Bodnariuc Mihai

Intalnire Nationala 2014!

464 posts in this topic

Crezi ca apa ramane acolo ? Pana la nationala se duce eventual prin evaporare ca e cald

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probleme mari, ce mai...

Share this post


Link to post
Share on other sites

au mai ramas inca 22 de zile pana la nationala [REMINDER]

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce camere mai sunt libere?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sint destule pensiuni pentru facut NANI pe-acolo, prin preajma. Ziua si seara sintem impreuna iar noaptea tarziu ne retragem fiecare unde putem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si totusi la vilele propuse mai sunt camere libere sau daca mai vrea sa vina cineva se descurca cum poate?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc organizatorilor pentru raspuns,avand in vedere ca in aceiasi perioada se va desfasura intalnirea Saab cred ca voi alege Saab.Organizarea este muuult mai buna)

Va doresc distractie placuta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Care organizatori?

Te superi degeaba, draga Vali. Nu e niciun organizator desemnat. Din pacate. Caci ar trebui sa fie, dar nu e.

De aici lipsa de raspuns. Daca as fi stiut, ti-as fi raspuns eu, caci vreau sa vii si sper ca o sa vii, chiar si in conditiile astea.

Pe de alta parte, iti reamintesc ca termenul de inscriere a trecut de multe luni. Daca toti oamenii care vor sa vina la Nationala ar sta pana in ultima clipa, atunci nu am mai avea nicio Nationala, caci nu s-ar putea plati avansul la o locatie.

Sper ca aceasta intamplare sa fie un imbold pentru ca anul viitor sa organizam cu adevarat o Nationala. Dar cum sa o facem, caci foarte putini sunt dispusi sa plateasca avansul. Ori fara avans...nu mai reiau...

Apropos de avans, nici acum Asociatia nu a prezentat (desi eu am cerut asta explicit) o lista cu cei care au platit avansul cerut.

De aici deduc ca mai sunt si din cei care s-au inscris, dar nu au platit inca niciun avans, si care se asteapta ca vor plati direct la fata locului. Ceea ce nu e tocmai fair fata de cei care au platit efectiv suma.

De aceea, mai cer din nou, sa fie prezentata lista cu avansurile incasate efectiv in contul asociatiei, macar sa stim pe cine ne bazam!

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vali - anul asta nu exista organizator(i) din cauza carcotelilor nesfarsite de care m-am saturat... Stii ca noi am mers in Slovenia nu pentru ca s-a organizat ceva ci pentru ca pur si simplu am vrut. Si nu am scris nimic nici pe topicul de pe forumul lor (care fie vorba intre noi este foarte gol: data si locatia aceeasi, cine participa si atit - fara un miliard de intrebari si o tona de polemica).

Asta se intimpla atunci cand ii lasi sa vorbeasca si pe cei care nu au participat la vreo Nationala.

Oricum nu se va mai intimpla asta pe viitor - pe topicul Nationalei nu vor mai avea dreptul de a mai posta cei de mai sus. Vor avea topicul lor de propuneri, cearta, etc. de vor dori.

"De aici deduc ca mai sunt si din cei care s-au inscris, dar nu au platit inca nici un avans, si care se asteapta ca vor plati direct la fata locului. Ceea ce nu e tocmai fair fata de cei care au platit efectiv suma."

Cei care au platit avans au prioritate la camere - cei care vor plati la fata locului se vor caza DOAR dupa ce s-au cazat (sau sint siguri de rezervare 100% din partea receptiei pensiunilor) cei care au platit avansul si se regasesc pe lista.

Asa vad eu ca este fair complet.

In rest, nu ne mai bazam pe nimeni. Cine doreste sa vina este binevenit - pensiuni prin zona sunt berechet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu de prioritate vorbeam eu, aia e evidenta.

E vorba de faptul ca fara avans platit, in anii care vin nu vom avea nicio Nationala. Asta nu inseamna ca nu poate veni oricine se hotaraste mai tarziu. Eu insumi am facut asta la prima mea Nationala, deoarece am activat pe forum din luna iunie. Exceptiile sunt una, dar sa nu devina regula. Inca o data, nu poti organiza nimic daca nu ai un numar cert de participanti si o suma avansata. Cine crede ca va veni la o Nationala frumos organizata si impanata cu tot felul de activitati si va achita doar la sfarsit costul petrecerii, nu face decat ingroapa ideea de eveniment programat.

De fapt, eu mi-as dori sa vina inca 50 de persoane peste numarul celor inscrisi oficial (a se citi cu avans platit) si sa se oftice ca nu au locuri de cazare la locul faptei. Poate la anul vor sti ce au de facut. Deci, nu e vorba de bani, ci de o idee, ca fara membri activi si seriosi, se duce de râpa si ideea de Nationala Volvo-Club, ca multe alte lucruri odinioara frumoase pe acest forum.

Edited by mariusdaniel
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mariusdaniel imi pare rau sa vad aceste ganduri din partea ta si nu as vrea sa am in preajma mea oameni asa ingusti la mine.

1. S-a tot perindat o lista pe care toti doritorii se treceau in catalog,am crezut ca in baza acelei liste cineva tine evidenta camerelor.

2. Se tot vorbeste de cei care au dat avans,CUI???Ca organizator am inteles ca nu exista,dar cei care nu au dat sunt de PORC.

3. Daca in luna mai nu te-ai hotarat ca in septembrie sa participi la Nationala - esti de PORC

Aceasta este ultima mea postare in acest topic si dupa postarile de mai sus ma bucur ca nu pot fi alaturi cu astfel de oameni.

P.S. Traiasca "SPIRITUL VOLVO"(PARCA INTALNIREA ERA DESPRE VOLVO)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe scurt.

Cine vrea cazare asigurata - plateste inainte...

Cine vrea sa vina si nu e in stare sa se gandeasca sau crede ca o sa-i moara pisica cu 2 saptamani inainte, isi gaseste singur loc de cazare.

E foarte simplu. Intalnirea e despre VOLVO, asa cum ai zis, nu despre conditii de cazare si mese festive.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deja, cu tot respectul pentru cei care-si pun timpul liber la bataie pentru organizare, genul acesta de discutii incep sa-mi provoace greata. Nu sunt nici pro nici contra acestor intalniri (mi-am exprimat punctul de vedere cu alte ocazii), dar de fiecare data iese la iveala spiritul si mentalitatea romaneasca de a carcoti si a fi noi mai cu mot cand e vorba sa ne spunem o parere, sa luam o atitudine.

Pe scurt: cine a vrut si a stiut ca poate paricipa si-a rezervat din timp locul/camera. Cine nu, se va descurca cum poate daca isi doreste sa fie acolo. Daca nu, se va uita la poze dupa....

Cu acestea fiind zise, acest topic se inchide. Eventualele anunturi vor fi facute de catre organizatori, aici, daca este necesar.

Multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.