feraru3333

PERSOANA JURIDICA CLUB .........

354 posts in this topic

Irina si toti ceilalti, ganditiva la un "pachet"

Daca tot "muncim" la o sigla, sa luam in calcul o stampila, un antet, etc. De exemplu, cred ca andreaua poate fi o piesa de rezistenta in stampila !!!

P.S. premiem varianta castigatoare, nu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai sa vina la pachet.

post-755-0-37969200-1316958468_thumb.jpg

Edited by LeChuck

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu stampila va ajut eu , doar 3 ani am facut asta , imi spuneti ce vreti sa apara in ea si se face , daca e rotunda diametrul trebuie sa fie de 30 sau de 40 .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa-mi fie cu iertare, dar totusi care-i baiu' cu asta ?

stockvectorracebadgeswi.jpg

Cred ca literele din "-CLUB.RO" ar trebui sa fie o idee mai mari, dar mi se pare ca se integreaza foarte bine cu sigla Volvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa-mi fie cu iertare, dar totusi care-i baiu' cu asta ?

stockvectorracebadgeswi.jpg

Cred ca literele din "-CLUB.RO" ar trebui sa fie o idee mai mari, dar mi se pare ca se integreaza foarte bine cu sigla Volvo.

IO :smile:

Si mai am cateva

L.E. - @LeChuck - ultima e prea...fotbalista primele 2 imi plac. :smile:

Edited by larahau

Share this post


Link to post
Share on other sites

E tarziu, si calculatorul asta nu stiu ce programe are, dar , la sigla de mai sus;pastram sigla cu inscrisul volvo, iar "club.ro"sa fie "lipit"cu steagul Romaniei,in "vant" , dar discret.ceva de genul stegulet.jpg . Apare o mica '"ruptura" in grafica,sare in ochi, dar nu deranjeaza!Nu acopera sigla Volvo, nu ar fi incarcata,si nu semana cu sigla unui club de fotbal.

Schita irinei e frumoasa, dar , zic eu prea "stilata", prea dificila..... Ar merge pe un breloc,un tricou, o sapca, un prosop, o husa de scaune!

Pentru o sigla,de club, mai ales una care sa poata fi pusa si pe un sticker, trebuie ceva simplu, elegant,si care sa mearga si pe un model vechi, dar si pe un model actual.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am facut varianta patrata, cu mici finisari de fonturi si tenta de culoare :

post-199-0-50727600-1316982950_thumb.jpg

post-199-0-84340700-1316983674_thumb.jpg

PS : Ca sa se vada ok trebuie downloadate si vizualizate la o dimensiune mai mica.

Edited by irina_f

Share this post


Link to post
Share on other sites

Irina, nu te supara pe mine, dar in forma asta , seamana cu ambalajul unui parfum, ce-i drept de calitate...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Irina si toti ceilalti, ganditiva la un "pachet"

Daca tot "muncim" la o sigla, sa luam in calcul o stampila, un antet, etc. De exemplu, cred ca andreaua poate fi o piesa de rezistenta in stampila !!!

P.S. premiem varianta castigatoare, nu?

Ai dreptate, vor fi luate in calcul si aspectele astea.

Irina, nu te supara pe mine, dar in forma asta , seamana cu ambalajul unui parfum, ce-i drept de calitate...

Nu ma supar, daca miroase frumos :smile:

Ca sa justific forma: e patrata dupa forma grilei de la OV4

Edited by irina_f

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce propui tu e prea select,prea futurist...(am ajuns si critic de arta :slap: ) Pentru ce vorbim noi ar fi nevoie de ceva simplu, ca si sigla de pana acum, cea de la postul 154.Vad ca te pricepi, daca ai pune "andreaua"; aia, o-ul in grafica din sigla .Sa combini ceea ce propui tu , cu "rudimentara"; schita prezentata .Crezi ca ar iesi ceva?

Edited by sfc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce propui tu e prea select,prea futurist...(am ajuns si critic de arta :slap: ) Pentru ce vorbim noi ar fi nevoie de ceva simplu, ca si sigla de pana acum, cea de la postul 154.Vad ca te pricepi, daca ai pune "andreaua" aia, o-ul in grafica din sigla .Sa combini ceea ce propui tu , cu "rudimentara" schita prezentata .Crezi ca ar iesi ceva?

Nu stiu daca ar fi ok o combinatie intre "andrea", adica sigla originala, cu cea moderna si forma respectiva...

Eu aveam impresia ca e simplu ce am facut eu. Si ca nu ar fi o problema sa fie transpus pe sticker , stampila , tricouri, ce o mai fi...

Ideea de sigla e intr-adevar asociata cu ceva mai stilizat , dar e obligatoriu sa fie asa ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu cred volvo-club.ro este adresa acestui site si nu are ce cauta pe emblema asociatiei. Pe emblema asociatiei trebuie sa gasim cuvintele in format intreg si fara liniute, puncte, si alte simboluri.

P.S. daca apare cuvantul ROMANIA nu mai este necesar si tricolorul !!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si cum tricolorul este prea "colorat" eu recomand folosirea cuvantului Romania.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu daca ar fi ok o combinatie intre "andrea", adica sigla originala, cu cea moderna si forma respectiva...

Eu aveam impresia ca e simplu ce am facut eu. Si ca nu ar fi o problema sa fie transpus pe sticker , stampila , tricouri, ce o mai fi...

Ideea de sigla e intr-adevar asociata cu ceva mai stilizat , dar e obligatoriu sa fie asa ?

Ce ai propus tu e perfect pentru tricouri si ceva de genul,chiar super.....

Revenind strict la sigla.

Eu m-am referit la desenul, tau la a 2-a litera, "o"-ul cu "andreaua" sa-l pui in sigla asta clasica.

post-63-0-76782800-1316987571_thumb.jpg

E simpla, si vizibila. Acum, ca ai rabdarea si placerea de a "tricota" cu sigla asta ceva mai stilizat, nu putem decat sa te felicitam....Vezi ce greu e cu "masculinitatea " asta :male: ? 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Andreaua" aia Alex, este sigla originala de pe primele modele de VOLVO. Era suportul prin care era sustinuta sigla de marginea radiatorului. Un pic de istorie nu strica sa stii ;)

Aha, bine ca stiu acu, da pentru o emblema pare mai potrivita cea propusa de icarus86, insa fara linioara si punct, cuvinte intregi, respectiv

VOLVO CLUB ROMANIA.

Edited by alexpopeystar68

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Andreaua" aia Alex, este sigla originala de pe primele modele de VOLVO. Era suportul prin care era sustinuta sigla de marginea radiatorului. Un pic de istorie nu strica sa stii ;)

Adica: ov4_rad_tmb.jpg

Imi place prima propunere a Irinei, e simpla, eleganta, sobra, exprima si traditia, reprezinta masinile noastre. In plus, negru cu alb merge cu orice culoare de masina. Cred ca e mai potrivita forma dreptunghiulara cu lungime pe orizontala (nu patrata, ca avatar) pentru inscriptionare sticker, frontispiciu de site, suport numar etc.

O mica observatie am, imaginea poate mai centrata pe verticala si "Club Romania" cu alt font mai vizibil, poate chiar cu font asemanator Volvo. Si ultimul "O" terminat in ceva "dare dinamice" (o idee in desenele

) ca sa sugereze si sportivitatea in continuarea traditiei. Nu zic "prezentul", ca se vor gasi carcotasi sa zica sa-l scriem cu caractere chinezesti. ;)

post-329-0-13310200-1317027822_thumb.jpg

Mersi de feedback. E wip (work in progress) dupa cum ziceam, urmeaza sa o mai finisez daca credeti ca ideea de baza va place.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astept pareri ...

mda nu stiu ce sa intamplat dar vad ca tot ce apucasem eu sa scriu nu sa salvat ... asa ca sa o iau de la inceput ...

Salutare numele meu este Claudiu Ungureanu ... sunt grafician de aproape 6 ani ... nu sunt mare fan al masinilor ... sunt mai mult cu motoarele ... dar am mare respect ptr aceasta marca si vreau sa va ajut cu acest logo , sticker de care aveti nevoie ... ce am postat mai sus e prima propunere lucrez la cea de a doua ... asa ca stay tunned :D ...

Cu Stima

Claudiu Ungureanu

post-3284-0-76488100-1317044077_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, bine-ai venit Claudiu si multumim pentru sigla "clean and shiny" ! ;D Asteptam cu interes sa vedem ce alte variante mai ai in proiect ;)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, bine-ai venit Claudiu si multumim pentru sigla "clean and shiny" ! ;D Asteptam cu interes sa vedem ce alte variante mai ai in proiect ;)

multumesc frumos

Midnight Caller

chiar acum lucrez la cealalta propunere ... care seamana cu cea a Irinei ... defapt e chiar asemanator doar ca al meu va fii vectorial ...

o sa postez dupa " finisare " :D

Stima

Share this post


Link to post
Share on other sites

ceva mai stilizat unde am incercat sa incorporez si ideea irinei. :love8: Minimalistic, zic ca se preteaza pt. stampile, stickere, tricouri etc. WIP, cum spunea ea.

Multumesc lui Roberto pt. poza.

post-755-0-66411300-1317046008_thumb.gif

post-755-0-96465500-1317046769_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare si bun venit tizule(cel putin la numele de familie :P )Interesanta lucrare...

personal prefer varianta Irinei...dar asta nu inseamna ca restul nu sunt demne de a ne reprezenta.

Edited by daann
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu tot pe prima varianta a Irinei merg !

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.