Heimdallr

Motivele pentru care nu veţi merge la Naţională?

   27 votes

  1. 1. Ce vă împiedică să participaţi la Naţională?

    • Costurile mari
    • Locaţia (distanţa până acolo, relieful, clima, flora şi fauna etc.)
    • Perioada (concediu, delegaţie, clima etc.)
    • Aspecte familiale (copii mici, soţia nu vrea, am persoane vârstnice în îngrijire etc.)
    • Mă feresc să cunosc anumite persoane de pe forum
    • Nu-mi place acest gen de evenimente
      0
    • Nu-mi plac activităţile care se organizează
    • Condiţia tehnică a maşinii
    • Alte motive

Please sign in or register to vote in this poll.

161 posts in this topic

aline

locatie aleasa ,data stabilita,8 insi dat avans

te bagi la o organizare?

daca vrei te ajut,asa cum pot de aici de departe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu m-as bucursa sa te vad Andule . Era cat pe ce (150km) sa ne vedem odata dar n-a fost sa fie asa ca nu ezita.

Roberte, si eu m-a bucura sa te cunosc si sa-i revad pe restul colegilor din tara si nu numai (spre deosebire de initiatorul topicului care a bifat la "Mă feresc să cunosc anumite persoane de pe forum")! Sper ca nu era vorba si de mine, nu Heim? Noi acum suntem prieteni, nu? :kiss2: :kiss2: :kiss2::laughing7: :laughing7: :laughing7:

Cum spuneam mai sus, acum este mai jos:

Poate, poate o sa dau o fuga cu cativa colegi, plecam dis de dimineata si ne intoarcem seara!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-am "dat" nici o bifa!

Personal, n-am nici un merit, insa daca n-ar exista o mana de entuziasti, cu siguranta "NATIONALA Volvo Club Romania" nu ar exista.

Macar pt atata lucru si tot merita sa participi la un astfel de eveniment:

Restul e...can-can! ;D

Edited by avx

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Matrixxx , vomita si te vei simtii mai bine !"

Aline, nu credeam ca ne vom vorbi astfel - chiar daca nu-ti convin gandurile mele. De aceea, o luna pauza.

Nu face nimeni exceptie de la limbaj. Mai ales cind vorbeste cu mine.

Continuam civilizat acest topic ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am dat „LIKE” la ce a scris Alin, merit și eu încă o pauza din partea ta...ce a spus Alin/Alin Buga este un sfat înțelept și foarte practic, mai ales când nu te simți bine (asa m-a învățat si pe mine bunica) + ca este un cuvânt din DEX.

Tu ai voie/dreptul sa spui ce dorești/gândești iar restul membrilor nu; am înțeles și asta deoarece mi s-a "explicat" ca este un privilegiu sa fi membru pe acest forum.

Când ție nu iți plac gândurile colegilor de forum imediat le interzici accesul la forum (pe lângă "funcția" de admin uiți ca ești și coleg cu restul muritorilor). Pe mine m-ai banat, cu toate ca nu mai intrasem pe acest forum de 6 luni, deoarece nu ți-a plăcut ce ai citit pe alt forum Volvo și fără sa întrebi dacă în spatele userului este aceeași persoana; pe acel forum tu intrai si citeai, dar dacă aici se mentioneaza numele acelui mic forum imediat reacționezi in stilul caracteristic.....

Cum tu, în calitate de membru al acestui forum, ai dreptul sa spui orice despre un loc de întâlnire al colegilor tai nu vad de ce restul nu am putea urma exemplul tău (de exemplu,"Asa ca scutiți-ma de alte rânduri ca mi-e sila de aerul de PENNY la care s-a ajuns" și multe altele).

In același timp în calitate de organizator al Naționalei 2014, tu și Iulirx ne "recomandați" sa venim oriunde, oricând și la orice ora deoarece asa a decis majoritatea (ceea ce este corect, e democrație si majoritatea contează cand vreti și va convine voua); atunci mi se pare corect ca tu sa vi la PENNY deoarece în București acolo se întâlnește majoritatea săptămânal.

Ma gândesc cu ce s-ar întâmpla cu userul victorgheorghe dacă ar mai avea ocazia sa scrie pe topicul cu Naționala sau Polivalenta „La asa țară, asa topic”.

Cum pe acest topic tu nu ai scris nimic legat de titlul lui mi-am permis si eu.

Acelasi Victor cu bmw, seminte si VOLVO

Edited by VictorGheorghe
7 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inca o data a-ti dat dovada ca va place mahalaua cu acest topic deschis! Cred ca era mai elegant si corect sa folositi pm-ul ... dar se pare ca va place sa va afisati in public cu rufele la spalat!

Ca idee ... dupa atatea vorbe grele aruncate intre membrii, cum sa iti mai faca placere sa dai ochii cu el/ei la nationala? ... era o vorba, ii respecti pe cei din jurul tau, te respecti pe tine!

Rusine baieti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa ca scutiti-ma de alte randuri ca mi-e sila de aerul de PENNY la care s-a ajuns.

Nu face nimeni exceptie de la limbaj.

Total de acord cu Victor si cu tine in ceea ce ai spus mai sus, dar vad ca nu aplici regula si la tine. Sa inteleg ca tu ai aer de Polivalenta (probabil se schimba aerul de la vedetele care canta pe acolo) si noi astia mici si saraci avem aer de Penny ( de la carucioarele saracilor care fac cumparaturi acolo), sau cum? Ca nu ma prind!!!!

PS: te-ai consultat cu restul moderatorilor cand l-ai banat pe Buga? Este un motiv intradevar intemeiat? Cred ca ai inteles si tu la ce s-a referit, dar ti-a atins usor orgoliul!

Edited by paunionutz
3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca-mi sugera "sa vomit" prin PM, probabil ca l-as fi iertat. Dar e plina tara de cocosi care vor sa arate public celorlalti ce tare macane ei. Tot public a primit si pauza, exemplu pentru ceilalti, cum facea si cite un rege pe vremuri cand plimba prin sat exemplul mort in tepusa.

Si acum cu dedicatie pentru suparatii pentru care eu ar trebui "sa vomit" iar ei sa aiba libertatea (ceea ce pe alte forumuri zburati de mult) sa faca si sa scrie ce vor:

faceti un topic/poll/votare si conform voturilor dupa 10 zile azvarliti-ma afara sau taceti pe vecie la adresa mea. Am fost foarte moderat in timp si habar nu aveti de cite ori am indemnat la cumpatare, la iertare. Habar nu aveti cite banari si avertizari ati fi trebuit sa aveti si sariti ca arsi atunci cind intervin cite o data punand punct. Daca s-a ajuns la asemenea ganduri scrise pe fata la persoana mea, dati-ma afara si o sa ma duc "sa vomit". Dar de schimbat nu o sa ma schimb niciodata.

Poftim, va ofer si privilegiul asta, pe langa faptul ca existati pe forum TOT ca un privilegiu.

P.s. Intrebati-l pe AnduG ce i-am promis eu la telefon in legatura cu Penny, ca sa vedeti ca dracul nu-i asa de negru. Oricum e tardiv totul acum, se duce draq de rapa tot ce s-a cladit frumos in timp tocmai datorita eforturilor unor membrii vechi de a duce mai departe acest club. Membrii care dupa unii ar trebui sa plece si sa vomite.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Matrixule nu se indoieste nimeni de calitatile tale de moderator si nu cred ca vrea nimeni sa te "dea afara", insa postarea pe forum este un privilegiu si pentru noi muritorii de rand cu aer de Penny si pentru voi moderatorii cu aer de polivalenta!

Repet, Buga ti-a transmis un mesaj in stilul propriu, pe care tu l-ai luat ca atare, fara sa intelegi esenta lui. Se referea la faptul ca ar fi bine sa te "racoresti" un pic, sa te "eliberezi" de febra nationalei un pic. Dar asta e Buga si asta a fost stilul lui de la bun inceput!

Asa ca eu zic sa te mai gandesti un pic la ce mesaj a transmis!

Edited by paunionutz
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Florine, unii nu te cunosc decat din spatele monitorului si poate de aici "rautatea" de care dau dovada. Stii si tu ca nu vorbesc serios si totul este o gluma!

P.s. Intrebati-l pe AnduG ce i-am promis eu la telefon in legatura cu Penny, ca sa vedeti ca dracul nu-i asa de negru..

Florin mi-a promis ca ne va onora cu prezenta la Penny :hello: :hello: :hello::hello2: :hello2: :hello2::headbang: :headbang: :headbang: , asa ca te asteptam Florine!!!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vorbe grele zici?! Păi, realizezi că eu am deschis acest topic, nu? Îmi place mahalaua zici? Cui vroiai, bre, să-i trimit PM, în locul topicului, şi ce să-i scriu, "Uite de ce nu vin io"? Tu eşti printre ultimii care ar trebui să vorbească de spălatul rufelor în public.

Asa este ... sunt printre ultimii, pentru ca nu-mi place mahalaua!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deciziile moderatorilor nu se contesta si nu ne dam peste maini unul altuia, dar Florine, te stiu un om extrem de calm si iertator. Pana iti iesi din pepeni e adevarat.

Pun nadejde in faptul ca a fost doar o zi grea iar replica lui Alin a fost doar ultima picatura.

Incearca sa reconsideri decizia si sa scazi din paharul ala plin toate picaturile adunate de la altii, si eu zic ca o sa vezi altfel lucrurile.

In plus, trebuie sa fim corecti si consecventi. Nici la TV nu da nimeni un invitat afara daca se ia de moderatorul emisiunii, ci doar daca incepe si arunca in toti cu rahat.

La fel s-a intamplat si cu Heim cand era moderator si a avut conflict cu un utilizator. L-am indemnat toti sa rezolve problema pe PM, nu sa baneze utilizatorul. Asta ca legatura cu problema intre tine si Alin.

Concluziile le tragi tu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Florine, legat de Victor G care, de ceva vreme este cam sictirit, sictirit si indiferent ca ar face orice ca sa-l banati sau sa-i dati o pauza! Nu pune la suflet ce a scris, el tot colegul nostru este si ne iubeste :love8: :love8: :love8: , dovada fiind prezenta lui in fiecare saptamana la Penny.

De Alin ce sa mai spun, i-a intrat aerul de vedeta in cap ;D ;D ;D!!!

Iau si eu daca se poate din zilele de pauza a lui Alin o zi, sa vada ca si pe el i-l iubim :D :D :D!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Andu, tu de ce nu ne onorezi cu un vot? ;D

Gata sefu, acum votez!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Facand abstractie de cazul de fata, pe care nu il comentez, e o incarcatura periculoasa de atac la persoana pe forum, care uite ca mai da si pe dinafara.

Contrar asteptarilor, nu recomand nici fermitate si nici vreo alta masura speciala de luat pe viitor... Asa e romanul, asa la invatat mamica lui, asa vrea sa traiasca... asta va avea. Sa iti pierzi timpul moderand asa ceva, chiar nu merita.

Moderare mai fac pe afara si chiar nu inteleg cum pot aia sa se certe si sa injure dar in toata scena sa nu vezi atac la persoana, nici macar cat intr-o aluzie la noi.

Aici nu am mai dorit sa fac moderare si datorita indulgentei lui Florin. Ei uite... :)

Alex, nu e frumos ca i-ai cerut sa isi reconsidere actiunea pe public.

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu recunosc, n-am ajuns la nicio intalnire, nici macar la Penny si m-am vazut doar cu cativa membrii ai acestui forum insa de fiecare data cand a iesit scandal cu aceasta nationala eu unul nu am inteles o chestie. De ce dracu nu putem sa facem si noi cum fac altii? Aia de pe Alfa club cu Alfa fest-ul lor care tot timpul iese misto de ce nu au astfel de discutii sau Bmwclub cu al lor Bimmerfest sau vwforum (in trecut) etc. De ce Volvo Club trebuie sa fie diferit?

Edited by Chris
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu recunosc, n-am ajuns la nicio intalnire, nici macar la Penny si m-am vazut doar cu cativa membrii ai acestui forum insa de fiecare data cand a iesit scandal cu aceasta nationala eu unul nu am inteles o chestie. De ce dracu nu putem sa facem si noi cum fac altii? Aia de pe Alfa club cu Alfa fest-ul lor care tot timpul iese misto de ce nu au astfel de discutii sau Bmwclub cu al lor Bimmerfest sau vwforum (in trecut) etc. De ce Volvo Club trebuie sa fie diferit?

Pentru ca la noi iese cu scintei inainte si cu pupaturi dupa. E mai bine la noi, chiar daca se vorbeste mai mult si mai prost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Poate nu stii : nici eu nu cred ca am sanse mai mari de 35% sa vin. Si totusi ma implic si sufleteste si altfel. Chiar daca nu voi veni voi face TOT ce pot pentru nationala sa iasa bine.

Daca promit plimbari cu rs-ul acestea vor fi facute de fii-miu daca eu nu pot. Nu ma joc cu cuvintele si nici cu prietenii. AR FI PACAT !

Mi-as dori din tot sufletul sa nu pot sa vin la nationala. Sa reusesc sa iau un contract. Daca nu iau pina atunci vin sigur si la polul nord"

"Nu conteaza ca n-ai volvo. Poti veni si cu bmw"

Iulirx, iti raspuns aici la postarea ta legata de intalnirea nationala.

Imi pare rau sa spun asta dar cred ca nu ai simtul ridicolului. Sincer. Nu vreau sa te iau peste picior, jignesc in vreun fel si daca te simti ofensat imi cer scuze ptr asta. Dar ori bravezi fata de ceilalti ori pur si simplu nu-ti pasa de nimeni. Ai sarit la gatul tuturor care si-au permis sa deschida gura pe acel topic legat de distante si legat de locatie. Aproape ca ai impus acea locatie fiind prima propusa prima aleasa. Acum spui ca sunt sanse de 35% sa vin. Pai iulirx nu exista sanse de 35%. Tu trebuie se vii. Cum necum iti asumi aceasta implicare si iti asumi si prezenta acolo. Nu de alta dar dupa ce ai ales locatia si sarit la gatul celorlalti care au spun...e departe, data de intalnire , si altele , acum vii si spui pai nu stiu daca ajung.

Mai spui ca lumea poate sa vina cu orice, si cu bmw-ul daca e. Eu inteleg ca este importanta persoana si nu masina dar imi pare ca vreti sa faceti un fel de balci. Dupa cum a spus Alex e mai importanta calitatea decat cantitatea. Asa hai sa adunam pe cine vrea sa vina si facem coloana de Logan-uri, bmw-uri si cateva volvo. Pai cei asta? Unde si in ce tara la intalnirea nationala volvo vine lumea cu vw, bmw? Si mai ales ca tocmai tu spuneai ca aia cu bmw-urile sunt spargatori de seminte desi dupa parerea mea personala 99% din persoanele de aici daca ar fi avut bani de bmw asta si-ar fi luat. Repet, imi cer scuze si nu vreau sa nasc polemici ci doar am facut o paranteza la postarea ta. imi pare rau ca nu vin pentru motivele legate de distanta si locatie dar asta nu inseamna ca nu putem vorbi deschis pe forum si sa ne exprima regrete, pareri ori argumentam anumite lucruri. Distractie placuta celor care se duc si asteptam la anul sa vedem in ce zona se desfasoara.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by nionut76
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca e pe mare iuli nu poate veni

dar vine sotia si copii -care sunt adulti

sunt care au venit cu bmw lla intrunirile volvo

asta deoarece au ramas cu SUFLETUL acolo alaturi de noi

si au mai venit si cu alte masinii nu numai bmw

dar asta e o alta poveste

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iulirx are sanse 35% sa vina dar a virat 1000Eur pt intrunire (pt distractia noastra).

Tu care ai 1% sanse sa vii ai virat macar 1 Euro ?

Daca nu ai ceva constructiv de spus,te rog respectuos pt ultima data, ABTINE-TE !

Sent from my GT-I9190 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heim, nu lucreaza nimeni la masini la intruniri. S-a intamplat doar cand a ramas vlp cu cuzinetii prin baia de ulei :))

Legat de marca cu care vii, iete ca eu am fost in Slovenia cu Smart-ul, la intrunirea INTERNATIONALA VOLVO. Am fost tratat cu simpatie si caldura, si am fost primit perfect egal cu ceilalti membri. Probabil pt. ca imi facuse Danyx un sticker cu "NanoVOLVO" pe care l-am pus peste sigla de Smart ? ;D

Daca ai masina in pioneze si vrei neaparat sa vii sa iti revezi prietenii, nu ti se pare o aberatie sa nu te duci doar pt. ca ai masina pe dreapta ? Suntem un forum mono-marca, nu acolitii lu' Hitler.

Share this post


Link to post
Share on other sites

In cazul asta eu la Cincis nu trebuia sa mai vin, pentru ca aveam ambele masini pe dreapta si am venit cu alta marca.....

Sent from SGS3 on JellyBean 4.3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si s-a insurat cu o evreica

Q.E.D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e normal să se participe cu altă marcă. E întâlnire VOLVO!

Mesaj pentru Gusti: nu ai voie sa participi la intalnire cu BMW-ul!!! ;D ;D ;D!!!

Brava Heim :D!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.