feraru3333

PERSOANA JURIDICA CLUB .........

354 posts in this topic

VOLVO Club Romania

post-329-0-45856700-1316586566.jpg

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum vi se pare ?

Aștept propuneri, sau dacă vreți să modificăm ceva la siglă. E posibil ca în perioada imediat următoare să concep încă o siglă, probabil de data asta va fi inclus și logo-ul de la Volvo, poate și steagul româniei.

Aștept sugestii, sau eventual o cerere de genul:

Text:

Culori:

Formă:

Imagine (ceva asemănător) :

Link (inspirație) :

http://uploadimage.ro/images/18861499624938739940.jpg

18861499624938739940.jpg

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arata promitator !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari! Sticker-ul arata bestial...este deosebit si arata "profi"! ;D

Editarea grafica nu este punctul meu forte, insa incearca varianta a doua cu fundal albastru si adresa web cu litere albe.

Don't stop, keep going on! avx. :headbang:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intr-adevar arata prfi si binisor.

Am si ceva de criticat: nu are nimic de la Volvo sigla asta...ceva specific..nu stiu, eventual in reflexiile alea sa se vada finut asa o sigla de volvo sau o grila...zic si eu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mie imi place asa cum este !

felicitari !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arata prea frumos !!! .... stiu ca nu e frumos sa critic si mai ales ca nu m am implicat deloc in a face o sigla ...asa ca voi da un sfat :P ... mai trebuie lucrat putin , ca sa exemplifice mai mult marca Volvo .... sau sa scrie mai amre dedesubt Volvo Club .

Best ,

Vadim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte promitator, se vede mana de grafician de profesie. Sustin parerile ca trebuie un pic mai personalizat. Eventual, poate incercam altceva decat niste initiale. Nu stiu sa exprim exact, dar parca VCR nu suna bine. Dar simt ca esti pe calea cea buna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mă bucur că ați venit cu sugestii, le voi aplica în cel mai scurt timp și voi încerca să satisfac dorinețele tuturor.

Cum spuneam o să vin cu alte variante și poate reușim o combinație între ele.

Mulțumesc celor care apreciază prestația depusă și cu siguranță va ieși ceva fain care să vă/ne reprezinte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ceva frumos, iesit din comun, dar dupa cum spuneau si ceilalti colegi de forum, ar trebui sa se vada ca este vorba despre Volvo, VCR scos in evidenta ma duce la gandul Video, nu la Volvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desi nu se potriveste ca sticker, dupa parerea mea este cea mai eleganta varianta, am spus elegant pt ca acest cuvant defineste masinile pt care avem pasiunea comuna.

@Irina - 10 voturi de la mine, are ceva premium...

Este exact ce ziceam eu mai sus cu sigla si grila, cat despre culorile folosite la fel, se potrivesc la cele mai multe nuante ale masinilor...

Edited by larahau

Share this post


Link to post
Share on other sites

Irina pe blue cred ca ar arata putin mai bine :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al Irinei este foarte bun. Celalalt este cam de Satelit Dish Co. sau mai exact de Video Cassette Recorder. Sa nu va suparati pe parerea mea directa !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Are dreptate Dragos cu VCR-ul, pt. ca textul de dedesubt este prea mic sa sara in ochi. Pe de alta parte si al irinei este foarte frumos, simplu, solemn, sobru, dar uuuun pic cam MARE pentru o sigla :)

Stiu ca sunt carcotas, dar e numai o parere personala... Din pacate "talent" mai mult decat sigla pe care am facut-o si care este pe toate stickerele nu am (si ala nu se poate numi talent), ca sa vin si eu cu o idee. Asa ca ma inscriu si eu in grupul "nu-mi place da' alta n-am" :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa nu va suparati pe parerea mea directa !

pardon... pe parere nu va puteti supara, in nici un caz!!! :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites

VCR poate fi orice, dar nu e VOLVO, asta e clar; mai cautati .... si fara abrevieri;

irina : andreaua aia ar trebui sa fie stearsa si lasata sigla Volvo-ului

asa cum este de la mama ei, e minunat de frumoasa ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

exact asa a fost lasata de "mama ei", cu "andreaua". ha, ha, ha. chiar este un mesaj in acea "andrea", inca odata; bravo irina!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Andreaua" aia Alex, este sigla originala de pe primele modele de VOLVO. Era suportul prin care era sustinuta sigla de marginea radiatorului. Un pic de istorie nu strica sa stii ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

inca o varianta

post-755-0-21440000-1316936119_thumb.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mersi de feedback. E wip (work in progress) dupa cum ziceam, urmeaza sa o mai finisez daca credeti ca ideea de baza va place.

Edited by irina_f

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baga mare ca e bine...cel mai bine :) pana acum

Share this post


Link to post
Share on other sites

inca o varianta

Ca observație:

Tricolorul României, când este expus pe orizontală, va începe întotdeauna cu culoarea albastră, de la stânga.

Edited by Nelu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai dreptate.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.