Guest smarautz

volvo tuning club

62 posts in this topic

intrebarea este daca toti cei care au modificat masinutza,(volvo)sa ia fiinta clubul de tuning volvo,cu statut,cu adunare saptaminala,cu participari si organizari de manifestatii,spune-ti aici parerea voastra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parerea mea si cred ca a 90% din acest forum. VOLVO nu este o masina pt asa ceva

No offence.

Succes

Share this post


Link to post
Share on other sites

mao, cei care vor sa-si faca cite ceva la masina - sint liberi sa o faca. Citeva elemente acolo externe sau interne nu strica prea mult, daca sint adaugate cu bun gust, fara tziganii ieftine.

Poate de aceea in Suedia sint atitea site-uri si magazine pentru tuning Volvo.

Citeva dintre ele:

http://www.racimex.se/#document_

http://www.collexstyling.se/Shop/

http://webshop49.yr.se/index.do

Insa de-aici si pina la tuning extrem mai e cale lunga. Eu nu vad totusi de ce am imparti intilnirele noastre in Cei care au masini tunate si Restul, asa ceva nu se va intimpla. Chiar asta admiram la unele intilniri - ce elemente au mai aparut pe masinutze, un led, un xenon, un spoiler, un filtru sport, un chip, citiva cai in plus, etc.

  :beertogether:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@matrixx Perfect de acord cu tine. Dupa cum spuneai chestii destul de subtile.... Nu tziganisme.

De fapt fiecare ii liber sa faca ce vrea cu masina lui:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

oricine care a modificat citeceva la volvo-ul lui poate intra in club(ca are tziganisme sau nu),

Share this post


Link to post
Share on other sites

perfect de acord, dar tu vrei sa faci ceva numai pt cele  cu tuning?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu vreau sa fac un tuning de bun gust (parerea mea) dar nu prea sunt fonduri. De fapt nu sunt deloc. Pana la "marea modificare", mi-am pus 3 soparle odorizante in masina. Se pune?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut ieri un v40 rosu cu nr de arges si mi-a placut,era frumos aranjat si bine intretinut, noroc ca a mea era la nevasta ca mi-ar fi fost rusinica s-o trag langa a lui!

In ultima luna,cu frigurile de rigoare nici pe la spalatorii nu am prea fost, 1 data nu se pune nu! Nasol, a mea trebuie sa mai astepte.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ideea principala este sa adunam la un loc toti cu volvo modificat(mai mult sau mai putin)si sa mergem la manifestari sau sa organizam manifestari(concursuri),unde ne putem etala masinutele,poate cistigam si vreo cupa sau premiu(gaget's),cind omul vede ce ai facut tu pe masina vrea si el sa aiba,si asa se incepe modificarea,incet dar sigur;eu am lucrat pe a mea cam 2ani si inca nu-i gata,cu materiale,manodopera ne ajutam intre noi,daca faci parte dintr-un club anumite magazine de specialitate fac reduceri de pret,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu ce sa zic de ideea asta cu clubul de tuning...

Daca incepem acum sa ne impartim in bisericute si manastiri, nu cred ca ajungem bine. Ideea era sa fim toti impreuna, ca altfel se gasesc destule motive de diferentiere ca sa facem mici enclave.

Discount-uri ptr Volvo club sunt si acum, inclusiv la firme de tuning.

Si daca se doresc intalniri la care sa fie prezenti numai cei cu tuning o puteti face si acum (desi ar fi urat din partea voastra).

Ce te nemultumeste aici @smarautz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

de ex la noi la cluj sunt destule volvo pe strada. le vezi, dar nu se intalneste nimeni.... ma indoiesc ca cei care isi fac sau isi vor face tunnin dintre acestia, adica vreo 0,1% se vor intalni ei separat. si ma gandesc ca asta ii la nivel national.

dar daca tu vrei neapart esti liber sa faci ce vrei. sunt de acord cu intrebarea lui adi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai da este o arie de Tuning in cadrul forumului asta, se mai poate adauga niste categorii principale si gata, nu inteleg cu ce ne-ar abantaja sa se creeze inca un forum  ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

si dupa cum am observat: 1. nici asa n-am putut sa ne intalnim,si colegii de la Bucuresti se plang de prezenta scazuta

                                  2. si ************.ro s-a reintars pe volvo-club

Deci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inca o categorie principala adaugata acestui forum - "Tuning Volvo Mania" si gata, e muuuult mai simplu si nu formam nici bisericutze, nici alte domenii. Scurt si la obiect.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa tunezi optic un Volvo si sa iasa bine este destul de simplu, iei produse HEICO si iti iese, daca vrei sa-l faci sorcova este si mai simplu . Sunt ceva exemple pe forum, nu vreau sa nominalizez pt ca nu e frumos.

Eu insa prefer modificarile la motor, singura problema este ca la motorul meu nu se poate face mare lucru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

baieti eu nu vreau sa va despart sau sa va scot din forum sau sa facem "bisericute",eu vreau sa introduc in tara sistemul de a fii organizati in cluburi tuning ca si afara,eu fiind aici(italia) inscris la 1club(nu conteaza ce model de masina ai),sint cluburi si pe monomarca(ex.opel tigra,seat,mini,...),

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa tunezi optic un Volvo si sa iasa bine este destul de simplu, iei produse HEICO si iti iese, daca vrei sa-l faci sorcova este si mai simplu . Sunt ceva exemple pe forum, nu vreau sa nominalizez pt ca nu e frumos.

Eu insa prefer modificarile la motor, singura problema este ca la motorul meu nu se poate face mare lucru.

ia dane detalii jupan Bogdan  :D ca nu de alta dar o sa incep maine poimane sa ma simt cu musca pe caciula. ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

baieti eu nu vreau sa va despart sau sa va scot din forum sau sa facem "bisericute",eu vreau sa introduc in tara sistemul de a fii organizati in cluburi tuning ca si afara,eu fiind aici(italia) inscris la 1club(nu conteaza ce model de masina ai),sint cluburi si pe monomarca(ex.opel tigra,seat,mini,...),

Cata vreme nu e vorba de "un loc la geam" (in buna traditie romaneasca) toate bune si frumoase. Laudabile orice intentii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ca sa fie pe intelesul vostru volvo tuning club=asociatie de volvo tunate,cu statut,regulament,site,autorizatie primarie+politie+pompieri(pt.adunari saptaminale,manifestatii in diverse localitati),atelier instalari si reparatii,

Share this post


Link to post
Share on other sites

marea majoritate din acest forum, probabil, nu au masinile tunate. pe noi ne uneste faptul ca posesorii de volvo au trasaturi de caracter comune (cu exceptiile de rigoare)

practic, in afara forumului, sint doar citiva oameni care reusesc sa se intilneasca. sa-i divizam si pe acestia, putini ?

nu ideea de tuning ne uneste ci bunul simt (cred eu - ceea ce ne deosebeste de majoritatea altor marci)

(no offence)

si a incerca sa faci ceva din italia e inutil pentru ca abia reusesc cei de aici sa faca ceva, ce sa nu mai spun ca numai in bucuresti exista intilnire saptaminala.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ca sa fie pe intelesul vostru volvo tuning club=asociatie de volvo tunate,cu statut,regulament,site,autorizatie primarie+politie+pompieri(pt.adunari saptaminale,manifestatii in diverse localitati),atelier instalari si reparatii,

suntem in 16.01.2009......

scuza-ne ca noi (restul) nu stim ce inseamna volvo tunning club. trebuie sa ai foarte multi bani dc vrei sa faci si un atelier de instalatii si reparatii  ???

irulix are foarte mare dreptate....

dupa cum ti-am mai zis:) succes

Share this post


Link to post
Share on other sites

@smarautz tu consideri ca ai masina tunata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Railor eu chiar am masina tunata, am bagat leduri rosii in bord :))))))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now