi masinii tale?

5,993 posts in this topic

da,e o lampa de birou!

Share this post


Link to post
Share on other sites

si esti multumit?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da,se vede destul de bine fata de un bec chior:))

are 10w, 800 lm si 166 led uri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am terminat 99% cu sonorizarea la V70. Mai am de montat consola centrala (cea cu cotiera) de la modelul facelift SAU sa modific suportul de pix sa scap de gaura ramasa, nu prea imi place cotiera noua fiind cam ingusta .

post-178-0-48450600-1321868336_thumb.jpg post-178-0-67616000-1321868358_thumb.jpg post-178-0-47549500-1321868364_thumb.jpg

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu acum o saptamana am dat-o pe chedere, praguri si cauciucurile de la motor cu spray pentru intretinerea cauciucurilor si plasticelor. Lasa in urma o "pacla" usor grasa care rezista mult in timp. Dand cu aceasta solutie, chederele de la usi nu se mai lipesc de caroserie cand ingheatza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@BG: ai muncit mult ca sa-l faci rosu? e si display-ul tot rosu?

Edited by LeChuck

Share this post


Link to post
Share on other sites

NU am muncit mult pt ca am facut multe HU pana acum, numai ale mele 3 buc le-am facut pana acum pe fiecare de cate 2-3 ori . :D

Ecranul este momentan verde, inca ma gandesc ce culoare sa-l fac, rosu este prea monoton pt un ecran, iar albul nu este perfect alb, albastru arata ca dracu .

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu zic ca rosu sau portocaliu s-ar potrivi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rosu am avut inainte si nu prea arata interesant, trebuie un pic de contrast, cred ca alb este mai bine dar din pacate nu iese 100% alb ci un alb cu tenta de verde. Sticla LCDului este usor verzuie .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!Am si eu pe 850 un HU-405.Lumina este cam"chioara" ??? Are cumva reglaj intern al intensitatii la lumina de pozitie in jurul butoanelor sau am pus eu vreun fir aiurea?Merci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Capi, vezi ca HU-urile in principiu au mai multe fire de alimentare... Unul evident la +12V, unul de 5V (accesorii sau contact) si mai are unul de comanda de intrare, legat pe pozitii cred, si care ii spune cand sunt farurile stinse sau aprinse, sa stie ca la faruri aprinse sa-si scada luminozitatea iar la faruri stinse sa o creasca (pe timp de zi de ex.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc Alex!Nu stiu care cum trebuie puse,eu am conectori cu fire luate de pe un S 80 intre HU si instalatia de 850.Singura problema e lumina,restul functioneaza perfect.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alex,pur si simplu lumina de la butoane e slaba rau!NU i de la fire.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi am pus anvelopele de iarna impreuna cu celalalt set de jante! Alta viatza :D

Haide, bre! Şi tu?!

Edited by HEIMÐALLR

Share this post


Link to post
Share on other sites

HU-405 este model nou care are iluminarea pe CAN_BUS, degeaba astepti lumina cand nu ai conectat ce trebuie si mai ales unde trebuie . Daca vrei lumina trebuie sa-l desfaci si sa tragi un nou traseu pt iluminare .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desfa-l si in loc de becurile alea chioare pune Led-uri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc tuturor!Se pare ca asa moare,cu lumina..."chioara" :evil6:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am pus suportii pentru trunghi si mi-am aranjat masina pentru iarna, arata mai stoc acum :P ...imi mai trebuiesc lanturi si gata :D

post-695-0-19176500-1322305982_thumb.jpg

post-695-0-46391900-1322307066_thumb.jpg

post-695-0-90680900-1322307078_thumb.jpg

post-695-0-16945600-1322307091_thumb.jpg

post-695-0-09181400-1322307101_thumb.jpg

post-695-0-27650600-1322307108_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai merita sa mergi (numai ca sa alimentezi) 400 km ? nu iesi mai ieftin daca alimentezi din cluj ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

dor de duca dom´ doctor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut lume,eu azi i-am cam dat forja :P pe drumurile patriei,mai exact pe ruta Negresti Oas-Satu Mare,domnul HEIMDALLR de unde sunteti??daca mergeti in Ucraina,poate treceti si pe la Negresti Oas?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ideal ar fi sa se duca neregulat si sa se intoarca regulat - dar sotia ce zice?

btw. am gresit o data drumul spre germania cand am luat-o pe la satmar. era noapte si am luat-o spre botiz-ucraina. e de belea drumul ala spre vama cu ungurii la satumare... zici ca gata, s-a terminat drumu si ai ajuns pe camp. printre niste case asa... o experienta neplacuta noaptea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apropo inca ceva am mai facut,am luat amenda pt 75 km/h in localitate,in LIvada mai exact, deoarece am depasit o amarata de Dacia :cursing: 268 lei si 3 puncte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Adi :o fi fost Dacia lu' nea militianu? pai cu ei te pui?

Edited by alexpopeystar68

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now