Roberto

VIDA online doar pentru membrii Volvo-Club

89 posts in this topic

tin minte ca parca i.am tot dat ALLOW de vreo 2 ori...iaracum nu mai merge site...te-ai culcat? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Minim 40GB, IDE sau SATA.

Vad ca @alexpopeystar68 a rezolvat deja problema. Daca e cazul sau cand va fi, mai am si eu unul identic cu al lui, pentru spare:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vad ca @alexpopeystar68 a rezolvat deja problema. Daca e cazul sau cand va fi, mai am si eu unul identic cu al lui, pentru spare:)

E oricand bine venit pentru viitoare proiecte in folosul comunitatii !

Sent from my BlackBerry using Tapatalk

tin minte ca parca i.am tot dat ALLOW de vreo 2 ori...iaracum nu mai merge site...te-ai culcat? :D

De curiozitate poti sa pui un screenshot cu lista de pluginuri a IE ?

Sent from my BlackBerry using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiu ca hdd-ul era in regula, acum nu am cum sa-l incerc, dar cred

ca nu s-a stricat stand! da-mi un PM cu adresa si-l trimit cu fan curier.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand ajung acasa...la munca pe XP 32 si IE8 merge

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uite ss-ul la addons in ie

post-235-0-93551000-1370376713_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uite ss-ul la addons in ie

Hmm, incearca sa il dezinstalezi (recomand mini programelul Geek Unnistaller ca sterge toate urmele) si sa instalezi din nou, apoi cu mare atentie cand rulezi prima data IE sa accepti toate avertismentele. Din cate vad IE-ul tau se comporta ca si cum nu ar incarca pluginul sau ii interzice accesul la continut pluginului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am facut ce ai zis...degeaba...cred ca nu ii place IE 10...Mai are cineva IE10?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte tare!!!

Abia acum am vazut topicul.

Mare om Roberto...mare om!!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mersi alexpopeystar68, a ajuns curierul cu HDD-ul, de indata ce ajunge si routerul o sa ma pun sa construiesc serverul.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am construit un mic server din piese de pc vechi si impreuna cu HDD-ul donat de Alexpopeye VIDA ruleaza ok.

In functie de cat timp liber am, o sa fac si un mic website cu resurse volvo (PDF-uri, articole, DIY, link-uri, istorie, poze, etc) strict tehnic.

post-100-0-31659200-1370959927_thumb.jpg

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumim mult !!!

:kiss2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand mai am drum pe la tine,trebuie sa mi le arati live :D

:beer:

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am construit un mic server din piese de pc vechi si impreuna cu HDD-ul donat de Alexpopeye VIDA ruleaza ok.

In functie de cat timp liber am, o sa fac si un mic website cu resurse volvo (PDF-uri, articole, DIY, link-uri, istorie, poze, etc) strict tehnic.

Multumim mult!

PS: frumoasa carcasa ai pus la server, cred ca ti-a luat mult sa o construiesti :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa zicem ca ignoram aspectul :))

Eh, 5 minute :)

Sent from my BlackBerry using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

La mine merge totul ok, doar ca dureaza aproximativ 30 sec pana imi deschide fiecare categorie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

La mine merge totul ok, doar ca dureaza aproximativ 30 sec pana imi deschide fiecare categorie :smile:

Hmm,

Ai incercat de mai multe ori si tot la fel de greu merge ?

Sunt curios la voi ceilalti colegi cat de bine merge !

Momentan e pe o conexiune ADSL si daca intra 2 - 3 odata va merge mai greu intradevar, am sa setez un QoS in router sa vedem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, am incercat de mai mutle ori, dar mi-a luat cam 7-8 minute sa ajung la o componenta :)

Ideea este foarte buna si ar merge imbunatatita in sensul ca am putea face hosting in alta parte eventual, unde latimea de banda nu ar reprezenta o problema.

Ce configuratie are sistemul folosit? Poate putem contribui cu ceva componente mai performante...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Roberto , .....vorbim pe skype , e posibil sa te ajut cu ceva piese :) pt a face un server ( ba chiar si un server) :)

Problema o sa fie transportul :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, am incercat de mai mutle ori, dar mi-a luat cam 7-8 minute sa ajung la o componenta :smile:

Ideea este foarte buna si ar merge imbunatatita in sensul ca am putea face hosting in alta parte eventual, unde latimea de banda nu ar reprezenta o problema.

Ce configuratie are sistemul folosit? Poate putem contribui cu ceva componente mai performante...

Problema e ca trebuie minim un VPS care sa permita sa ne jucam si cu porturile, care e mai greu de gasit si unul bun costa, bine de tot. Apoi mai exista o mica problemuta, iti dau PM. Eu am server dedicat in The Planet dar nu il pot folosi pentru ca acolo gazduiesc website-urile clientilor mei.

Am sa mai caut niste RAM pentru serverul asta, momentan ruleaza cu 768, sper sa gasesc macar 2GB si atunci sigur va merge aproape fluent per\1 user.

Componente ca RAM, HDD sunt bine-venite.

Problema e ca eu aici acasa nu am decat Clicknet pe ADSL, deci upllink nada, sunt in discutii sa il mut la cineva pe conexiune cu uplink bun.

Roberto , .....vorbim pe skype , e posibil sa te ajut cu ceva piese :smile: pt a face un server ( ba chiar si un server) :smile:

Problema o sa fie transportul :smile:

Ok, ne auzim diseara !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cine are drum Ilfov - Arad in viitorul apropiat si doreste sa ajute acest proiect, Danyx ofera un server care trebuie sa ajunga la mine.

Din nefericire are cam 30kg si curierul e cam costisitor, deci ideal ar fi adus de catre cineva care are drum inspre Arad si putin loc in portbagaj.

Daca exista binevoitori, va rog sa ma contactati pe PM cu detalii sa vedem cum facem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La dracu'

In weekend dupa 2 zile de uptime a "crapat" HDD-ul :(. Nu am reusit sa il resuscitez asa ca caut altul !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now