feraru3333

PERSOANA JURIDICA CLUB .........

354 posts in this topic

Sunt incantat de ce vad...una mai interesanta decat cealalata. Va fi greu de ales. Felicitari pentru munca depusa. Sper sa fim la fel de inspirati si la votare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Place foarte mult ultima varianta propusa de Claudiu. Ma deranjeaza insa putin ca unghiurile din stanga si din dreapta nu sunt egale. As prefera ceva gen 45 grade in ambele parti, sau 45 grade in stanga si 90 grade vertical in dreapta.

Facem un nou poll cu toate variantele ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

mie nu-mi plac !!!

1. in grafica brendurilor nu se foloseste niciodata inclinatia spre stanga, este considerata negativa. (/-up , \-down)

2. daca facem o sigla cu laturile bine determinate, ele trebuiesc sa fie in corelatie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ DragosGD ... esti superstitios ?? :smile:) ... in partea din stanga a graficii ... am vrut sa reprezint aripi ... in partea din dreapta nu am facut nimik altceva decat sa tai unghiurile asa fel incat sa vina pe aceiashi linie cu A`ul de la final :smile: ... 2 la mana vroiam sa iti spun ca daca vrei incepe si creaza tu una ... pentru ca deja simt ca vb putin cam de sus ... eu nu am facut nimic altceva decat sa incerc sa va ajut aici ca nu imi iau bani pe ceea ce fac ... asa ca nu vad de ce atata negativism din partea ta ...

@ icarus86 ms frumos ... daca vreti ca ambele sa aibe 45 de grade e ok din partea mea se poate fara nici cea mai mica problema ...

@mariusdaniel ... ms frumos ...

Deci sa recapitulez ... voi pana la urma ce vretzi ... sticker ... sau vretzi ... logo ??? ca e o mica mare diferenta ... :smile:

Cu Respect

Claudiu Ungureanu

Cu acelasi respect te intreb caracterele alea tot de grafician sunt ?:D

Mai multa atentie te rog ca a doua oara dau warn .

Edited by Danyx

Share this post


Link to post
Share on other sites

ahh si apropo ... @ DragosGD ... adidas are logo`ul inclinat spre stanga ... si uite ca sunt foarte cunoscutzi ... tinand cont de " \-down`ul " ala de care vb tu :smile: ...

Stima

@Danyx ... imi cer scuze nu am stiut ca nu se poate scrie asa ... imi cer scuze ... sunt obisnuit de la atata messenger ce am incap ... :))

Edited by Danyx

Share this post


Link to post
Share on other sites

claudiu, ai luat-o personal. nu cred ca este cineva care nu ar aprecia ajutorul tau. eu doar imi spun parerea pe ce vad. am spus ca in sigla nu trebuie sa apara volvo-club.ro si nu s-a suparat nimeni. nu este negativism, am cunostinte de arhitectura si acolo am invatat ceea ce am scris mai sus. nu sunt reguli batute in cuie, una din siglele tale poate fi cea castigatoare ! succes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

C'mon people, nu va certati :) Deja avem cateva variante foarte bune, iar daca Irina, Claudiu, LeChuck si ceilalti mai vin cu propuneri, cred ca putem face un nou poll.

As vrea sa pot ajuta si eu, dar din pacate nu stau atat de bine cu imaginatia. Dar pot sa va incurajez :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

asta imi place, mai incearca cateva derivatii de culoare. ex. club romania in acelasi "hue" cu restul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ClaudioRaiz

ne trebuie de toate

slogan sigla logo

sigla -asa cred eu - este cea care se va inscrie in acte

pe stampila se poate pune si acolo ceva

sticherele vor fi puse pe masini

nu stapinesc limbajul din advertaizing-oare cum s-o scrie :P:o::):P :P --dar e foarte bine ca sunt idei multe si frumoase

daca amu ma pui sa aleg eu ,as fi intr-o mare dilema

Share this post


Link to post
Share on other sites

dupa cum lucreaza, orice-ar crea caludio, e bun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Claudio...parca vad ca dupa sesiunea asta de brainstorming...te pricopsesti cu o dragoste nebuna pentru unu din modele marcii asteia :D

Edited by daann

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ daann ... nu am zis ca nu-mi plac ... fereasca dumnezeu ... dar mai mult sunt dupa motoare ...

@ toata lumea ...:D

Momentan o sa ies la o cafenea sa port o discutie cu cineva ... si cand ma intorc o sa incep alte exemple ... va rog pana atunci daca se poate sa veniti cu idei , exemple ...etc ... orice se poate ... si tin sa va reamintesc ... sigla va fii in vector ... pentru cine nu stie ce inseamna ... vectorial inseamna in mare ... ca o o poti miscora/marii cat vrei tu si nu pierde din calitate ... adica fara pixeli deformati ...

Stima

Claudiu Ungureanu

Share this post


Link to post
Share on other sites

rolul combinat al asociatiei si al forumului este sa promoveze spiritul volvo.

pentru asta trebuie ca intre forum si asociatie sa existe o legatura organica, un contract.

asociatia ofera forumului recunoastere , resurse, colaborare cu alte entitati volvo, iar forumul ofera asociatiei vizibilitate, reclama, oameni.

pentru asta , acest forum si aceasta viitoare asociatie trebuie sa traiasca impreuna. ajutindu-se reciproc la nivel de egalitate.

un contract intre proprietarul forumului si asociatie este imperios necesar.

altfel raminem in ceata in care ne-am obisnuit deja sa traim.

ps. pentru cei care cred ca am ceva de cistigat din asta : da ! am !

Edited by feraru3333

Share this post


Link to post
Share on other sites

ps. pentru cei care cred ca am ceva de cistigat din asta : da ! am !

fi mai explicit ca sa stiu daca platesc cotizatie sau nu !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte frumos ce se intampla aici...Singurul cuvant care imi vine in gand este "echipa".

Ma bucur!Multe variante frumoase...greu de ales.

Imi place varianta de la postul 185 dar e buna si ideea de "aripi", adica liniile alea orizontale dar si de o parte si de alta cu terminatia lor in "V".Nu stiu daca poti sa integrezi cumva si schita aia de masina si sigla volvo si aripile...

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca-i face aripi o sa arate cam asaMini-Logo-articleOpeningImage-8d5eae9c-111432.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mmm.. da ai dreptate...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.