contdezactivat

O intalnire intermediara pe 2009?

Cand puteti veni la "intermediara"?/In ce data doriti sa fie "intermediara"?   27 votes

  1. 1. Cand puteti veni la "intermediara"?/In ce data doriti sa fie "intermediara"?

    • 27-29 Martie
      4
    • 10-12 Aprilie
      7
    • 24-26 Aprilie
      14
    • Oricare
      2

Please sign in or register to vote in this poll.

449 posts in this topic

daca tot exista posibilitatea de a face in bucuresti, mai bine ii chemam pe cei din tara si ii cazam la noi (in casa, garaj etc)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am fost la barajul de la Paltinu cu cortul . E sooper si o priveliste beton . :thumbsup2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, cu cortul ar fi o idee interesanta - asta doar pentru o zi, ca apoi incepe povestea cu lipsa dusului zilnic cu apa calda  :D

Si daca ar mirosi si putin a brad - pe linga fumul de gratar, ar fi superrr.  Poate punem niste crengi pe foc daca nu ajungem undeva pe la munte, nu ?... ;D

Hai cu ideile alea, ca trece vremea    :beertogether:

Share this post


Link to post
Share on other sites

sint acasa intre 3 si 14 martie si dupa 15 aprilie.....

daca o faceti in perioada asta vin si la mama dracu.

o preferinta ar fi transfagaraseanul sa ma dau cu kadudu, matrixx si tomitza......(la deal)

Share this post


Link to post
Share on other sites

vin si cu cortu

fac eu rost de unu

numa SPUNE-TI ODATA UNDE SI CIND

sa pata veni si iurlix

uite zic eu 7 MARTIE

cum o fi fost vremea anul trecut in perioada asta? care afli? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

sint acasa intre 3 si 14 martie si dupa 15 aprilie.....

daca o faceti in perioada asta vin si la mama dracu.

o preferinta ar fi transfagaraseanul sa ma dau cu kadudu, matrixx si tomitza......(la deal)

Transfagarasanul se deschide de obicei in luna Iunie...

Daca vreti mai devreme acolo, va trebui sa va puneti lama de buldozer in fata masinii si sa va intreceti care da mai multa zapada la o parte.  :D

O sa incep sa ma interesez de cateva locatii si le voi posta aici.

Cum voteaza majoritatea, asa va fi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

si eu as vrea sa particip la o intrunire dar de fiecare data cind ati facut-o eu nu eram acasa si acum in data la care v-ati gindit eu nu sint in tara doar dupa 15 -17 aprilie ma intorc pt ca ma tin astea la lucru ca ei au pastele in 13 aprilie :-\ :'( sorry

Share this post


Link to post
Share on other sites

cel mai bine ar fii sa se faca adunarea in fiecare oras,asa cei din acel oras sau imprejurimi nu vor trebui sa conduca mult[ex.cei(sint cam multi) care tre sa faca cu orele ca sa iasa din oras,si sint si comozi],asa va plingeti si va e frica de condus de parca a-ti fii femei.

          :laughing4:

----  o alta idee e ca adunarea sa se faca cu web-ul,fiecare la el acasa(garaj,curte,vecina),asa se economiseste si dispare traficul,nu mai sint discutii inutile privind tratamentul primit,ca nu-mi place....smd,ce parere aveti? :pain:

                        :iroc:      :bgsok:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai nu stiu daca ne-am inteles dar eu muncesc pt patroni in italia si sint 1500 km de venit dar problema nu e distanta ci ca  nu pot sa plec cind vreau eu ci cind ma lasa ei sau m-ai bine zis cind se termina sezonul ,apoi m-ai bine taceam

Share this post


Link to post
Share on other sites

@radulescu  lasa ca facem noi o adunare aici,miine seara e una a milano(vicinanze),sau inscris deja 35 de volvari

Share this post


Link to post
Share on other sites

5-6 lacuri pentru pescuit si sport nautic,un strand modern,locuri de drumetii:Viforata,Manastirea Dealu,Vulcana Pandele,s.a.,locuri de cazare platite nelimitate,3 camere cazare cu plata simbolica:"bine v-am gasit",posibilitati reparatii si p.s. Volvo prin RAIMAN SERVICE,in mai buchete de lalele gratuit pentru jumatati,posibilitatea inchirierii unei sali pentru intruniri,petreceri,mese festive sau aniversare,100 km distanta de la Bucuresti,Brasov,Pitesti;cam asa se pune problema la Targoviste.Stabilim initiatorii din jurul localitatilor mentionate,facem o intalnire de initiere a legaturilor si pregatirilor si nu o sa va vina sa credeti ce realizam.Ar fi pacat sa nu va spun aceste lucruri dupa ce ne-am sfatuit la o mamaliguta cu salau,pastrav si crap proaspete cumparate de la un magazin la care aduce orice fel de peste proaspat.Si pulpa de porc se poate cumpara cu 10-15 ron kg,depinde de ziua comerciala.Pe mine ma gasiti la BAZA,sau prin telefon 0751071900,termin RK la Volvo(DB04LVF adica "lunga vara fierbinte",iar pe traseu cu DB04LRO adica "liber prin romania").Astazi prietenii mei pleaca in Germania la munca si o sa fiu trist dar nu pentru multa vreme(vremea se mai schimba!).

post-0-12877855451577_thumb.jpg

post-0-12877855452579_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Adi 2727  Locatia este foarte buna, obiective turistice sunt "la greu" (vulcanii noroiosi sunt la o aruncatura de bat, tabara de sculptura si manastirea Ciolanu, de asemenea), drumul de acces este FOARTE BUN, insa nu stiu care sunt conditiile de cazare/pret.

So, momentan sunt "blocat" la Brasov pana vineri, dar cand ma voi intoarce la Buzau trec EXACT pe acolo. Ma interesez si revin cu voi!   :-*

Best, avx.

L.E.  Ady, cand mai scap de examene te sun sa ne intalnim in Brasov ! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesanta propunerea cu cortul. Eu sunt pentru fiindca sunt un fan al acestui "sport". Problema este ca temperaturile, pana prin Mai-Iunie, nu ne permit. Locatii gasim peste tot ca mai reducem la cazare si din experienta proprie va pot spune ca un dus il poti face zilnic la orice pensiune contra unei sume modice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pina acum, complexul magura aratat de adi mi se pare cea mai buna alegere pentru intilnirea noastra intermediara - locatie ok, distanta rezonabila, conditii decente, frumusetea naturala, etc.

  Mai asteptam si alte locatii sau facem un vot pentru acest complex ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neaparat se va lasa cu vot si voi deschide un poll cad voi considera ca e cazul.

Pana atunci, sunteti liberi sa postati variante.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ahaaa....., magura, excelent ! am stat acolo de 2 ori. nu  e ieftin, nu e scump.

MERITA!

(e pe traseul meu de crestere a adrenalinei: ploiesti-cheia-brasov-buzau)

ps daca o facem acolo, mandea vine cu single malt 12 ani = 2-3 buc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am propus varianta asta ptr ca il cunosc (nu personal) pe proprietar.

Firma noastra a facut mobila din hotel. Un coleg, care s-a ocupat de "caz", ne-ar putea aduce si ceva reduceri... zic eu substantiale. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

super, incepe sa se contureze locatia intalnirii  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

martie-aprilie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La Magura ma bag si eu. Ma puteti pune la numar deja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

prpun sa se deschida lista, iar cei care se baga sa plateasca un avans, pentru siguranta. Propun ca avansul sa fie de 100 RON.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now