feraru3333

PERSOANA JURIDICA CLUB .........

354 posts in this topic

Da, despre cuvantul "Romania" este vorba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, daca treceti de faza asta ati cam scapat de piedici si restul sunt doar formalitati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu e o piedica

e si asta doar o formalitate

dar , ca orice formalitate, tre indeplinita

Share this post


Link to post
Share on other sites

felicitari! pacat ca din cei ce au vizitat subiectul numai 47% au avut curajul/bunavointa sa voteze. dar asa se intampla: c´est la vie!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, daca treceti de faza asta ati cam scapat de piedici si restul sunt doar formalitati...

Daca " treceti" ??? Credeam ca, daca "trecem"...

Dar orice e posibil...bine ca e benevol... pe vremuri ar fi fost obligatoriu ... doar cine a trait acele vremuri intelege...

Share this post


Link to post
Share on other sites

felicitari! pacat ca din cei ce au vizitat subiectul numai 47% au avut curajul/bunavointa sa voteze. dar asa se intampla: c´est la vie!

Numai un momentel, domnule. Parca era vorba ca mai intai votam daca numele autorilor sa fie publice sau nu, respectiva daca sa putem adauga si un comentariu votului sau nu. Votarea siglei intelesesem ca va avea loc ulterior. Sunt putin in bezna ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eşti puţin în urmă. Votarea de care spui tu a decurs în perioada cât s-au făcut propunerile. Cred că am descris destul de clar, în primul mesaj al topicului. cu date exacte. Nu-ţi este nimeni de vină, dacă nu citeşti atent ce se scrie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca sa nu se inteleaga iar gresit, pt. ca asta e moda...am scris "TRECETI" nu pentru ca nu ma consider parte integranta a clubului, ci pt. faptul ca eu unul nu am pus umarul la aceasta actiune, deci nu-mi pot asuma niciun merit sau implicatie. Efortul este al LOR, nu al NOSTRU. Noi suntem doar majoretele cu pompoane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca sa nu se inteleaga iar gresit, pt. ca asta e moda...am scris "TRECETI" nu pentru ca nu ma consider parte integranta a clubului, ci pt. faptul ca eu unul nu am pus umarul la aceasta actiune, deci nu-mi pot asuma niciun merit sau implicatie. Efortul este al LOR, nu al NOSTRU. Noi suntem doar majoretele cu pompoane.

Un nr de telefon, ceva? :love10::D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai, daca se numeste "Clubul Posesorilor de Volvo Romania", nu inseamna ca iubitorii nu pot adera. O simpla denumire nu impune criteriul de aderare. Restul continutului(statutul,...) conteaza cum este formulat, acolo se stipuleaza exact cine poate adera, proceduri,alte detalii...Titlul, de urmarit doar sa nu fie luat deja de o alta asociatie existenta sau sa se evite intrarea in conflict pe aceasta tema (juridic), de altfel....Clubul Posesorilor de Volvo Romania mi se pare mai mult decat ok. Majoritari vor fi oricum posesori de Volvo, plus un numar mai limitat de iubitori, fani, sau altceva. Oricum va fi asociatie non-profit, nu? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@theodor

volvo club romania,va fi denumirea asociatiei non profit

conditiile de aderare sunt scrise in statut,care va fi postat aici pe site

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu conteaza cum se numeste important este sa fie

si sa fie recunoscuta

Share this post


Link to post
Share on other sites

scuzati-ma ca ma bag si eu

sunt de acord cu orice denumire dar trebuie sa ne instiintati si pe noi cum putem intra , unde platim, bla bla

adica tot ce depinde de noi ca lucrurile sa mearga bine

Share this post


Link to post
Share on other sites

asteptam raspunsul de la guvernul romaniei,

cind o sa fie toate actele gata fi sigur ca o sa afli ce si cum tre sa faci ca a devi mebru cu drepturi depline

Share this post


Link to post
Share on other sites

s-a primit raspunsul de la secretariatul general al guvernului

acesta este: DA

amu tre sa depun actele la judecatorie

o voi face saptamina viitoare

denumirea acceptata este: ASOCIATIA NON PROFIT VOLVO CLUB ROMANIA

va rugam vizitati pagina de facebook "VOLVO CLUB ROMANIA" si promovati aceata pagina

7 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

In sfarsit, o veste buna , ca numai aiurea mi-a mers saptamina asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

am depus actele la judecatorie

sper ca in 2 saptamini sa avem actele finale

Share this post


Link to post
Share on other sites

VIZUALIZAT DE 240 MEMBRI AI FORUMULUI

asociatia non profit VOLVO CLUB ROMANIA---pe ultima suta de metri de infiintare-- va avea atitia membrii?

eu zic ca daca vor fi 50 sa fim fericiti

asa poate vom fi 50 de masini la nationala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da' ce legătură are Asociaţia cu Naţionala? ;D

Niciuna, dar de ce intrebi ? Ca tot nu vrei sa vii niciodata!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca să ştiu dacă să mă înscriu în Asociaţie. ;D

Cica primii inscrisi si trecuti pe lista nu platesc cotizatii ;D ;D ;D

ps: eu is numarul 1 :)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e nimeni scutit de cotizatie, cel putin nu inca. Am citit statutul si l-am si semnat. :evil5:

Asa ca Andu si Heim, pregatiti banii !

Share this post


Link to post
Share on other sites

heim, tu esti ultimul care ar trebui sa vorbesti !

vino la o nationala , sacrifica si tu ceva acolo si vorbesti dupa .

sint o groaza de "iubitori de volvo" de fatada aici, pe forum. nu te incadra si tu printre ei !

ps. (pot sa enumar citiva dintre ei daca chiar se vrea lucrul asta) nu ma faceti ca incep si vorbesc.

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.