Roberto

VIDA online doar pentru membrii Volvo-Club

89 posts in this topic

Sneak peak la un experiment pe care l-am efectuat astazi

Click

Edited by Roberto
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cool! :hello2:

Chiar imi trebuia sa instalez si nu reusesc nici cum.

Sa ne anunti cand merge.

Multumesc! :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merge 90% de fapt, trebuie doar sa fac un mic pachetel ZIP pe care trebuie sa il instaleze fiecare utilizator, altfel primeste o eroare, VIDA necesita un vizualizator de poze tehnice, +sa fac utilizatori care vor primi acces doar dupa ce vor vorbi cu mine si vor cere lucrul asta, nu pot sa tin asa ceva public pe Internet.

Problema e ca acum caut un router si un Hard Disk de min 40GB pe care il bag in server, daca are cineva si ar dori sa il doneze in scopul acestui proiect v-as fi foarte recunoscator, IDE, SATA, orice e bun, min 40GB.

Dupa ce totul e ok il voi ruta probabil prin VPN-ul meu prin Olanda sau Suedia ca sa nu avem problemute.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super tare! Sunt in aceeasi situatie ca si Adi :)

Cand e totaly functional,da-mi si mie un user name. :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super tare! Sunt in aceeasi situatie ca si Adi :smile:

Cand e totaly functional,da-mi si mie un user name. :*

admin - Ahahahahaha

Momentan o sa primiti o eroare dupa ce alegeti masina\motor\an si click pe OK dar ignorati-o, puteti apoi accesa catalogul sus pe Information. Lucrez acum sa scot erorile.

Folositi mizeria de Internet Explorer, nu am testat in ca Firefox si Chrome.

Ok, incercati asta

Descarcati vizualizatorul de poze de aici

Click

instalati si intrati cu internet Explorer > user 'admin' > Define Vehicle Profile > introduceti VIN-ul sau alegeti masina\motor\an din casute si apoi click pe OK in dreapta (ingnorati eroare) iar apoi sus in meniu apare Information, acolo e catalogul de piese, ar trebui sa va apara pozele tehnice cu piesele si codurile OEM.

Astept feedback !

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parca am ceva hdd pe acasa... o sa verific exact.

De laptop e bun? :smile:

Daca e SATA da e bun.

Deci pentru a folosi VIDA online instalati programelul de aici iar apoi accesati doar cu Internet Explorer VIDA ONLINE AICI user "admin". Dupa ce selectati o masina manual sau direct cu seria de sasiu apasati OK, ignorati eroarea si aveti acces la catalogul de piese, instructiunile tehnice, specificatii, etc, tot in afara de diagnoza.

Edited by Roberto
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu completez campurile, dau ok, imi da eroare, dar nu-mi apare masina in lista :crybaby: . Apare un S40 si un S60, dar a mea nu apare :confused2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si mie imi merge perfect de pe mobil doar ca nu vede pozele. :)

Oricum, e suficient... le stiu pe de rost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paunionut - ataseaza un printscreen sa vad ! Internet Explorer folosesti nu ?

Merge de pe orice browser cu exceptia ca pozele tehnice necesita un plugin (isoview) care din pacate doar pe Internet Explorer merge.

Sent from my BlackBerry using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uite aici. Internet Explorer si isoview instalat

post-259-0-53698100-1370030223_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uite aici. Internet Explorer si isoview instalat

Pai vezi ca nu e nici o problema la tine, dupa ce ai inchis eroarea click sus pe Information si atat !

Lista de jos unde vezi tu acel S40 si S60 sunt ultimele masini alese de catre utilizatorii care au intrat in VIDA inaintea ta :).

Dupa ce ai dat ok tab-ul de sus unde scrie Information se face negru (in prealabil e gri), ceea ce inseamna ca masina e selectata si totul e ok.

Ia incearca !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci nu trebuie sa apara si masina mea in lista? Sau apare daca bag VIN-ul? Am vazut ca pot sa trec mai departe, dar nu stiam daca informatiile sunt pt masina mea, sau pentru alta :D

Edited by paunionutz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci nu trebuie sa apara si masina mea in lista? Sau apare daca bag VIN-ul? Am vazut ca pot sa trec mai departe, dar nu stiam daca informatiile sunt pt masina mea, sau pentru alta :D

In lista apar doar masinile care sunt selectate prin introducerea VIN-ului da.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Peste 1000 de accesari dar in afara de Adi, Chris, Paul si Ionut nimeni nici un feedback ? Sa inteleg ca totul e perfect ?

P.S: Care lucreaza la Ministerul Justitiei si sta ziua pe VIDA ? :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rob... Nu am gasit hdd. Se mai poate astepta?

Nu e nici un stres.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce HDD cautati ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce HDD cautati ?

Minim 40GB, IDE sau SATA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am un IDE Maxtor de 80 Gb, e bun? il pot trimite cu fan curier cu

achitare transport la destinatar, ok? astept adresa la PM!

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Peste 1000 de accesari dar in afara de Adi, Chris, Paul si Ionut nimeni nici un feedback ? Sa inteleg ca totul e perfect ?"

Roberto, eu nu am instalat acel exe, merge perfect si fara el, Windows 7 si IE - de pe Firefox nu vrea. Mai ramine sa-l probez de pe telefon.

Multumim mult !!!

:kiss2:

P.s. Oare cit va merge link-ul ? Ar fi grozav sa nu "pice" repede :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

La mine nu merge...selectez masina :model,an,etc...Imi da eroare...Dau OK...nu se intampla nimic...ma duc pe INFORMATION si acolo nu pot face clic pe PARTS,REPAIR,etc decat pe jumatatea aia de X... vezi in poza

Win7 64biti,IE10

Este o idee super

post-235-0-85299800-1370295525_thumb.jpg

Edited by blueazimut

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Peste 1000 de accesari dar in afara de Adi, Chris, Paul si Ionut nimeni nici un feedback ? Sa inteleg ca totul e perfect ?"

Roberto, eu nu am instalat acel exe, merge perfect si fara el, Windows 7 si IE - de pe Firefox nu vrea. Mai ramine sa-l probez de pe telefon.

Multumim mult !!!

:kiss2:

P.s. Oare cit va merge link-ul ? Ar fi grozav sa nu "pice" repede :smile:

Pai de mers, merge, doar ca fara un plugin vizualizator de poze tehnice, nu poti vedea pozele cu piesele, apare alb. Inseamna ca il ai deja instalat sau ai vreo alternativa, chiar sunt curios, poti sa imi spui daca mergi la Tools > AddOns ce ai acolo in lista ca si pluginuri ?

Firefox nu merge pentru ca nu este suportat de acele pluginuri de mai sus.

Astept un router sa imi ajunga si un hdd din donatii si in principiu va merge atata timp cat am curent furnizat de catre Enel :smile:. Nu pot promite 100% uptime dar "va fi disponibil cat de cat".

Eu am un IDE Maxtor de 80 Gb, e bun? il pot trimite cu fan curier cu

achitare transport la destinatar, ok? astept adresa la PM!

Daca e in regula hdd-ul e ok !

La mine nu merge...selectez masina :model,an,etc...Imi da eroare...Dau OK...nu se intampla nimic...ma duc pe INFORMATION si acolo nu pot face clic pe PARTS,REPAIR,etc decat pe jumatatea aia de X... vezi in poza

Win7 64biti,IE10

Este o idee super

Vezi sa ai instalat acel plugin de care ziceam mai sus si cand iti va cere IE sa ruleze plugin-ul, (apare sus o bara) sa ii dai Run !

blueazimut - uite la asta ma refer, sa ii dai Run

post-100-0-56224800-1370297676_thumb.png

Edited by Roberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now