iulirx

cel mai bun 850

38 posts in this topic

Revenind la topic, as fi mult mai precaut cu prinsorile astea de 1000 si 4000 de euro... Sunt cativa baieti anonimi, acolo in multime care nici nu o sa realizezi cand si cum ti-au alungat ciorile de pe antena. :smile:

Sunt de aceasi parere ca diesel e varianta cea mai sportiva si mai economica metoda prin care poti parcurge distanta dintre punctul A si punctul B, prin simplul motiv ca ceilalti nu pot sa mentina ritmul impus.... dar asta pana cand dai de Mr. Dracu in persoana. In caz ca nu sti, e si redblock in romania, care se invarte pe la 700cp in configuratie rwd... la asta nici cu rs-ul nu cred ca ii faci fata. Daca crezi ca esti undeva... e gresit sa iti imaginezi ca esti cel mai tare, iar daca vrei sa faci doar socializare, pretul imi pare cam mare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gusti, vineri ti-am vazut fostul S60, era parcat langa Microsoft. Acum are numar de genul B 500 *** :smile:

Cred ca ai confundat masina,fostul volvo al lui Gusti nu a mai iesit din parcare de o saptamana.

Revenind la subiect orice intentie se transoforma in discutii despre masina unui prieten,exista masini mai tari in tara,etc...

Daca este cineva care doreste o intalnire cum erau odata pe A2(cei mai vechi stiu despre ce este vorba) il rog sa dea un P.M..

Multa bafta!

Momentan ma retrag din acest circ.

Edited by vlpvlp06

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu zic ca Iulirx a propus acest subiect asa ca sa ne mai dezmortim un pic iar cei adevarati pasionati de o mica intrecere ,cum era pe vremuri din cite citeam atent pe acest forum acum 2-3 ani parca ,sa reinnoade o fila de istorie de forum Volvo.Este o intentie foarte laudabila .Este vorba doar de socializare ,spirit ,atmosfera la un berica si o voie buna inainte de sarbatori.Parerea mea.

Wagoane se primesc la inscriere? :smile:

@Adi... Sint atitia care isi fac masinile de liniute si pariaza pe ele la o adica ca si premiu(era acum vreo 10 ani)dar nu sintem noi aceia care am avea de-a face cu" baieti vinjosi" in ai cailor putere :smile: .Este ilogic sa aduni mere cu avioane ,cum zic eu.Sa fie la ei acolo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe de o parte de acord cu voi, sunt multi baieti care ne servesc mituri pe forum dar nu stiu nici macar ce e ala AFR.

Pe de alta parte, eu zic ca la capitolul tuning, noi cei de pe forum, suntem juniori. Cine ma crede bine, cine crede ca la randul meu vin cu mituri, e alegerea lui.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O intilnire este, atita tot. Ne distram, ne dam cu masinutele din dotare, bem o bere si gata.

Stiu unde sint, fiecare stie unde este. Nu ne adunam sa vedem unde sintem, concursul este doar pretextul pentru a ne intilni astia carora ne place asta.

La fel si celalalt concurs.

Daca as fi stiut de dinainte cine vrea sa vina , n-as mai fi scris nici un rind aci, as fi contactat persoanele direct. Vreau doar sa string lumea, nu sa ma dau mare si nici sa supar pe cineva. Daca nu ma insel eu, ar trebui sa fiu ajutat sa fac asta, nu impiedicat.

Edited by iulirx
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vin si eu dar nu cred ca am adversar (sper ca in momentul intalnirii zapada sa fie foarte mare) :hammer: :hammer: :hammer: !

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si daca nu este, o adunam noi de undeva, macar ca spargem gheata din pahare si tot o rezolvam noi cumva.

Daca nu o s-o facem folosind formula asta, ca tot veni vorba... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu se mai aude nimic cu...premiul ala ? Cu distractia noastra - poate si filmata ? Sau o facem la primavara, cind aruncam cauciucurile astea de iarna ?

:iroc:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deocamdata sint in UK pentru cel putin inca 1 luna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa anunt pe baietii de la VPerformance :D Au stricat Dyno cu 850-ul (2,9 bar) ...consum la 120kmh 20l ceva in jur de 900 cp (s-a blocat Dyno la testare si a fost apreciat)

Raportul e facut cu 2.5 bar in loc de 2.9

post-5223-0-88850300-1360347761_thumb.jp

Edited by Cristian Scutaru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now