Heimdallr

Credeţi că aveţi o maşină cu kilometri reali?

   73 votes

  1. 1. Credeţi că aveţi o maşină cu kilometri reali?

    • Ştiu sigur că sunt reali
      38
    • Cred că sunt reali
      20
    • Nu ştiu / Nu mi-am pus problema, până acum
      0
    • Cred că nu sunt reali
      9
    • Ştiu sigur că nu sunt reali
      6

Please sign in or register to vote in this poll.

44 posts in this topic

Hai să vedem ce iese, că tot se dă-n sus şi-n jos cu numărul de kilometri "măsluiţi"... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte tare topicul asta! :D

Eu pot spune cu inima buna ca masina pe care o detin are km foarte reali. Pot baga mana in foc :D ......oricum, sunt verificati si pot fi verificabili! :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

140111,8 sigur reali. premiul ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Premiul: o măsluire de kilometraj... hehe... cum vrei: în sus sau în jos? ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

prefer sus. in sus. iulian. iulian neagu. iulian valentin neagu. :)

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut !

Si la mine kilometri-s reali, masina avand istoric la Primus !

Share this post


Link to post
Share on other sites

La 700 euro cat am platit pentru ea cred ca nu se complica nimeni sa-i dea kilometrajul inainte :D ,chiar am convingerea ca 329.000 avea la cei 13 anisori facuti de singurul proprietar si dupa faptul ca slinul de pe "batul" de comanda al semnalizarii imi ascundea complet simbolurile desenate acolo :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

130000MILE

de ce sunt reale?

fiindca atunci cind am cumparat masina,am primit si verificarile tehnice anuale ale masinii,unde se scrie nr de mile

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maisna mea a facut reviziile doar la reprezentanta din Bucuresti. Inainte de mine, a condus-o cel mai bun prieten al meu, asa ca sunt sigur 100 %. Si a propos, masina asta a avut ca proprietari doar firme. Patru la numar : Importatorul, apoi Flanco, apoi Business Clinic ( cateva luni ) si in sfarsit, Enter Consult.

Share this post


Link to post
Share on other sites

208.000. Suta la suta reali, 190.000+ facuti de mine personal, restul de sotia mea.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maisna mea a facut reviziile doar la reprezentanta din Bucuresti. Inainte de mine, a condus-o cel mai bun prieten al meu, asa ca sunt sigur 100 %. Si a propos, masina asta a avut ca proprietari doar firme. Patru la numar : Importatorul, apoi Flanco, apoi Business Clinic ( cateva luni ) si in sfarsit, Enter Consult.

Deci, cel mai bun prieten al dumneavoastră este o firmă? ;D
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nici vorba. Omul in cauza a fost director la Flanco si, cand a plecat de acolo, si-a cumparat si masina de servici ( pe firma lui ) la valoarea ramasa. Apoi, mi-a vandut-o mie, tot pe firma. Simplu, nu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte reali ,dar probabil ca unii mai rautaciosi nu m-ar crede ....62k. :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Odometer manipulation time = 0."

Daca minte "Dice-ul", mint si eu: 168.000 km. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte reali ,dar probabil ca unii mai rautaciosi nu m-ar crede ....62k. :smile:

Te cred, te cred :lol: , 2004 - 69,5k km

Share this post


Link to post
Share on other sites

@avx, vezi ca "manipulation time" se poate modifica :D

Eu din cate borduri desfacut 90% din ele au km manariti .

Si manipulated time ne arata cate ore nu a functionat bordul masina functionand .

Edited by Bogdan G
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

sigur sunt reali, masina are istoric la Primus...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu cred ca sunt reali!Cel putin la o masina sh.Cei care au luat o de noua stiu ce au pe langa casa:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@avx, vezi ca "manipulation time" se poate modifica :D

Eu din cate borduri desfacut 90% din ele au km manariti .

Si manipulated time ne arata cate ore nu a functionat bordul masina functionand .

Bogdane, tu stii mai bine! Deh...omu' cat traieste invata. Multumesc! :kiss2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt reali ca sunt putini si sunt facuti de mine :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu unul, până acum, n-am găsit nici cel mai mic indiciu că n-ar fi reali (toate piesele sunt OEM, la verificări cu DiCE mi s-a spus că sunt reali, istoricul de la reprezentanţă sugerează că sunt reali, performanţele maşinii sunt corespunzătoare pentru numărul de kilometri pe care îi afişează ş.a.m.d.).

Totuşi, cred că nu sunt reali... ;D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu unul, până acum, n-am găsit nici cel mai mic indiciu că n-ar fi reali (toate piesele sunt OEM, la verificări cu DiCE mi s-a spus că sunt reali, istoricul de la reprezentanţă sugerează că sunt reali, performanţele maşinii sunt corespunzătoare pentru numărul de kilometri pe care îi afişează ş.a.m.d.).

Totuşi, cred că nu sunt reali... ;D

Totusi...

If it looks like a duck swims like a duck and quacks like a duck...

Trebuie sa fie o duck, ce naiba!

:smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masina mea am luat-o la 96k si in momentul de fata are 161k. Stiu sigur ca are kilometri reali din cauza gradelor de uzura a discurilor, distributiei originale cu care a venit din fabrica (care avea si niste "sigilii"), a tuturor componentelor de articulatie originale, a tampoanelor (care m-au lasat pe la aproximativ 115k).

Cand am luat masina, am luat-o cu tamponul superior crapat, semn ca vanzatorul nu a fost interesat sa stea sa o bibileasca cum fac altii.Motorul era murdarel cand am luat-o (asta mi-a permis vizionarea eventualelor scurgeri care sunt si au fost inexistente). Unii vanzatori rectifica discurile pentru a elimina gradele de uzura si se bat cu pumnii in piept ca au discuri noi pe masina. Aveti grija cand cumparati o masina sh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now