Heimdallr

Motivele pentru care nu veţi merge la Naţională?

   27 votes

  1. 1. Ce vă împiedică să participaţi la Naţională?

    • Costurile mari
    • Locaţia (distanţa până acolo, relieful, clima, flora şi fauna etc.)
    • Perioada (concediu, delegaţie, clima etc.)
    • Aspecte familiale (copii mici, soţia nu vrea, am persoane vârstnice în îngrijire etc.)
    • Mă feresc să cunosc anumite persoane de pe forum
    • Nu-mi place acest gen de evenimente
      0
    • Nu-mi plac activităţile care se organizează
    • Condiţia tehnică a maşinii
    • Alte motive

Please sign in or register to vote in this poll.

161 posts in this topic

Uite daca imi ofera cineva materie prima(aka un disc,un piston sau chestii de genul) ma ofer eu sa fac niste trofee, gen Slovenia.Le putem decerna in urma unor concursuri organizate acolo ;)

Sent from SGS3 on JellyBean 4.3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mda, probabil aţi fabulat cum m-aţi lega de-un copac şi cum aţi da la ţintă cu pietre. No, ştiţi ceva? Faceţi unii cu alţii de-alea! ;D

Heim, stii ca asta se numeste comportament PARANOIC, da ?

Mai nasol e ca iei in serios toate chestiile astea din partea unei comunitati virtuale, unde oricine poate sa scrie orice fara sa iasa o pumn din CDROM sa-i rupa "ocarina" (citat din Buga ;D).

Vad ca refuzi sa realizezi ca in cel mai rau caz pierzi banii de motorina, ca nu te obliga nimeni nici sa te cazezi cu noi, nici sa platesti vreun avans, nici sa ramai cu noi, si daca suntem asa de "rai" ca aici si "te uram" atat de tare, n-o sa faci decat sa-ti intaresti crezul, iar noi o sa ramanem niste nesimtiti si nenorociti care-si lasa masinile jegoase, isi beau mintile, fluiera dupa femei, si fac pipi la gard aruncand cu bani in stanga si'n dreapta.

Dar daca nu e asa, nu noi suntem cei care au ceva de pierdut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu, ca si co-organizator, am inteles din acest topic :

- service - daca ar fi cotizanti multi la asociatie am avea si bani si "greutate" in fata reprezentantei si a unor service-uri. Ca sa obtii discount trebuie sa si dai ceva la schimb. Putem sa-l platim pe X,Y Z sa vina sa va faca diagnoze la toti. Daca asta va aduce multa lume, spuneti.

- prezentari - ne trebuie masina pentru prezentare.De unde ? vezi mai sus.

- drive test - va fac eu cite drive testuri vreti cu masinile voastre. Am mai facut asa ceva si pentru ford , pentru toyota, pentru citroen, pentru renault / dacia si pentru peugeot. Nu stiu cit de relevante vor fi pentru ca nu sint facute pentru a informa un eventual viitor cumparator.

Drive testul are scopul de a pozitiona o masina noua pe piata. Aici nu e cazul decit daca e vorba de valoarea de revinzare. Chiar am avut o data o discutie mai serioasa cu o firma mare despre oportunitatea drive-testelor la masini second hand. Am ajuns la concluzia ca sint irelevante.

Daca era vorba despre drive-testuri la masini noi, vezi mai sus.

- concursuri - Cred ca vor fi.

Si, cel mai important :

Am observat ca multi vor sa vina daca primesc ceva in schimb, care sa merite din punctul lor de vedere.

Faptul ca exista incompatibilitati personale intre membri nu ma priveste pe mine ca si co-organizator.

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iulirx, parca aveam un coleg pe forum care lucra la Primus. Macar sa vb ce ar presupune din partea asociatiei, a noastra prezenta unor pers din partea reprezentatei volvo. Sigur ar aduce si alti doritori de intalniri in cazul asta. Tu ai dat de la tine 1000 euro ptr participare si pentru distractie la aceasta intalnire. Cred ca ar putea sa si plateasca fiecare partea de distractie, mancare, cazare si sa fie interesati de ceea ce am spus mai sus atat eu cat si Heim. Torturi ori chestii de genul asta nu stiu daca sunt atat de interesante pentru acest tip de intalniri. Spun si eu.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna remarca !

Eu nu am reusit pina acum sa conving pe nimeni de la Primus. Motivele sint multe si jenante uneori. Mai incerc - am incercat , si nu numai eu, la fiecare intrunire - insa nu depinde doar de mine.

( e suficient sa parcurgi citeva topicuri , n-am sa le numesc, ca sa intelegi despre ce e vorba)

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca mai sint si alte propuneri, eu inca mai astept.

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragul meu Heim, tu ai ramas traumatizat de pe vremea cand erai moderator?

Te rog frumos sa ne spui si noua numele celor pe care ii consideri nedemni de a se intalni cu tine, la urma urmei suntem o comunitate! Hai ca poti, chiar daca vei pomeni si numele meu printre ei!!!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

O sa transformati acest topic intr-unul personal : Heim vs all. Nu va iesi nimic constructiv.

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu consider pe nimeni nedemn, nu sunt hiperborean. Pur şi simplu nu vreau să mă întâlnesc cu unii. Nu are importanţă cine-s ăia. N-aş face decât să-i fac să se simtă stânjeniţi şi din nou or să apară tensiuni. Nu o să-i enumăr nici prin PM-uri.

Poate cei pe care nu-i agreezi nu vor veni la intalnire!

Hai bre', da din butoane si spune-ne numele lor!

Edited by Andu G

Share this post


Link to post
Share on other sites

În rest, sunt un simplu membru virtual pe un forum.

Daca era asa, nu mai participai la intalnirile dela Cluj. Asa ca......

Aha, eu sunt unul dintre ei!!! Sa ma trec pe lista:

1 - AnduG;

2 - ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu fac parte din nicio comunitate, poate din aia cu aeroport...

În rest, sunt un simplu membru virtual pe un forum.

Volvo Club Romania - Discutii generale - Comunitatea Volvo Club

Aici ai deschis TU acest topic.

Ok, nu faci parte din comunitate, nu vrei sa cunosti persoane, nu vrei sa mergi la intalniri, dar de ce ai deschis acest topic? De ce tot postezi prin cafenea si nu doar la sectiunea tehnica? Stai cuminte in banca ta si cand se strica ceva la masina poti deschide un topic nou

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postările sunt una, luatul după cap şi pupatul pe gât, prieteneşte, duhnind a bere, e cu totul alta.

Da' cine te-a pupat bre' pe gat? A? Daca nu duhnea a bere era mai bine?

;D ;D ;D

Tu de ce scrii pe forum? Du-te la întâlniri şi comunică cu comunitatea reală. Forumul e o comunitate virtuală.

Ionel ne onoreaza cu prezenta la intalnirea de vineri!

Andu, dacă tu aşa ceri, nu o să mai merg nici la întâlnirile din Cluj. No, mulţumit?

Sau măcar nu te trece pe primul loc, ăla e rezervat pentru oameni de vază. ;D

Nu ti-am spus sa nu mai participi la intalnirile din Cluj, ti-am aratat ca nu esti un simplu membru virtual!

Hai, da-ne macar un nume!

Edited by Andu G

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu ma retrag la somnul de dupa-amiaza! O zi buna va doresc :D!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heim, eu sunt printre putinii care merg la intalnire cu VW, pentru ca de cele mai multe ori, timpul nu-mi permite sa ma duc acasa si sa schimb masina, dupa terminarea programului. Plus ca eu termin traseul relativ aproape de locul intalnirii.

In alta ordine de idei, eu ajut oamenii si pe forum si in "real life", in limita bunului simt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aşa, şi?

Să-ţi explic eu cum ajuţi tu în real life, în limita bunului simţ?

.

Nu am inteles de ce anume ai sters ce ai scris inainte, insa oricum am vazut si am sa-ti raspund aici, sa ne spalam chilotii in strada!

1.Din pacate nu stiu cum sa fac, sa vezi ora PM-ului meu, care a fost cu aprox 7 minute inaintea postarii tale, iar raspunsul lui Criss a fost cu 30 de minute inaintea celui pentru tine

2. Cand am vazut ca ti-a raspuns si tie, l-am sunat si l-am intrebat, daca imi da piesele mie sau ti le da tie. Mi-a spus ca a dezmembrat 3 masini si are si pentru mine si pentru tine!

PS: daca imi spui cum sa fac sa se vada ora si minutul postarii am sa o postez aici, dar puteai sa ma intrebi pe PM daca aveai nelamuriri

Toate cele bune!

post-259-0-40224300-1396694785_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bai nene, chiar ma scoti din sarite! De ce sa sterg ce am postat? De ce este penibil?

Ti-am explicat cum a fost treaba. Eu i-am cerut piesele pe PM inaintea ta si mi-a raspuns mie tot inaintea ta. Faptul ca ne-am gandit la acelasi lucru in acelasi timp, insa eu am intrebat primul, nu ma incrimineaza cu nimic. Si DA, este exact cum spun eu si Criss poate sa confirme!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faptul ca nu pot sa-ti trimit PM-uri, ma "obliga" sa postez tot aici

post-259-0-06257100-1396699364_thumb.jpg

post-259-0-11071700-1396699367_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heim, cu parere de rau dar de data asta parca nu prea ti-au iesit argumentele... referire la ultimele 2.5 pagini... :)

Impresia mea e ca tu vezi pe forumul asta: interese, urzeli, lupte pentru putere, bisericute, afaceri... lucruri care din spatele monitorului iti par evidente numai ca nu le poti demonstra. Asta e problema ta cea mai mare.

Recunosc ca si eu vad unele lucruri uneori dar diagnosticul se numeste scenarita acuta. Eu ma tratez intalnindu-ma cu membrii.

Sa stii ca trece; e vindecabil. :)

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce argumente? Nici măcar n-am încercat să aduc argumente.

Păun, şi acuma ce urmează? Să spui la întâlnirea de la Penny ce ţi-am făcut eu sau ce anume mai încerci să faci sau să demonstrezi?

Ţi-am sugerat să ştergi. De data asta, TE ROG să încetezi. E penibil, ţi-am mai spus o dată.

Nu Heim, nu este penibil, esti penibil. Tu incepi in modul tau caracteristic si dupa aia incerci sa arunci mucii pe peretii altuia.

Puteai sa te uiti la pozele postate de mine si sa taci din gura si se incheia discutia, dar vad ca tu tot incerci sa ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ioaneeee.... ce ai frate? Incepi sa o iei pe aratura si tu? Chil out :occasion14:

Eu cred ca ne apuca pe rand.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

gata? ca m-am plictisit sa citesc

ok

sa trecem la treaba

aseara la intilnirea de la penny care au fost motivele invocate de cei care nu vor sa vina la nationala?

parca asta e topicul

nu de alta da sa stim si noi cei care nu putem participa

ati vazut ca atunci cind am fost la buc eu unu am venit la intilnire,si o voi face ori de cite ori voi veni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu-ţi speli rufele-n public? Nu e penibil?

Eu am lăsat inteţionat partea aia doar până am văzut că ai văzut-o, ca să înţelegi la ce mă refer. N-aveam de gând să zic nimic, dar mă deranjează ipocrizia. Mă deranjează să spui cât e de util să ajuţi în "real life, în limita bunului simţ". Da, e util pentru interesele proprii, nu pentru "comunitate".

Ş-atunci, nu e cum zice Adi? Interese, urzeli, lupte...

Tu, în schimb, continui să tot scoţi câteo lenjerie la spălat în stradă şi văd că nu vrei să te opreşti. Nu-i penibil?

Cu asta am incheiat subiectul, insa daca eu tu "m-ai blocat" si nu-ti pot trimite PM-uri (nu stiu motivul), cum ai fi vrut sa-ti explic cum sta treaba? :occasion14:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heim are mesageria inchisa pt multi, use the phone next time .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heim are mesageria inchisa pt multi, use the phone next time .

N-am phoneul lui

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca te durea asa tare era la un telefon distanta . :D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.