feraru3333

topic la biiiiiiizzzzzzzzzzzzaaaaaaaaaaaaaa

1,100 posts in this topic

Un coleg isi cauta masina, ca a lui a fost facuta sandwich intr-un accident in lant... I-am recomandat sa i-a in calcul si V40 1.9D, ca dorea dric neaparat si se potrivea bugetului (chiar ii gasisem unul deosebit)

El a zis ca ii pare cam mica, ca are niste nevoi aparte...

Astazi a venit cu ea la munca si am parcat expres langa achizitie. A mea e aproape cu un portbagaj mai mare/lunga ca a lui. :P

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daaa... e placut sa stii ca a ta e mai mare/lunga... :P

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Despre ce vorbeşti? ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai... tu la ce te gândesti?....

Ca sa vezi, eram in topicul "la bazaaaa" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Păi... şi a mea e mare şi neagră. Şi murdară, că n-am spălat-o de-un an... am purtat-o prin noroi cam mult, iarna asta, dar i-am promis că dacă nu mă mai supără o s-o ajut cu o suspensie ceva mai pe măsura ei... ;D

... de maşină vorbesc.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar rotile? Rotile sunt in stare buna de functionare? E importanta starea lor, nu conteaza daca alea sunt murdare, important e sa fie bine umflate, sa tina presiunea si sa o elibereze atunci cand e cazul...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Păi, roţile mi le-a ajustat un nene, că erau cam neuniforme, de la toate găurile în care au dat, de-a lungul vremii. Deşi, în general, sunt cam ignorate, din cauza conceptului greşit că ar fi doar accesorii şi împotriva voinţei soţiei, care nu a fost de acord să risipesc banii pe aşa ceva, l-am plătit pe acel domn care le-a înroşit cu flacăra şi le-a bătut cu ciocanul şi care, până la urmă, a făcut treabă bună, mi-a plăcut, mai ales că mi le-a dat şi cu lac, fără să-i cer. Pe urmă, am pus gume noi pe ele, pregătindu-le pentru noi şi noi sesiuni de găuri. ;D

... vorbesc de găuri în asfalt.

Edited by HEIMÐALLR

Share this post


Link to post
Share on other sites

... vorbesc de găuri în asfalt.

Evident... ce, credeai ca ma gândesc la altceva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Păi... şi a mea e mare şi neagră. Şi murdară, că n-am spălat-o de-un an... am purtat-o prin noroi cam mult, iarna asta, dar i-am promis că dacă nu mă mai supără o s-o ajut cu o suspensie ceva mai pe măsura ei... ;D

... de maşină vorbesc.

Pune si tu un fas (prelata) si nunumai ca nu o mai murdaresti dar te simti si mai protejat. :smile:
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Americanii-s comunişti pentru că deţin monopolul, ruşii-s comunişti pentru că au fost comunişti, chinezii-s comunişti pentru că nu-s ruşi, Volvo e comunist pentru că e al chinezilor, marţienii-s comunişti pentru că trăiesc pe Planeta Roşie, Stalin a fost comunist pentru că a avut mustaţă, Hitler a fost comunist pentru că a avut mustaţa mai mică decât Stalin, naziştii-s comunişti pentru că-s chei, Ceauşescu a fost comunist pentru că nu a trimis tancuri la Praga, Michael Jackson a fost comunist pentru că n-a vrut să fie negru, Nelson Mandela e comunist pentru că a câştigat Nobelul pentru pace, Cristos a fost comunist pentru că a fost sărac, Marele tatăl Satan e comunist pentru că e al Dracu', bătrânii-s comunişti pentru că put, copiii-s comunişti pentru că-şi bagă nasu', câinii-s comunişti pentru că muşcă, şniţelul e comunist pentru că e cu ou, românii-s comunişti pentru că-s capitalişti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Păi, ce, eu am scris articolul?

PS: Vezi că este, în acel articol, link înspre filmarea celor doi. Poate-o să-ţi placă... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

cred ca in alte orase din tara (spre ex. bucuresti sau iasi) e mult mai bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce vrem sa fim ?

Oamenii destepti , cu ajutorul stiintei, incearca sa ne usureze viata cercetind, si obtinind rezultate aplicate in practica.

Stiinta are nevoie de bani pentru cercetare si ii obtine prin mici aplicatii practice care se cumpara rapid de multa lume.

In domeniul auto cercetarea de baza este sustinuta de aplicatiile repede vandabile precum abs, airbag, esp,afu,afl, utilizarea blutooth , etc. , niciuna din aceste evolutii nefiind absolut necesara omului de rind.

Ele sint vindute cu mare pret pe mina politicii care ajuta , pe buna dreptate, stiinta.

In principiu : sa cumpere prostii sa finanteze stiinta.

Stiinta , pina sa obtina rezultate unanim acceptate, fiabile si rentabile economic, are rateuri - mici realizari fara importanta - pe care daca nu le vinde , da faliment . In domeniul auto sintem in situatia in care s-a uitat scopul final al cercetarii si ne-am axat pe ce se vinde. Asta din cauza ca in domeniul auto sint multi bani de "invirtit".

Se merge pe ideea multumirii politicii si a consumatorului.

Noi, consumatorii, vrem sa avem masina, ei, producatorii, vor sa ne vinda masini.

Stiti cu totii ca inainte se faceau masini de folosinta indelungata, acum se fac masini de unica folosinta.

Ce vrem sa fim : utilizatori , sau beneficiari ?

Vrem sa ne bage in cap producatorii de ce avem noi nevoie, sau sa le cerem ce avem noi nevoie?

De ce nu cerem masini care sa tina 50 de ani ?

Pentru ca nu putem ? Sau pentru ca noi vrem masini ieftine, indiferent de fiabilitate ? Sau pentru ca noi nu vom putea niciodata sa stringem atitia bani incit sa convingem producatorii sa faca masini bune ?

Sau pentru ca vrem mai mult acum, chiar fara nici o justificare ?

Ce vrem sa fim ?

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

7 martie e vineri. e ziua lui hayabusa. N-ar fi bine sa facem o iesire ? gratar, viteza, prieteni, cheia....io nu beau , nu maninc, nu maninc, nu maninc. Restul e tacere.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu pot veni - e ziua sotiei. Asa ca va doresc distractie placuta !

P.S. Dar luni pot merge...si mi-e dor de un gratar cu voi...ca de propria-mi copilarie. Of...job-ul asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cumpăr faruri sparte, ofer 400 de euro plus transportul! ;D

Am niste stopuri fata daca te coafeaza!!!

Bre' ce rau esti >:D >:D>:D !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Schimbi cu chiloti folositi ? Sunt murdari doar la spate, nu se vede ! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sotie rokere nu nevasta .

Nimic nu inveti .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cumpăr faruri sparte, ofer 400 de euro plus transportul! ;D

Vezi ce-ti doresti, ca eu am xenon pe spate si lumineaza la fel de bine ca un far si pentru 400 de euro sa mor eu de nu-ti fac si faza lunga la ele :D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

La capitala se vede spate cu sparte .

Oricum urate jantele tale in comparatie cu farurile sparte . :P

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

La capitala se vede spate cu sparte .

Oricum urate jantele tale in comparatie cu farurile sparte . :P

Bre,, vezi ca am si eu jante dalea (de iarna) si sunt si mai urate decat ale lui Heim :D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trei masini noi, oarecum ieftine (asa cred, inca nu sint pe piata) care merita a fi luate in seama de cei carora le curge singele mai repede. Remarcile sint doar supozitii luind in considerare predecesorii.

Pot reprezenta un vis implinit (sper) pentru oricine si-a dorit adrenalina vre-odata.

1. CIVIC TYPE R http://www.4tuning.r...wsletter_135879

post-143-0-19631900-1394124089_thumb.jpg

manevrabilitate maxima pe serpentine. o caprioara ( mi se potriveste mie). Honda turbo, DA !

2. SEAT LEON CUPRA http://www.4tuning.r...wsletter_135879

post-143-0-88392700-1394124089_thumb.jpg

senzatii tari pentru cei ce doresc liniute si reprize de invidiat.un cal ( i se potriveste lui fii-miu, fii-mea)

3. ABARTH 695 http://www.4tuning.r...wsletter_135879

post-143-0-54818800-1394124090_thumb.jpg

distractie la maxim. o pisica (tot mie)

LE. Volvo nu a scos ceva asemanator. Poate doar v40 t5 sa se apropie cit de cit, insa doar se apropie...

Cu prima ocazie in care voi avea ocazia sa le testez va anunt. Sper sa fi avut dreptate.

LE2. Ce vi s-ar potrivi din astea 3, daca vi le-ar face cineva cadou si v-ar pune sa alegeti 1/3? Si de ce , luind in considerare predecesorii ? Nu ma refer decit la tinuta de drum, NU la altceva, ca astea nu sint masini la care sa conteze sistemul audio sau aerul conditionat, sau cum arata...Make a civilized guess .

Din astea 3, fara Volvo, fara altceva.

Edited by iulirx
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now