George_v

Achizitie Volvo v50/pareri

161 posts in this topic

si ce limbi ar mai fi disponibile?

pai cam 680e dar cica sa astept pana la 1 septembrie ca se scoate taxa,defapt or sa faca astia alta sub o alta forma, si ma gandesc poate vezi ca o scumpesc astia...nici nu stiu ce sa fac, deocamdata ma documentez. iar cu spusu ca am luat o nu prea am avut cand ca na am stat mai pe langa ea:)

Sa o stapanesti sanatos si sa vii joi seara la Polivalenta cu ea, sa-ti vedem mandretea...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am toate limbile pe care le are Volvo + lb Romana. Evident direct prin OBD la standard de reprezentanta dar de 3 ori mai ieftin .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ,sincer sa fiu nu prea am apucat sa o inspectez toata:) si poze o sa pun zilele astea, interiorul arata foarte bine(trebuie curatata putin tapiteria ,dar asa subtire) nu are semne de uzura, pretul a fost 8000 euro si urmeaza sa mai platesc taxa de 650 euro..si cam asta e. clima baga super rece daca dai 18C pe auto nu poti sa stai baga bine rau...muzica se aude foarte bine( apropo eram curios cate boxe are asta a mea?) iar cu venitul maine la polivalenta nu cred ca o sa pot ajunge,poate saptamna viitoare. Apropo la cine gasesc si eu ulei slx c1 vreau sa cumpar 4 litri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La Mike 1 gasesti ulei C1 .

Share this post


Link to post
Share on other sites

cat e litru? auzi Bogdan dar daca ii pun magnatec ce are?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu poti pune magnatec pt ca are DPF, se pune ulei 5W-30 cu norma ACEA C1 adica cea mai tare norma pt DPF. Funinginea din arderea uleiului tb sa fie minima .

Share this post


Link to post
Share on other sites

da bine, ziceam de magnatec 5w-30 ala care il da tecdoc-ul pentru motorul meu. si cat e litru nu stie nimeni? de slx.

Share this post


Link to post
Share on other sites

catre 50

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este undeva pe la 70 lei la Mihai si 60 lei la magazinele online.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am schimbat gumele pe fata si am scapat de "o treba" aia care se auzea, merge ca unsa acum :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut , ulei am luat slx c1 cu 69 ron litru (ma cam inteapa inima da asta e merita) filtrele am iesit mai ieftin ca le-am luat de la mine cu 266 toate 4 si sunt pe mahle, si cel de habitaclu cu carbon activ.maine le schimb si joi o sa vin si eu la intalnire,poze o sa pun dupa ce o sa plec cu ea prin concediu sa am si fundal frumos :) asa stau sa i fac in fata blocului sa zica vecinii ca sufar de Volvo :)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce filtre ai luat cu 266lei toate 4?daca se poate pret pe fiecare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ox 171/2d -filtru ulei =26.97 primele 3 sunt mahle

lx 1780 -filtru aer =34.78

lak 293 -filtru polen=55.26

55.170.00-filtru combustibil=148.57 iar acest individ este UFI ca pe mahle era mai scump cu 60 ron

Bine nu pot sa iau tot timpul cu discountul asta maxim, in mod normal le iau un pic mai scumpe dar tinand cont ca a fost pentru mine am gasit un pic de intelegere la firma:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

si eu tot knecht folosesc.mai am vro 8 de ulei pt motorul tau luate cu 1E din fabrica lor de la klagenfurt...si stau aci in plasa.vro 10 am dat cu 15-20lei .f de polen o fo mai scump 3.5E vro 5 bucati dar mai am unu pe care l pun si eu cat de curand.f de combustibil nu este facut in austria...ci in franta.

Edited by thor4ever

Share this post


Link to post
Share on other sites

si cat vrei pe filtru? ca as fi interesat :smile: a da esti din sebes pana vine ,cat mai costa si drumu nu merita ,ma duc maine sa fac schimbul.

Edited by George_v

Share this post


Link to post
Share on other sites

discutam pe pm... imi dai o adresa si iti trimit.cutia este de mann dar filtrele sunt mahle.tot ei au zis ca multe filtre de la mann sunt facute de ei.

Edited by thor4ever

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prima belea :( inca nu am facut casco si un minoritar probabil mi-a spart geamul usa dreapta spate ,intrebare? se gasesc pe stoc pe la careva? va multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prima belea :( inca nu am facut casco si un minoritar probabil mi-a spart geamul usa dreapta spate ,intrebare? se gasesc pe stoc pe la careva? va multumesc!

Imi pare rau pentru patania ta. Vezi ca este si V50 si S40 la dezmembrari in sectiunea dedicata, ia legatura cu colegii si poate te ajuta ei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce cacanarie offff.te o bagat la milioane bune paguba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intrebare: e acelasi geam la usa spate si la S si la V. Usa are aceleasi dimensiuni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu cred ca e la fel ca la mine la v50 e decat un singur geam la s40 mai e si ala mic triunghiular langa el,dar cine stie poate sunt la fel. am gasit la 200 cu montaj da il aduce marti si nu pot sa astept asa ca il pun cu 300 cu tot cu montaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

300 ce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now