BogdanG

Intalnire saptamanala Bucuresti

3,174 posts in this topic

Hop si eu maine ;D

Maine vin si eu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer sa fiu, imi place mai mult la frig decat la cald.

Vineri trebuie sa fiu acolo, daca plec vineri dimineata, incerc sa vin si eu maine.

Despre zona aceea nu pot spune ca nu-mi place, oamenii sunt OK, nu am avut niciodata vreun incident in care sa ma simt ca nu sunt "acasa". Or fi fost poate cazuri izolate, dar nu la mine.

Da stiu ca te plimbi, nu gluma... Iti place asa de mult in tara frigului ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi apar si eu in cautare de sfaturi si palme dupa ceafa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi apar si eu in cautare de sfaturi si palme dupa ceafa

Aici suntem la Volvo.

Fii binevenit !

P.S. : Vin si eu ... am terminat cu ... negocierile :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am plecat .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca de obicei in dulcele stil volvo nota nu a iesit iar s-a dat examen, de fapt nici nu ma asteptam la altceva.

Pt mine astazi a fost ultima participare la intalnirea de la Polivalenta.

Felicitari celor care "au uitat" sa plateasca .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca de obicei in dulcele stil volvo nota nu a iesit iar s-a dat examen, de fapt nici nu ma asteptam la altceva.

Pt mine astazi a fost ultima participare la intalnirea de la Polivalenta.

Felicitari celor care "au uitat" sa plateasca .

pff. asta chiar ca e aiurea. eu zic ca in cel mai rau caz, au platit, dar mai putin. mi-e greu sa cred ca poti sa te ridici si sa pleci ca nesimtitu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca de obicei in dulcele stil volvo nota nu a iesit iar s-a dat examen, de fapt nici nu ma asteptam la altceva.

Pt mine astazi a fost ultima participare la intalnirea de la Polivalenta.

Felicitari celor care "au uitat" sa plateasca .

Nu o lua asa in tragic, Bogdan. Locatia nu e de vina. Nu mi s-a parut ca ar fi plecat cineva aseara fara sa lase bani. De joia viitoare vin eu cu un tabel predefinit, ca sa nu mai avem probleme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma faceti sa rad, dragi colegi !!!

Bine ca am lipsit ;D;D;D

Ca de obicei in dulcele stil volvo nota nu a iesit iar s-a dat examen, de fapt nici nu ma asteptam la altceva.

Pt mine astazi a fost ultima participare la intalnirea de la Polivalenta.

Felicitari celor care "au uitat" sa plateasca .

Share this post


Link to post
Share on other sites

What the fuck ? IAR ?! Noi cei care am plecat primii am lasat clar, eu 10RON pentru o bere, desi sigur nu facea atata, Claudia tot 10RON pt un ceai, Danyx n-a baut nimic iar Cristi a lasat vreo 30-40RON pentru ce-a consumat... Banii aia i-am vazut cu ochii mei cand am plecat, ca erau sub nasul meu !

Parerea mea e ca cine a platit pentru "lipsuri"... sa se imparta suma la toti care au fost si sa se recupereze banutii ca nu e normal !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca de obicei in dulcele stil volvo nota nu a iesit iar s-a dat examen, de fapt nici nu ma asteptam la altceva.

Pt mine astazi a fost ultima participare la intalnirea de la Polivalenta.

Felicitari celor care "au uitat" sa plateasca .

Hai ma sefu,chiar asa tare te-ai suparat :o :o

PS: Toata lumea se lauda ca lasa mai mult,si cand se compara nota cu banii lasa-ti,constati ca de fapt e tandea pe mandea.(asa a fost si aseara,fix 4 lei spaga).

Si se mai mira Matrixu de ce vin dupa juma de ora sa ne ia comanda,si dupa alta ora sa ni le aduca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar acum intrebare ... noi am verificat vreodata nota aia sa nu fie incarcata ? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar acum intrebare ... noi am verificat vreodata nota aia sa nu fie incarcata ? :D

Nu-ti incarca nota niciodata,stai linistit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cel mai simplu ca tot veni vremea buna fiecare vine cu seminte si suc si stam in parcare ....astfel nu mai este problema cu nota ... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma astept sa scrie si Alin ca teapa e spiritul Volvo... Haideti sa facem altfel, ca de glume sunt satul pe tema asta.

Sa-si ia intotdeauna, cineva, raspunderea strangerii banilor. De fiecare data, poate fi altcineva, ca sa nu obosim pe nimeni in mod excesiv.

Nu e nimeni vinovat, lucrurile astea se pot intampla oriunde, daca vin 15 oameni, comanda fiecare ce vrea, apoi pleaca unul - altul ( e normal ca unii sa plece mai devreme, poate au si alt program, deci nu cred ca e rau intentionata aceasta plecare).

Apoi, hai sa cadem de acord asupra unui bacsis agreat ( ca procent ). Ceva, intre 10 si 20 %. Nu trebuie sa obligam pe nimeni sa dea in plus mai mult decat doreste s-o faca. Dar daca hotaram ca bacsisul minim sa fie de 10 % - de exemplu, e firesc sa ne conformam cu totii.

Eu ma ofer sa fac oficiile la proxima ocazie. Va garantez ca nu se va intampla sa nu iasa nota. Daca nu iese, platesc eu din buzunar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

In ce priveste cota de bacsis, eu propun sa facem un mic sondaj. Bogdan, te rog mult sa aplici tu sondajul, caci eu nu am dreptul pe acest topic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E cineva care vine des la intalnirile din Bucuresti si din tara... nu a iesit nota de plata nici in alte locatii. :P

Nu cred ca o face intentionat... dar mai dati din cand in cand un test de matematica/logica ceva, participantilor la intalniri... in felul asta poate va faceti cu vreun suspect. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Ca de obicei in dulcele stil volvo nota nu a iesit iar s-a dat examen, de fapt nici nu ma asteptam la altceva."

MULTUMESC PENTRU SUBIECT!!!!!!!!!!!!! :-*

"Parerea mea e ca cine a platit pentru "lipsuri"... sa se imparta suma la toti care au fost si sa se recupereze banutii ca nu e normal !"

IAR????? :blink:

Ma astept sa scrie si Alin ca teapa e spiritul Volvo...

;)TEAPA = SPIRITUL VOLVO

RODICA :)(Alin este ocupat)

Share this post


Link to post
Share on other sites

TEAPA este clar spiritul volvo, cand a fost foaie si pix a iesit nota, cum a lipsit foaia iar s-a intamplat, beleau este ca cei care nu platesc se stiu, au fost vazuti de mai multe ori cum si-au tras din bani dar eu nu vreau sa creez iarasi flameuri pe forum, prefer sa tac si cu asta basta .

Daca o sa mai vin vreodata la intalnire o sa cer nota separata sau o sa stau la alta masa, oricum prea curand nu cred ca o sa vin, sunt cateva carciumi frumoase in cartier la mine si multi vecini de care mi-e dor .

Din punctul meu de vedere intalnirea de la Polivalenta a fost ultima(pt mine) o sa fie intalnirea de joi in Pajura .

@Adi2727 ai dreptate cand nu iese nota la nationala sunt tot aia cei care nu platesc sau cel putin unul din ei . laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna seara !!!

Da ! Eu , BUGA , Alin BUGA am decretat ca ....TEAPA , da TEAPA este( pentru destul de multi) ...Spiritul Volvo , sau ...mai bine zis ...SPIRITUL INTALNIRILOR POSESORILOR DE MASINI CU SIGLA ....VOLVO !!!!

....si ca masura de protest , mi-am schimbat sigla V`ului 40 !!!

A discuta despre masini sau nu intr-o parcare e una , a manca seminte intr-o parcare e alta (cu conditia sa nu aruncam cojile pe jos de fiecare data si apoi sa ne batem cu caramida in piept ca.... AM PARTICIPAT LA ACTIUNEA DE STANGERE A GUNOAIELOR DE PRIN TARA ) dar ..... a merge intr-un restaurant sau intr-un club fara a ne plati comsumatia ......e FURT !

Daca se repeta ....devine obicei ?!!!!DAAAAAAAA!!!! SIIIIGUR CA DA !!!

Stimati ....VOLVISTI !

Sunteti de acord ca o Cola sau un ceai , poate si o pizza,le putem consuma si acasa ?! E mai simplu , mai comod si.....MAI IEFTIN !!! DE CE ?!!!

Pai...hai sa va aduc aminte de ce ?!!

-bautura o cumpar de la "coltul strazii" platind pretul de raft , poate oferind chiar si sticla la schimb ;

-mancarea ....ce gasesc prin frigider ......

-semintele ...cu siguranta nu voi scuipa cojile pe jos , sau ....chiar daca o fac ( pentru ca asa ma simt eu bine )voi matura caci altfel ma vor manca gandacii !!!

C O R E C T ?!!!

Dar ...daca vreau sa fiu servit , daca vreau sa stranga cineva in urma mea masa , merg la CARCIUMA ! ...unde....toate , dar TOATE sunt MAI SCUMPE decat la magazinul "din coltul strazii" caci... se mai adauga serviciile ospatarilor , bucatarilor ......spalatorilor de vase !

Imi cer scuze fata de unii participanti ce stiu cele mentionate mai sus , dar ....ALTII TREBUIE EDUCATI IN PRIVINTA ASTA !!!

De regula , serviciile in astfel de locatii sunt bune spre foarte bune , caci ....LE CUMPERI !

...cu o conditie ! SA LE P L A T E S T I !!! si....prietenii lui Buga ...stiu asta ! Ca se gasesc mese la ore tarzii in berarii, ca se servesc produse ce nu apar in nici un menu ,ca....., toate se intampla ca sunt platite ! Atat produsele cat si serviciile !

Cu ce s-a remarcat BUGA in acest Club Volvo ? cu remarca ....TZEAPA = Spiritu VOLVO ?!

Raspuns final ....DA !

Tot Buga , Alin Buga , a introdus si LISTA CU COMEZI INDIVIDUALE , dar nu facut-o pentru a nu mai platii ce altii nu au platit INTENTIONAT , nu ...din gresala , ci ...tocmai pentru a-i face pe acesti ...NEMERNICI sa se schimbe , sa isi plateasca ceea ce consuma cat si serviciile prestate de ospatari sau sa ramana in hruba lor , sa-si soarba latura cu paiul si sa isi scuipe cojile semintelor in pat !

In concluzie ...le aduc aminte Nemernicilor ca neplata intentionata a consumatiei (fie si partiala) se numeste FURT !...si FURTUL SE PEDEPSESTE!

Cat despre spaga , TIPS sau cum vreti sa numiti banii dati in plus fata de consumatie....asa va manifestati aprecierea fata de prtestatia ospatarului !

Eu , cosider ca un minim 15% este de bun simt !

Asa ca ....pe viitor , cei care vor sa stea cu mine la masa ...sa se uite in potofel inainte sa se aseze , daca nu le ajung banii sa ceara un imprumut sau sa se intinda cat de permite bugetul , dar ....SA ACHITE CONSUMATIA + MINIM 15% SPAGA !

P.S. cei care au participat la actiunile organizate de mine , sau la cele la care am participat si care au fost multumiti de timpul petrecut , sunt bine veniti in continuare (daca mai vor s-o faca si cu alte ocazii ) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce a vrut Alin sa spuna este ca atunci cand suntem doar noi (Claudiu, Laura, Alin si subsemnatul) iese spaga si 150 RON iar cand mergem cu restul ies acei 4 lei, este de ras .

Am plecat ieri cu Pedala si am mers cu niste vechi prieteni de pe DaewooClub la o carciuma, acolo a iesit 70 RON spaga si am fost tot 12 persoane la masa iar nota mult mai mica .

Share this post


Link to post
Share on other sites
:lol: nu stiu de ce am un feeling ca de multe ori nu iese nota pt ca la o ciorba mai intra separat evident painea si ardeiul , la pizza ketchupul mai costa 3 lei sau 5 lei si se pierde pe drum si asa mai departe... am dreptate ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut

imi pare foarte rau sa citesc ceea ce s-a scris si sa vad ca "spiritul"Volvo este identificat astfel

Poate ca e un nou sport loca ,ar trebui si premiati.In provincie,noi ...provincialii am ramas la vechea si sanatoasa nota de plata individuala si va asigur ca si clientul si ospatarul sunt multumiti(spaga poate ajunge la mai mult de 15% daca eu de exemplu sunt multumit)

Intrebarea mea este:MACAR AU AVUT LOC DISCUTII "CONSTRUCTIVE" ?S-a discutat ceva interesant despre Club,Volvo...masini...schimb de idei ceva?

Poate ca ar trebui refacut Clubul,sa se intre mai selectiv in club pe baza unor criterii,referinte,cei care opteaza pentru inscriere sa indeplineasca anumite conditii.Eu vand printre altele si piese si am recomandat unui client de-al meu ce locuieste in Bucuresti sa vina la una din intalnirile voastre saptamanale.Am inteles de la acesta ca discutile au fost pe langa Volvo,a simtit o oarecare raceala fiid nou(poate ca e normal) iar cand a fost la plata omul a fost privit...indoielnic pentru ca nu lasase decat 10 lei(consumase o singura cafea).Deci revin,se discuta ceva interesant sau nu?Pentru ca daca vreau o ciorba de burta sau o pizza bunapot sa dau o fuga pe Valea Oltului sau undeva unde cade natura pe mine,ma relaxez pot privi in liniste blondele departe de privirea banuitoare a sotiei.

Sa auzim de bine!

La Volvo si la multi ani!

:wave:

Buna seara !!!

Da ! Eu , BUGA , Alin BUGA am decretat ca ....TEAPA , da TEAPA este( pentru destul de multi) ...Spiritul Volvo , sau ...mai bine zis ...SPIRITUL INTALNIRILOR POSESORILOR DE MASINI CU SIGLA ....VOLVO !!!!

....si ca masura de protest , mi-am schimbat sigla V`ului 40 !!!

A discuta despre masini sau nu intr-o parcare e una , a manca seminte intr-o parcare e alta (cu conditia sa nu aruncam cojile pe jos de fiecare data si apoi sa ne batem cu caramida in piept ca.... AM PARTICIPAT LA ACTIUNEA DE STANGERE A GUNOAIELOR DE PRIN TARA ) dar ..... a merge intr-un restaurant sau intr-un club fara a ne plati comsumatia ......e FURT !

Daca se repeta ....devine obicei ?!!!!DAAAAAAAA!!!! SIIIIGUR CA DA !!!

Stimati ....VOLVISTI !

Sunteti de acord ca o Cola sau un ceai , poate si o pizza,le putem consuma si acasa ?! E mai simplu , mai comod si.....MAI IEFTIN !!! DE CE ?!!!

Pai...hai sa va aduc aminte de ce ?!!

-bautura o cumpar de la "coltul strazii" platind pretul de raft , poate oferind chiar si sticla la schimb ;

-mancarea ....ce gasesc prin frigider ......

-semintele ...cu siguranta nu voi scuipa cojile pe jos , sau ....chiar daca o fac ( pentru ca asa ma simt eu bine )voi matura caci altfel ma vor manca gandacii !!!

C O R E C T ?!!!

Dar ...daca vreau sa fiu servit , daca vreau sa stranga cineva in urma mea masa , merg la CARCIUMA ! ...unde....toate , dar TOATE sunt MAI SCUMPE decat la magazinul "din coltul strazii" caci... se mai adauga serviciile ospatarilor , bucatarilor ......spalatorilor de vase !

Imi cer scuze fata de unii participanti ce stiu cele mentionate mai sus , dar ....ALTII TREBUIE EDUCATI IN PRIVINTA ASTA !!!

De regula , serviciile in astfel de locatii sunt bune spre foarte bune , caci ....LE CUMPERI !

...cu o conditie ! SA LE P L A T E S T I !!! si....prietenii lui Buga ...stiu asta ! Ca se gasesc mese la ore tarzii in berarii, ca se servesc produse ce nu apar in nici un menu ,ca....., toate se intampla ca sunt platite ! Atat produsele cat si serviciile !

Cu ce s-a remarcat BUGA in acest Club Volvo ? cu remarca ....TZEAPA = Spiritu VOLVO ?!

Raspuns final ....DA !

Tot Buga , Alin Buga , a introdus si LISTA CU COMEZI INDIVIDUALE , dar nu facut-o pentru a nu mai platii ce altii nu au platit INTENTIONAT , nu ...din gresala , ci ...tocmai pentru a-i face pe acesti ...NEMERNICI sa se schimbe , sa isi plateasca ceea ce consuma cat si serviciile prestate de ospatari sau sa ramana in hruba lor , sa-si soarba latura cu paiul si sa isi scuipe cojile semintelor in pat !

In concluzie ...le aduc aminte Nemernicilor ca neplata intentionata a consumatiei (fie si partiala) se numeste FURT !...si FURTUL SE PEDEPSESTE!

Cat despre spaga , TIPS sau cum vreti sa numiti banii dati in plus fata de consumatie....asa va manifestati aprecierea fata de prtestatia ospatarului !

Eu , cosider ca un minim 15% este de bun simt !

Asa ca ....pe viitor , cei care vor sa stea cu mine la masa ...sa se uite in potofel inainte sa se aseze , daca nu le ajung banii sa ceara un imprumut sau sa se intinda cat de permite bugetul , dar ....SA ACHITE CONSUMATIA + MINIM 15% SPAGA !

P.S. cei care au participat la actiunile organizate de mine , sau la cele la care am participat si care au fost multumiti de timpul petrecut , sunt bine veniti in continuare (daca mai vor s-o faca si cu alte ocazii ) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Vadim de data asta nu ai dreptate....din pacate, nota a fost corecta .

@transporter, nu se discuta despre masini pt ca se discuta destul despre ele pe forum laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now