feraru3333

topic la biiiiiiizzzzzzzzzzzzaaaaaaaaaaaaaa

1,100 posts in this topic

Cred ca asa face si el cind bea apa ! :smile:

Dupa ce bea apa e cam asa :

Dupa ce bea whisky e cam asa :

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te intorci inapoi in camera de hotel pentru ca ai uitat sa iei ceva important. Cind intri gasesti o tinara, complet goala facind dus.

Daca esti un gentleman format prin educatia primita vei spune :

- Aaaa..., ma scuzati domnisoara, am sa revin peste 45 minute.

Daca esti un gentleman innascut vei spune :

- Buna ziua domnule instalator, iar s-a stricat dusul ? Doar o clipa va deranjez : sigur , pe aici, pe undeva, mi-am uitat ochelarii...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Einstein , Pascal si Newton stateau asa de pomana plictisindu-se. La un moment dat, Einstein le propune sa joace pititea, el urmind sa se puna primul.

Si incepe sa numere : 1,2,3... Pascal se duce repede si se ascund dupa un tufis, Newton, nu se ascunde nicaieri : ia o creta si deseneaza pe asfalt un patrat cu latura de 1 m in jurul lui.

Cind Einstein termina de numarat , se intoarce si-l vede pe Newton :

- Gata Newton , te-am prins !

Insa Newton raspunde :

- Ce-ai prins ? Ai prins un Newton pe un metru patrat, deci l-ai prins pe Pascal !

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dacă Einstein avea şase ani, Pascal avea 262 iar Newton, 243... ;D

N-ai inteles ca treaba se intimpla intr-un loc luminat, plin de verdeata, unde griji nu sint, tva nu este, aliluia, aliluia, aliluia !

Totul e relativ, inclusiv placerea de a gasi pe cineva ! :)

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca ai dreptate. Asa cum zicea si Nietzsche :

O fi bine in Rai, dar cele mai interesante persoane nu ajung acolo.

( Cel putin Einstein nu avea cum sa fie acolo dupa cita suferinta a provocat, provoaca si va provoca unor intregi generatii cu teoriile lui !)

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Einstein a declarat dupa ce s-a intamplat la Hiroshima si Nagasaki ca daca stia unde se ajunge nu s-ar fi apucat niciodata de asa ceva.

Asa ca ce zice iulirx in paranteza are sens.

Edited by maverick

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce-mi place sa vad tari precum UK cind se dau de ceasul mortii de frica emigrantilor romani si bulgari !

Tocmai ei care se considera campionii nediscriminarii.

E bine nu, sa investesti ieftin la noi ? Sa cumperi terenuri si case ieftin ? Sa obtii profit de pe urma investitiilor la noi ? E bine !

Sa respecti regulile jocului si sa admiti romani la tine e bine ? Nu mai e bine.

Intimplator si din nefericire chiar acum lucrez in UK. Va dati seama ce bine ma simt in prezenta gentlemenilor din guvernul lor cind vad cum sint discriminat.

Oameni de caracter , ce dracu ' !

Sint curios, cum s-o simti Danyx ?

De ce oare nu-mi pare rau ca s-au pricopsit si ei si toata europa cu "virfurile" societatii romanesti care cersesc si fura din buzunare, magazine, etc ?

Ia sa-i vedem , ei cum vor proceda cu aceste virfuri ? Ca de noi spun ca n-am fost in stare...

Chiar ca sint on-topic ! Englezii chiar joaca biza cu noi, si noi , mai niciodata, nu stim cine-a dat !

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iti impart sentimentul Iuli , ....amplificat totusi de lipsa de reactie a Romaniei .

Share this post


Link to post
Share on other sites

e la biiiiiiiiiizzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzaaaaaaaaaaaaaaaaaa

nu la politica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uite-asa se nasc fetele :

Si asa baietii :

(Neaparat cu SONOR !)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce-mi place sa vad tari precum UK cind se dau de ceasul mortii de frica emigrantilor romani si bulgari !

Tocmai ei care se considera campionii nediscriminarii.

.....

Chiar ca sint on-topic ! Englezii chiar joaca biza cu noi, si noi , mai niciodata, nu stim cine-a dat !

Are dreptate aici iuli si imi pare rau pentru Danyx ca e blamat automat de ceea ce fac altii - si culmea este ca la ei discriminarea se traduce prin civilizatie, siguranta, decenta.

Imi amintesc cand imediat dupa Revolutie primii romani boschetari ajungeau in Germania si traiau prin statii de metrou din cersit si furau sa se intretina. Nemtii ii dadeau la TV mereu, pe principalele posturi nemtesti - RTL, SAT1, PRO7. Insa NICIODATA nu au relatat de extremistii lor din nordul Germaniei, sau de drogatii lor care stateau si traiau cu romanii, in statii de metrou. Basca ca ai nostri nici nu stiau ce sunt alea droguri.

Insa legile sunt pentru cei slabi, nu pentru cei puternici.

Si atunci o astfel de biza merita din cand in cand - cititi aici: http://www.gandul.in...-pippa-10535332

Totul a inceput cu o campanie de anti-imigrare in UK pentru roman isi bulgari - si atunci sa te tii taica. Ca pana si britanicii isi bat joc de campania initiata de Guvernul lor. Cititi ca merita.

Edited by maverick
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Are dreptate aici iuli si imi pare rau pentru Danyx ca e blamat automat de ceea ce fac altii - si culmea este ca la ei discriminarea se traduce prin civilizatie, siguranta, decenta.

Imi amintesc cand imediat dupa Revolutie primii romani boschetari ajungeau in Germania si traiau prin statii de metrou din cersit si furau sa se intretina. Nemtii ii dadeau la TV mereu, pe principalele posturi nemtesti - RTL, SAT1, PRO7. Insa NICIODATA nu au relatat de extremistii lor din nordul Germaniei, sau de drogatii lor care stateau si traiau cu romanii, in statii de metrou. Basca ca ai nostri nici nu stiau ce sunt alea droguri.

Insa legile sunt pentru cei slabi, nu pentru cei puternici.

Si atunci o astfel de biza merita din cand in cand - cititi aici: http://www.gandul.in...-pippa-10535332

Totul a inceput cu o campanie de anti-imigrare in UK pentru roman isi bulgari - si atunci sa te tii taica. Ca pana si britanicii isi bat joc de campania initiata de Guvernul lor. Cititi ca merita.

Cu precizarea ca aceasta campanie nu este initiata de guvernul britanic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un ascultator intreaba :

- Ce trebuie sa faca intai un om religios dimineata inainte sa bea ceaiul?

Radio EREVAN RASPUNDE:

- Sa deschida gura!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mariusb: eu am dedus ca Guvernul britanic a initiat asta prin The Telepgraph:

- raspunsurile britanicilor

- Guvernul nu poate sa ia o asemenea atitudine oficial - sunt totusi niste lorzi - cum sa aiba ei idei discriminatorii si respectiv sa nu respecte legile UE?

Dar ma rog fiecare considera cum si ce vrea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuvint din 3 litere reprezentind un om care da tot ce cistiga pentru doar 3 mese pe zi si cazare.

Raspuns : ROB

Raspunsul sotiei : SOT.

Edited by iulirx
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa mai si radem un pic:))Attachments_201325.zip

Telefonul mobil

La aniversarea virstei de 5 ani tatal ii face cadou copilului un telefon mobil.

- Fiule, daca se intimpla ceva, ma suni si totul se rezolva.

Ziua urmatoare nici nu reuseste sa intre in birou, ca secretara ii zice:

- Sefule, fiul dvs. telefoneaza.

- Da, fiule.

Ce s-a intimplat?

- Tati, ciinele nostru si-a facut treburile pe covorul preferat al mamei.

Ce sa fac?

- Ia o matura, un faras, stringi totul si arunci. Ai inteles?

- Inteles.

- Si alta data nu ma mai suna pentru asemenea nimicuri.

Trec 5 minute:

- Sefule, fiul dvs. iarasi suna.

- Da, fiule. Ce s-a intimplat?

- Tata la noi a venit vecinul, s-a inchis cu mama in dormitorul vostru, si si-a dat pantalonii jos. Daca se caca acolo, sa stii ca dupa el nu string ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce-si mai doresc unii copii :)

post-96-0-88202800-1360174136_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

post-820-0-73995500-1360224779_thumb.jpg

post-820-0-44171800-1360227287_thumb.jpg

post-820-0-81699400-1360230565_thumb.jpg

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

E bine ca-i pus chestiile astea . Sa se vada cam ce indura un moderator, fara sa poata sa si raspunda.

Vorba aia : cine-i mai moderator , cedeaza !

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probabil că vor fi şterse, ca să nu pericliteze afacerile unora, pe spinarea forumului...

Share this post


Link to post
Share on other sites

-. --- / -.-. --- -- .--. .-. --- -- .. ... . .-.-.- .-.-.- .-.-.-

.- .-. . / -.-- --- ..- / .-- .. - .... --- ..- - / ... .. -. ..--..

Share this post


Link to post
Share on other sites

--- / -- .. -. .- / .- .-. . ... - . .- --.. .- / .--. . / .- .-.. - .-

Cind eram io in armata si receptionam 45/min ... Ce viata mai duceam atunci la arest ! :)

Edited by iulirx
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now