feraru3333

topic la biiiiiiizzzzzzzzzzzzaaaaaaaaaaaaaa

1,100 posts in this topic

... -....- .- / -.. ..- ... / -. .- .. -... .. .. / - --- .--. .. -.-. ..- .-.. / .- ... - .- :evil5:

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

.--. .- .. / -.. . / -.-. . / ... .--. ..- .. / .- ... - .- ..--.. / . / -... .. .. .. .. --.. .- / .. -. / -.-. --- -. - .. -. ..- .- .-. . .-.-.- .-.-.- .-.-.-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu ma bag cu voi - am fost vice-campion national la Morse prin '94.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mav, la cit de repede mergi tu, mi-e greu sa mi te imaginez facind ceva repede.... :headbang:

Totusi : e posibil sa fi fost campion la morse. Daca nu la morse , macar la foci si lei de mare... :salut:

Edited by iulirx
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu merg repede cu masina deoarece la noi nu consider ca ai unde. Datorita mentalitatii si pe urma drumurilor.

Ma Morse doar trebuie sa gandesti repede - restul e reflex si exercitiu.

La foci si lei de mare nu ma stiu.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, nici noi nu mergem repede cu masina - doar mai dam cite un na-na la cite unul asa, din plictiseala :glasses9:

Share this post


Link to post
Share on other sites

regrete pe patul de moarte

1. Îmi doresc să fi avut curajul să-mi trăiesc viaţa aşa cum vroiam eu, nu cum au vrut alţii s-o trăiesc

2. Îmi doresc să nu fi muncit atât de mult

3. Îmi doresc să fi avut curajul să-mi exprim sentimentele

4. Îmi doresc să fi păstrat legăturile cu prietenii mei

5. Îmi doresc să-mi fi permis să fiu mai fericit

Oamenii astia n-aveau de ce sa minta. Toti erau resemnati.

Cine vrea poate invata ceva din dorintele lor inainte de a ajunge in locul lor.

Edited by iulirx
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa vedem daca invata mai multi si...vin la Nationala...Sa fie fericiti. Sa-si faca prieteni.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sint foarte rare ocaziile in care-ti poti face prieteni, nationala e una dintre ele.

Nu se compara cu iesirile cu prietenii tocmai pentru ca acolo deja ai prieteni, aici iti poti face noi prieteni.

Atmosfera este de asa natura incit permite asta.

Ramine la latitudinea fiecaruia sa ma creada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu aşa se fac prietenii, prietenii se fac cu bucşe sau cu piţa...

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te nasti. Cresti. Inveti. Te angajezi.

Altii iti spun ce sa faci, tu muncesti si transpiri.

Muncesti si transpiri fara sa-ti mai spuna altii ce sa faci.

Muncesti , transpiri si le spui altora ce sa faca.

Verifici ce fac altii, muncesti si transpiri.

Coordonezi pe cei care verifica, transpiri.

Supervizezi pe cei care coordoneaza.Incepi sa ai bani.

Iei decizii. Ai bani.

Coordonezi pe cei care iau decizii. Ai multi bani.

Esti detinatorul firmei. Nu te mai intereseaza banii.

Cu cit muncesti mai mult , cu cit transpiri mai mult, cu atit ai mai putini bani.

Daca vi se intimpla sa va murdariti pe miini e semn rau : n-ai suficienti bani.

Daca trebuie sa deschideti multe usi in timpul serviciului e semn rau : n-ai suficienti bani.

Ideal ar fi sa ajungeti sa va uitati la altii care se uita la altii care, la rindul lor, verifica pe altii care muncesc si sa fiti si platiti pentru asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu ma murdaresc foarte rau pe maini...si totusi cu aceleasi maini mai bucur (cantand) si sufletele celor care nu se murdaresc deloc.

Si stiu: nu am suficienti bani. Nu am avut niciodata. Dar nu sint trist deloc.

Atiti cit am ma bucur de ei, impreuna cu cei dragi mie.

Sistemul actual in care se "fac" bani doar privind la altii este o bataie de joc adusa omenirii, inventata chiar de catre omenire, culmea. (bine,o mica parte din ea).

Dar sint absolut sigur ca va pica acest sistem care e atit de prost si duce la atita discrepanta intre cei putrezi de bogati si cei care nu au nici macar o cana de apa potabila, in lumea a 3-a sau chiar pe-aici, in jurul meu, in propria tara.

Nu mai vorbesc de banii "electronici" care exista doar in computere, de vreo x ori mai mult decit banul fizic propriu-zis...Si magia aurului negru se va termina, si multe altele. Mai nasol e ca noi, cei actuali vom fi doar niste dinozauri...daca nu niste biete cruci. Cu mainile transformate in cenusa, praf, pamant, etc. Aceleasi maini care se murdareau. Sau care mangaiau intrumente. Sau leganau, crescand un copil, stergandu-l la fund.

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mă miră că B-ul e pe locul cinci, nu m-aş fi aşteptat la un loc mai mare decât 6.

Oricum, sunt mândru că judeţul Oradea e pe locul 2, imediat după oraşul Prahova... ;D

Edited by HEIMÐALLR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu puţin timp în urmă, am primit un e-mail de pe o adresă pe care tind să o consider falsă şi pe care nu o voi divulga, cu următorul mesaj:

salut ,

vad ca ti place sa pui poze cu mesaje , poate vrei sa o pui si pe asta:

post-820-0-08176100-1360781443_thumb.jpg

Desigur, print-screenul pe care l-am primit e complet, imaginea de mai sus am editat-o eu, ca să nu se înceapă discuţii aiurea. Nu ştiu dacă să-i mulţumesc sau nu celui care mi-a trimis mesajul...

Mi se pare de-a dreptul hilar faptul că cei doi interlocutori au bârfit liniştitţi, neavând nici cea mai mică idee că unul îl va da în gât pe celălalt... haaaaa, ha, ha, ha!!! ... bravo, bre, sunteţi exemplul ideal de prietenie sinceră! ;D

Oricum, văd că se poartă pe forum trimiterea de print screen-uri, în vederea instigării, ţin să-i transmit "binefăcătorului" că nu voi proceda astfel!

Edited by HEIMÐALLR
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu zic ca la o analiza atenta, examinand doate detaliile din poza, se poate afla identitatea celor doi :).

Eu zic ca plecam de la premise gresite, daca ne uitam la harta:

- exista cei care dau de permis fara sa stie sa scrie si sa citeasca corect - avem judete rosii

- exista judete unde se intelege importanta luarii permisului pe bune - avem judetele din Ardeal

- exista spaga mare si multa - judetele verzi din sudul tarii

Concluziile le trage fiecare - insa ce sustine iulirx nu tind sa ii dau dreptate ca asa si este in realitate. Stiti vorba aceea cu "ordinea" prioritatii in intersectie - "cea mai mare" prioritate o are cel de Prahova :).

Deci, in acceptiunea mea, facand media, Ardealul iese in fata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scolile de soferi sint de fapt "fabrici " de dat,obtinut , carnetul de sofer.Daca examenul ar cuprinde in plus pe linga ce este acum si poligon si traseu de noapte ar fi mult mai bine dar ma tem ca nici examinatorii nu mai sint asa severi,corecti ca acum 20-30 de ani.

Cei ce obtin carnetul ,de fapt o mica parte din ei ,la nici citeva luni devin "zmei" ai soselelor.De acestia este foarte bine sa ne ferim , fac rau cu sau fara intentia lor .Am observat ca nici "lamiia" in geam nu prea se mai poarta ori daca o au nu circulatia pe prima banda acolo unde este permis sa o faca!

Felul cum conduci, in mare parte spune si ce fel de om esti,ce profil psihologic ai .Nu o spun eu ci au spus-o psihologii si practica o demonstreaza permanent.Trist cind si nevinovatii o patesc .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din capul locului, menţionez că nu am niciun interes şi niciun profit în scrierea acestui mesaj.

În esenţă, nedumerirea mea e simplă: Andu G şi Zack au fost blocaţi în aceeaşi dată, pentru acelaşi interval de timp (19 ianuarie, pentru 21 de zile).

De ce lui Zack i s-a deblocat contul la data prestabilită iar lui Andu, nu? De ce se fac discriminări? De ce nu se ocupă nimeni? Alex, tu ai deblocat contul lui Zack, aşa-i? De ce nu l-ai deblocat şi pe-al lui Andu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iti voi raspunde detaliat.

Pentru ca lui Zack ii expira ban-ul pe 8 Feb, si datorita faptului ca atunci cand tu l-ai banat, nu numai ca l-ai banat, dar l-ai si suspendat, desi ban-ul fusese ridicat automat, tot nu-si putea accesa contul. Atunci a trebuit sa intervin "manual".

Andu nu este la prima abatere, si nu vreau sa par partinitor, de aceea l-am rugat in ultimele 3 zile sa vorbeasca cu Mihai legat de ridicarea ban-ului pentru el. Avand in vedere si faptul ca a existat un conflict intre TINE si EL, si vad ca in ultima vreme ai o tenta in a ma intepa pe multiple topicuri + faptul ca tu nu mai esti moderator + faptul ca l-am rugat pe Mihai la un moment dat sa aleaga intre tine si mine in echipa de moderare, etc, etc, chiar nu vreau sa apara vreo teorie a conspiratiei din partea altor useri, cum ca abia am asteptat sa nu mai fii tu in echipa ca sa imi "dau drumul la maini" si sa ma razbun, sau sa las lumea sa-si faca de cap, bla-bla, stii tu, chestiile obisnuite pe aici pe forum.

Exista inca 4 colegi moderatori care au acces la fel ca si mine la ridicarea ban-ului. De ce ma intrebi tocmai pe mine ? :)

Better safe than sorry !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru că tu l-ai deblocat pe Zack, de aia te întreb pe tine.

Iar că ţi-ai dorit să plec de la moderare, atât eu cât şi altcineva se ştie, o ştie şi o spune multă lume, cam de pe vreme de când cu... aeroportul.

Ce n-am înţeles niciodată a fost de ce, dar acum încep să înţeleg. Bucşele.

... dar nu despre asta e vorba, ci despre imparţialitate şi obiectivitate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now