zippy

Ce s-a mai stricat azi la maşină, cu sau fără vina ta?

1,484 posts in this topic

Daca lasa dara de lichid nu mai are ce povesti .

Share this post


Link to post
Share on other sites

S-a rezolvat, in 3 merge mai repede, multumesc lui Turbo si Andu pentru ajutor, era piulita slabita de la conducta , s-a desfacut cu mana parctic

Petre, oricand, cu placere te ajut/ajutam!!!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iti recomand sa treci in continuare pe la Primus, poate lasi dara si de lichid de frana data viitoare ;D

Musca-ti limba ca lichidul de frana tot acolo l-am schimbat :angry5:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pe unde poate sa intre praf in s80 ?

azi m-am prafuit in masina

o fi ruginit pe dedesubt si s-a facut o gaura?

amu serios pe unde poate intra praf in timp ce mergi cu geamurile inchise?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate fi mult praf in mocheta masinii...si in momentul in care calci pe ea...se ridica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ar fi prea simplu

nu e de acolo

miine o sa pun celalat rind de covoare - mocheta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai ai filtru de polen ?

Sent from my GT-I9190 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

am

dala cu carbon

spalat acum un an

miine dimineata o sa mauit COLO SA VAD CE MAI E

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nea kitrosule,filtrul ala se SCHIMBA ! Nu se spala ca la spalat fibrele alea se lipesc una de alta si nu mai trece nimic prin el !

Nu fii scarţan si scoate 80 de lei pe an si schimba-l !

Sent from my GT-I9190 using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta chiar e tare Nicule! Sa ai S 80 si sa speli filtrul de polen... Mai erau unii cu Q7 (nu pe aici) care nu aveau bani de o asigurare RCA.

Dar, probabil ca iti faci socoteala ca mai usor dai o fuga pana la Englitera si iti mai aduci un S80, decat sa-i schimbi filtrele la timp :toothy2:

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi a fost operatiunea" termostatul"...urca acul de la apa in tandem cu cel de la kilometraj:))nene , sa vezi panica..in mijlocul drumului ..halt!!,am aflat ca e de la termostat....si incet-incet am mers la un magazin de piese auto si mi-am luat unul..pfiuu ce m-a speriat,ca nici nu eram atent la acul de la apa:))))cand deodata....belea!termostatul era din martie 2001 original volvo..gata ,i-a ajuns!

Share this post


Link to post
Share on other sites

a fost singura piesa ce a trebuit sa o iau din englitera ca ala de la volan pe stg nu se potrivesta

si e un filtru cu carbon activ si aia au spus ca pot sa il spal

ce e asa de greu de inteles

drept e ca nu au spus de cite ori pot sa il spal

a suferit 2 spalari pina acum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate ai filtru K&N la motor, bre, şi doar ai auzit tu cum ţi-e volanul: greşit! ;D

Edited by HEIMÐALLR

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok domnilor

o sa plec la englitera sa -mi iau un filtru

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da' ce bre, din Romania nu-ti place ? :)) E 130RON de la KNECHT sau MANN si e disponibil a doua zi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astazi am facut curat in torpedou, cotiera, suportul pentru pahare si portbagaj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da' ce bre, din Romania nu-ti place ? :smile:) E 130RON de la KNECHT sau MANN si e disponibil a doua zi :smile:

Poate la Primus, că eu am dat pe-un Knecht cam jumătate din cât spui tu acolo.

Astazi am facut curat in torpedou, cotiera, suportul pentru pahare si portbagaj!

Şi aveai ceva stricat p-acolo? Un "sendvici" sau poate un cream pie? ;D Edited by HEIMÐALLR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu la Primus, ca Primus nu vinde Knecht. Iar tu ai dat jumatate pentru ca ai volan pe stramba, ca oamenii normali, si atata costa. Nea Nicu e mai "special", conduce de pe partea ailalta, iar filtrul pentru dreapta se pare ca la noi este mai scump.

Ia cauta tu CUK2855/1 sau LAK54/1 si indruma-l pe nea Nicu unde e ieftin SI LIVRABIL.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu se spala, cel mult se sufla, pentru ca apa cu ce praf mai e pe-acolo se face un magiun meserias care intra in toti porii hartiei si iti blocheaza fluxul de aer. Daca il sufli cu aer comprimat il mai scoti la lumina pentru inca macar jumatate din perioada uzuala (1 an).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bomboana de pe coliva, s-a aprins si matorul de noxe in bord, si motorul a intrat in protectie, nu se mai tureaza peste 3000 de ture, trebuie regenerat filtrul de particule si ce o mai fi, Bogdane la tine este deschis vesnic? :banghead:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gasesti de la KNECHT, fara "K" la 80RON. Ideea de baza e ca gaseste in Romania, nu trebuie sa comande hat tocmai de-acolo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bomboana de pe coliva, s-a aprins si matorul de noxe in bord, si motorul a intrat in protectie, nu se mai tureaza peste 3000 de ture, trebuie regenerat filtrul de particule si ce o mai fi, Bogdane la tine este deschis vesnic? :banghead:

Cati km ai Petre? Daca ai in jur de 180k km pregateste-te de o decizie :)

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai a fost schimbat la 135K parca

am facut in ian si feb vreo 900 km numai in Bucuresti ,acum 2 spatamani ma iesit din oras cu ea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bomboana de pe coliva, s-a aprins si matorul de noxe in bord, si motorul a intrat in protectie, nu se mai tureaza peste 3000 de ture, trebuie regenerat filtrul de particule si ce o mai fi, Bogdane la tine este deschis vesnic? :banghead:

Pt tine e deschis pana la 24.oo .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now