blackbaron

Vreau sa cumpar un V50

229 posts in this topic

Un V50 impecabil, cu ceva dotari si putini km nu poate sa coste sub 9000E indiferent de motorizare .

Un V50 manarit poate costa si 6000E .

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un V50 impecabil, cu ceva dotari si putini km nu poate sa coste sub 9000E indiferent de motorizare .

Un V50 manarit poate costa si 6000E .

PUNCT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vând un s40, 2006 dacă nu vrei neaparat v 50! Pentru detalii da un pm!

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut,

detin un V50 din 2009 luat din Belgia de la reprezentanta(9500 EUR atunci). L-am luat la 110.000Km iar acum am cu el peste 150.000 KM. Am bagat in el doar ulei si filtre, merge extraordinar, platesc impozit aprx 58lei/an cu reducerea de 10% si am un Summum.

depinde ce vrei dar povestile cu motoare mari pe masini sunt depasite. toti producatorii pun pe masini mot. cat mai mici ptr consumuri si noxe.

eu scot pe autostrada pe pilot automat 4,7% asa ca........

motorul este PSA frantuzesc considerat unul din cele mai fiabile motoare...acum fiecare ce vrea...

repet, 150.000 km si nu are NIMIC

succes,

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

masina pare destul de ok cu exceptia farurilor care is pline de umiditate.Alea trebuiesc,cred aranjate cu ceva silicon sau mastic sa nu mai intre in interior

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa negocierea telefonica e 7000 de euro, o sa il trimit sa o si vada la fata locului sa vedem rezultatele. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu arata rau! :)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

"ii gaurit"!-HAGELSCHADEN

In rest e ok,cel putin echiparea.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

"ii gaurit"!-HAGELSCHADEN

In rest e ok,cel putin echiparea.

Mda acu am tradus , e lovita de grindina, acu sa vedem detalii cat de grav e , daca imi face foto prietenul revin cu foto reale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Depinde, intr-adevar, cat de grav poate sa fie cu acele lovituri.

Daca simti ca ai face un compromis, nu-l face.

Este numai un sfat.

Crede-ma ca am umblat dupa masina pana mi-a venit acru in suflet, pt ca unele compromisuri s-au ivit la tot pasul...

Noi te ajutam, oricum, cu tot ce putem.

Am vazut multi care au cerut sfaturi aici pe forum si sunt placut impresionat de ajutorul venit din partea 'comunitatii'.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc Serge, de aia am tot apelat la forum in diverse situatii ca am gasit sprijin de fiecare data, si clar ca unde sunt mai multi cunoscatori iese cea bun, eu am scapat detalii din vedere dar le vad ceilanti colegi de forum, daca nu sunt grave loviturile nu ma deranjeaza, dar daca necesita revopsire deja e de munca si bani ..., sper dimineata sa primesc pozele si sa vad clar situatia. Salutari tuturor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiar in prima poza se vad adanciturile facute de grindina pe capota. Cel mai probabil asa arata si pe plafon.

Si in poza trei sunt vizibile. Nu pare prea grav, un mic defect estetic...

Edited by Behu

Share this post


Link to post
Share on other sites

exact, in prima poza se vad clar 4-5 adancituri.Sincer mi se pare mai intestetice farurile alea aburite decat loviturile de grindina

Share this post


Link to post
Share on other sites

DAca a scazut "telefonic" 650 euro eu zic sa fugi de parcu ala.Sa nu fie alte probleme mai grave..

In cazul in care chiar iti doresti sa o cumperi,recomand o testare a Adac(aprox 100 euro).

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

DAca a scazut "telefonic" 650 euro eu zic sa fugi de parcu ala.Sa nu fie alte probleme mai grave..

In cazul in care chiar iti doresti sa o cumperi,recomand o testare a Adac(aprox 100 euro).

Tin sa te contrazic. Mie mi-au lasat 1250 euro (da 1250 euro!!!) din pret tot telefonic pentru ca masina statea de jumatate de an pe dreapta.

Sa mai spun ca acolo mi-au pus presuri noi, au facut un schimb de ulei si mi-au facut plinul cand am plecat ? Asta pe langa umblat cu mine prin oras dupa acte si numere provizorii.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mda acu am tradus , e lovita de grindina, acu sa vedem detalii cat de grav e , daca imi face foto prietenul revin cu foto reale.

Cine crezi ca se apuca prin Germania sa faca o masina in service cu daune datorate vremii (grindina sau inundata)?Este logic sa iti scada din pret ca este din 2006 si are 160mii (teoretic)si vrea sa scape de ea.Te costa minim 600,700 Euro sa ii refaci tabla.(chituit tabla sau tras cuie ,vopsit etc etc)dar nu stii cit de bine iese.Zic asta in ideea ca ti-o doresti sa arate masina.

Nu te cirpi .Mai repede o cumperi atinsa superficial cu motorizare in regula (km putini ,etc).Cu bani putini cumperi de banii la care te stringi.Sa ai bafta..

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Indreptat fara revopsire aici : http://www.grindina-auto.ro/ro/index.html

Baietii par profesionisti intr-adevar.Singura problema e ca sunt in Galati. Am si eu o buba de rezolvat, nu e foarte stresanta, dar cand ajung prin Galati, sigur trec pe la ei. Pentru costul reparatiei, poti da un telefon.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare, revin cu nimic nou, nici o poza de la vanzator, iar prietenul bineinteles ca avea alt program de bike-race dar nu in zona aia ..., acu seara am retrimis un mail la vanzator cu o ultima speranta la poze la obiect, daca nu sa fie sanatos, ca banii is la mine in cont nu la ei. Apropos, azi am avut placuta surpriza sa primesc banii de taxe auto dupa peste 1 an de proces pt. Volvo v70 si Skoda, de la finante, astept sa intre si banii de penalitati si dobanzi, rata inflatiei ... asa ca am crescut targhetul viitorului V50 cu noul buget reintregit. Multumesc tuturor pentru sfaturi si timpul acordat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proaspat membru in cautare de V50. Ce parere aveti de acest anunt de pe autovit, merita banii, credeti ca este ceva in neregula cu el? Pentru mine motorizarea este ok (stil, necesitate etc.) iar dotarile pe care le prezinta sunt mai mult decat ok.

http://www.autovit.ro/volvo-v50-C23579368.html

Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masina arata bine.Avand in vedere ca esti din bucuresti, cauta l pe bogdan de pe forum si roaga l sa vina cu tine cu testerul(sau mergeti cu proprietarul la el).Dar daca mai adaugi poate un 1 la valoarea km si in rest totul este ok.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, adica undeva la 180.ooo km. , daca facem media pe germania 40.000- 50.000 km/ an ? Arata super masina, bafta la alegere si negociere sa fie ce doresti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutari, am gasit acum un V50 la Cluj, ce parere aveti din foto si descrieri : http://www.autovit.ro/volvo-v50-C23731393.html?utm_source=automarket&utm_medium=cpc&utm_content=Volvo%252BV50%252B%252B%25252F%252BDiesel%252B%2525282006%252529&utm_campaign=autovit-2010-07-30 Multumiri anticipate, daca e OK pe marti il vizitez.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masina arata fain.Daca are xenoane aftermarket sa ai grija ca iti poate arde smdul din motorasul de la stergatoare.Discuri ventilate nu cred ca are pe spate la fel cum nu stiu daca are mp3..din poza pare sa aibe doar CD, iar km iti dai seama ca nu s aia.Mergi cu el la tester si vezi ce zice

http://www.autovit.ro/volvo-v50-C23728076.html

Edited by thor4ever
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.