feraru3333

topic la biiiiiiizzzzzzzzzzzzaaaaaaaaaaaaaa

1,100 posts in this topic

Si militia de romanica ?

Au mult de lucrat si invatat ,cred sigur ,sa existe ca si termen de comparatie cu ce este in clip,basca am vazut ca si "localnici" se ocupa de circulatie.Pe astia sa ii vezi :thumbsup2: ..

O singura pers. am vazut acum vreo 30 de ani care dirija la Romarta (azi Brd ,Cal.Victoriei cu Bd.Elisabeta) si era din alta liga chiar in acele vremuri si nu era import din Anglia(foloseam bicicleta si mergem des pe bulevard si deh ,era interzis)

Edited by V50Saphir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volvo este un ford machiat ? Sau fordul e un volvo demachiat

post-3455-0-16990100-1417126229_thumb.jp

Edited by Cristi Muresan
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand am venit de la munca, am deschis mailul si am avut o surpriza... ce de la okazii mi-au trimis cateva mailuri :D

Am facut o sesizare, sa vedem ce explicatii imi dau

post-259-0-82061500-1417201759_thumb.jpg

post-259-0-67308600-1417201768_thumb.jpg

Edited by paunionutz
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volvo este un ford machiat ? Sau fordul e un volvo demachiat

Ma' da' de c*r are tipa...a indoit masina omului... :evil6: :evil6:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai am 2 poze , le bag si pe alea ?

:))

Posibil cu , ass-u sa plateasca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Comanzi din state, produs fabricat in romania! Cu toate acestea, este mai scump la noi acest produs ... Buna asta ....

post-695-0-47248300-1418902340_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai cat e in USA ? Ca in RO e 15$, si nu platesti niciun transport sau vama sau TVA. Ca pe-alea sunt sigur ca nu le-ai adaugat la pretul produsului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vad ca tu imi spui un pret mai mic fata de ce am vazut eu! In afara este 19$ ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

You never asked

Share this post


Link to post
Share on other sites
:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce dor imi este de un

S C A N D A L ! ! !

Edited by alinbuga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bubule, ai uitat de ITALIC !!! ;D ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fa-l sul !

Fa-l sul !

Fa-l sul !

..............

Share this post


Link to post
Share on other sites

Care-i duma cu tricoul ala ca nu m-am prins. Si eu am 2 cu volvo si sunt mutumit. 19,90 bucata dar e material chiar bun 100% bumbac si nu pute a transpiratie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum faci sa moara motorul la o automata?

La revizie, bagi juma' ulei, juma' nisip ... sigur iese pozitiv!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intrebam asa aiurea n-aveam la ce ma gandi azi decat la asta.

Heim, nu stiu istoricul masinii tale decat ca a avut multe probleme. Posibil sa nu faca toate la fel asa ca nu ma mai speria. Am prea mare incredere in masina asta sa fie asa cum zici

Am citit topicul pus de tine Heim si treaba e nasoala. E urata treaba ai rau de tot

Share this post


Link to post
Share on other sites

I love volvo , cand ti se duc nivomat-urile am eu 2 in stare buna , la pret de seminte :))) daca nu gratis :P

In rest de probleme ... heim are o parere eu am alta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer premium nu o simt nici eu ... dar eu apreciez din alt pct. de vedere : banii pe care i-am dat pe masina ii simt ? S-a meritat ? Puteam sa cumpar ceva mai bun de banii astia ? Raspunsul in cazul meu este nu . Deci ma declar multumit .

Numai bine Heim , trebuie sa ne intalnim odata :D sa vad si eu cel mai frumoa v70 din romania , pe a lui I love volvo l-am vazut e tare frumos :D

In legatura cu piesele , cauta si piese de fiat , alfa romeo si compara ... iti spun eu ca sunt cam la fel , mai putin uleiul care e scump la volvo

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heim era 4 spre 5 AM , si mam oprit in cj , mam uitat cum ninge , ce frumos centru aveti si cam atat :)

Dar acum bate sesiunea la usa , dar am sa vin odata la cj :D ne intalnim cu toti .

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heim eu nu zic ca nu-i buna masina ta. Normal, fiecare din noi spune ca masina lui e cea mai buna cea mai faina cea tare din parcare. Si sincer ma bucur ca ai o masina buna acum mai ales dupa cum ai spus ai investit o gramada de nervi si bani. Si in legatura cu rozaliul tu cand mi-ai dat sfatul nu zic ca nu l-am luat in considerare dar in acel timp masina era in service la 100km de mine (la fostul proprietar). Era deja prea tarziu sa mai fac ceva si ma framanta pierderea de apa si motorina mai tare decat antigelul rozaliu. :) Chiar si v-40-ul ...da da ala cu motor de renault :) in 3 ani de cand il am nu mi-a facut probleme si nici nu m-a lasat in drum. Sincer o zic sus si tare ca nu-mi pare rau ca am 2 volvo-uri, sunt mandru si chiar imi sta in cap sa-mi iau si un al 3-lea ( xc90 ) . Cum ai spus chiar si tu daca ai volvo piesele sunt scumpe. Vrei piese ieftine ia-ti logan. Si in legatura cu piesele scumpe... chiar imi statea in cap sa deschid un topic in care sa facem putina comparatie de preturi sa zicem dintre Romania si Germania. De multe ori vad piese mai ieftine ca in Romania. Sau... piese second-hand usi, spoilere, oglinzi casetofoane originale tot ce tine de masini, mult mult mai ieftine decat la noi...in Romania. Ti-am citit azi dimineata mesajul si nu puteam sa raspund dar sincer habar nu am ce inseamna nivomaturi, IC, parking hater etc. Am vazut ca un injector costa cam 100-150 bucata.

Cristi Muresan multumesc de oferta dar deocamdata nu stiu cei aia si mi-as dori sa nu aflu. Ma refer ca mi-as dori sa nu-mi trebuiasca vreodata asa ceva :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt telescoapele pe spate , dar nu cred ca toate V70-urile sunt echipate cu asa ceva

Nu cred ca se strica prea des ...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sachs 2buc 150E

Bilstein B8 2buc 250E

Bilstein B4 80E buc

Made on Ship 30E buc

Acum daca am antigel roz nu inseamna ca mi-as lua amortizoare Made on Ship :) Iau B8 si 3-5 ani am liniste

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt telescoapele pe spate , dar nu cred ca toate V70-urile sunt echipate cu asa ceva

Nu cred ca se strica prea des ...

In general cele care au carlig de tractare, din fabrica!
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promit cand vin in Romania daca ai chef de mine, trec pe la Cluj, bem o bere si-mi spui daca am nivomaturi sau nu. Eu stiu ca am amortizoare si atat :)

Mie mi-o trebuit 2 ore sa invat sa cuplez pilotul automat si tu ma iei cu nivomaturi :) Asta e my friend, avem volvo platim pentru piese.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now