musashi1973

Nationala 2013 (6 - 8 Septembrie)

263 posts in this topic

Inteleg ca ai timp, asa ca recalculeaza ca Transalpina (acolo este valea Oltului) nu este pe acolo, dar si ruta asta e minunata si cred ca si pe gustul tau. Nu stiu cu "asfaltul" cum e.

Da, am recalculat : 513 km ploiesti - cheile butii (cam 9-10 ore de mers fara opriri majore, insa probabil va fi una la albota sa mincam un pastrav)

http://goo.gl/maps/sfpPd

Sigur o sa fiu obosit dupa atita drum, probabil ca voi pleca undeva la 4-5 dimineata, insa , daca am noroc cu vremea e un drum de neuitat. (mai ales pentru cei care nu l-au mai facut niciodata)

Iar asta e traseul "normal" cel mai scurt 371 km. Cu 141 km mai scurt si cu 3 ore mai scurt.

http://goo.gl/maps/ijtXX

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anul trecut a fost geniala ideea cu sosirea de joi.

Eu as face la fel si anul asta, ca sa ma "umplu" pentru un an de zile de prieteni si motoare...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa este, si de aceea am pus datele de joi pana duminica - desi cred ca voi sta pana luni de data asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu voi milita pentru sosirea de joi!Oricum si asa este putin..... Suna bine si ideea de pana Luni :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, am recalculat : 513 km ploiesti - cheile butii (cam 9-10 ore de mers fara opriri majore, insa probabil va fi una la albota sa mincam un pastrav)

http://goo.gl/maps/sfpPd

Sigur o sa fiu obosit dupa atita drum, probabil ca voi pleca undeva la 4-5 dimineata, insa , daca am noroc cu vremea e un drum de neuitat. (mai ales pentru cei care nu l-au mai facut niciodata)

Iar asta e traseul "normal" cel mai scurt 371 km. Cu 141 km mai scurt si cu 3 ore mai scurt.

http://goo.gl/maps/ijtXX

Si pe retur poti face si partea a doua a Transalpinei (e considerata a fi cea mai frumoasa) prin Ranca si nici nu mai ocolesti mare lucru (+12km), insa pierzi defileul Jiului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exact asa voi si face ! Buna idee, mie imi scapase.

Share this post


Link to post
Share on other sites

am vorbit

duminica-daca nu f urit afara - o sa dau o fuga pina acolo

liber este in perioada 29 august-1 septembrie

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gata, avem si data - 29 august - 1 septembrie.

Nicule, te rog, pentru cei care nu au fost acolo (inclusiv eu), sa ne dai niste detalii de locatie, eventual un link web ceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

primii 300 de lei +50 lei-cotizatie anuala pt asociatie au intrat de la MAVERICK

ura sa traiasca :hello2: :hello2: :hello2: :hello2: :hello2:

300lei reprezentind avansul pt nationala -CHEILE BUTII 30 AUG 1 SEPT 2013

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu as vrea sa fiu rautacios sau sa supar pe nimeni, dar am o intrebare! De ce nu s-a mai facut ca in alti ani, o lista cu mai multe locatii si lasat sa fie ales in fuctie de procente? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pt ca voteaza toata lumea si vin 10-15 , astfel rezultatul votului nu reflecta dorinta celor care vor sa participe .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am inteles! Merci :)

In orice caz, cunosc zona, este placuta, ca de altfel ca-n toata tara :)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nea' feraru, da,imi este dor sa o revad, as spune VIN cu cea mai mare placere, dar decat sa promit ca vin si sa nu vin (cum am patit cu tirantul rupt anul trecut :(.....) mai bine anunt la momentul potrivit :)

In plus de asta, sunt pus pe cheltuieli "masive" anul asta, fiind in ultimul an la facultate...familia este familie, casa-i casa, deci sunt un om responsabil din mai multe puncte de vedere :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am virat si eu in seara asta. 300 lei avans de la Marius Daniel.

Plata avans Nationala 2013.pdf

P.S. : Am platit si cotizatia la asociatie pe anul 2013, dar ciudat ca nu mai gasesc topicul Asociatiei Volvo-Club România ???

Ma ajuta cineva sa-l regasesc ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm,

Amintiri frumoase de la Cheile Butii!

De abia astept...

Share this post


Link to post
Share on other sites

depus avans + 50 lei cotizatie

cite zile mai sunt pina 1 martie?

Edited by feraru3333

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 platitori

zilele trecute am vorbit cu citiva prieteni care au zis ca nu dau avans dar or sa vina

cred ca acest mod de gindire nu este bun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Io nu stiu daca pot sa vin la nunta lui fii-miu...insa cotizatia si avansul am sa le platesc cum ajung acasa.

Cine stie : poate pot sa vin la nationala si nu pot la nunta...Sper sa vin la ambele !

La nationala are cine sa ma inlocuiasca, la nunta ma inlocuieste mama lu' Stefan Cel Mare....

Ce-as mai vrea sa depinda si de mine !

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 platitori

zilele trecute am vorbit cu citiva prieteni care au zis ca nu dau avans dar or sa vina

cred ca acest mod de gindire nu este bun

In acest caz, ar fi bine sa anuntam ca vom rezerva atatea camere, pentru cati au platit avans. Cine nu contribuie in avans nu are de ce sa se planga ca nu gaseste cazare. Reamintesc (la fel ca anul trecut) ca in perioada Nationalei e plin sezon de nunti, botezuri, ultima petrecere de vara, asa ca nu vom fi noi singurii care se gandesc sa mearga la Cheile Butii. Nu platim din timp, riscam sa fim nevoiti sa cautam altceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se pot rezerva 15 camere de catre asociatie. La risc ! Camerele sa se dea in ordinea platii avansului. Restul , care nu spun ca vin, dar vin, vor fi ajutati (daca se mai poate) sa-si gaseasca cazare.

Daca noi nu putem sa riscam nimic, ce sa mai cerem de la altii !

Hai sa ne incredem in SPIRITUL VOLVO ! Doar d-asta am facut asociatia, nu ? Trebuie sa fim capabili sa pierdem bani pentru "SPIRITUL VOLVO" !

Eu cred ca exista suficient spirit in multe inimi.

Edited by iulirx
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu zic ca putem incerca sa retinem 15 camere in numele Asociatiei. Cam atatia am fost in ultimii 2 ani. Daca suntem in plus vom gasi solutii - intotdeauna s-au gasit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now