contdezactivat

O intalnire intermediara pe 2009?

Cand puteti veni la "intermediara"?/In ce data doriti sa fie "intermediara"?   27 votes

  1. 1. Cand puteti veni la "intermediara"?/In ce data doriti sa fie "intermediara"?

    • 27-29 Martie
      4
    • 10-12 Aprilie
      7
    • 24-26 Aprilie
      14
    • Oricare
      2

Please sign in or register to vote in this poll.

449 posts in this topic

Mi-ar placea sa ne gandim la o mica intalnire undeva in luna Martie.

Ce spuneti?

Mie mi-ar conveni daca se strang si numai 10 masini pe aici pe undeva pe valea Prahovei sau prin imprejurimile Brasovului. E mai central.  ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ADI, bucurestenii urasc valea prahovei datorita traficului comparabil ca latentza cu o transcendentza mioritica...Poate in alta locatie, cine stie ?...

Share this post


Link to post
Share on other sites

suna bine,dar nu pe valea prahovei,please

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu raman tot la parerea mea cu Bulgaria si anume , la Nisipurile de aur , daca e de 1 Mai 4 zile costa cam 115 E/persoana la un Hotel de 4* All inclusive

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu urasc valea prahovei.

Duminica mi-am petrecut ziua pe acolo, in Sinaia, incercand sa ies un pic din monotonie.

Am luat oraselul asta de jos in sus si de sus in jos, fara recomandari... in locuri in care s-ar duce un om necunoscator.

Am fost profund scarbit de conditii, de ce inseamna statiune de interes national si de notiunea de turism in general in romania.

A fost prima oara cand am auzit manele pe munte, la cota 2000... am admirat la castelul peles baracile vanzatorilor de pe alee si lipsa pavajului de pe drum ( ca de altfel toata atmosfera "de dupa bomba")... am mancat o pizza (f) scumpa si arsa; am beneficiat de un tratament din partea personalului cum numai la noi se poate... nu mai zic ca telecabina e de cosmar; nu am mai intalnit atata nepasare de mult. In viata mea nu am experimentat combinatia de frica si dezgust, cum am fact-o in weekend-ul asta.

Daca se vrea turism in Romania vreodata, trebuie dinamitat tot si luat de la capat. Lucruri care fara o colonizare masiva, de alte natii, altele decat noi... nu va avea nici un efect.  :( Chiar regret. Promit sa nu mai fac.

Mai cautam, nu e musai acolo. Si zona Sibiului e draguta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate citeste si d-na ministru Elena Udrea acest forum. Si... cine stie! Poate se schimba ceva in bine.  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate citeste si d-na ministru Elena Udrea acest forum. Si... cine stie! Poate se schimba ceva in bine.  :D

....sau poate vine si ea!!!! >:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

si eu sunt bucurestean (nu am nimic cu valea Prahovei)...insa noi, bucurestenii ar trebui sa ne bucuram (maxim 2 ore de mers)>>>>pentru restul e ceva mai complicat

nici varianta bulgaria nu e rea deloc (perioada 1 mai e totusi destul de riscanta - nu cred ca vor veni prea multi)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si pe Cheia am vazut un loc interesant. Acolo unde este radiotelescopul spatial (sau ce e ala).

Ar trebui sa ne gandim la ceva cu mai mai multe posibilitati, ptr a cuprinde cat mai multi membrii ai comunitatii. Nu ar trebui sa mergem  din start pe ideea de a ne caza toti in acelasi loc, ca sa obtinem un discount mai mare.

Nu poti impaca niciodata pe toata lumea si solutia unei singure variante de compromis (care nu impaca pe nimeni) imi pare inutila.

Cred ca ar fi OK daca am stabili un perimetru de intalnire si fiecare sa leaga din cateva optiuni de cazare(somn), cu festinul ne descurcam noi pana la urma.  :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie imi convine Bulgaria, chiar si data de 1 mai - poate venim si cu familia - sa simta "spiritul Volvo"  ;)  Dar Valea Prahovei este exclusa.

  1) Cred totusi ca nu vor veni multi in Bulgaria - ci mai degraba intr-o locatie simpla dar frumoasa in tara, aleasa in functie de zona de unde provin MAJORITATEA participantilor - nu e fair-play ca 10 bucuresteni sa mearga in Cluj pentru ca de-acolo mai vine (din zona) inca o persoana...Aici vor fi destule pareri, cu cit mai multe - cu atit mai bine.

La Nationala trecuta am vazut cum poate costa in aceasta tara plina de preturi nesimtit de mari - o ciorba de burta cu paine, smantina si ardei = 4 (patru) RON... Deci, se poate.

  2) Am spus sa gasim ceva simplu dar frumos pentru ca nu organizam o Nationala, ci este doar un prilej de a ne intilni cit mai multi - din mai multe zone apropiate, efortul financiar trebuind sa fie unul de bun simt pentru majoritatea doritorilor.

Veniti cu pareri, idei - nu da nimeni cu parul - ca doar sintem Oameni deosebiti de vreme ce conducem un Volvo, nu ?

  :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu am o idee, in ungaria pe lacul balaton,e misto,in bulgaria risti sa ramii pe jos

Share this post


Link to post
Share on other sites

A fost departe si Valea Jiului, anul trecut. Imi e teama ca lucrurile nu vor sta altfel  nici anul asta, mai ales ptr o intermediara

Eu zic sa ne multumim cu ceva prin centrul tarii, ... ceva de genul "intalnire saptamanala la Bucuresti"  :D (mai calm/mai linistit). Am dat numai ca exemplu Valea Prahovei/ imprejurimile Brasovului... dar cred ca ar trebui luat numai ca punct de reper.

Ganditi-va ca numai la o medie de 500km dus-intors, e ceva de mers... se strang ceva costuri de carbutanti+cazarea... Eu zic ca nu ar trebui sa fie ceva prohibitiv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

smarautz , un bucurestean pina la Nadlac ~ 600 km stii cind ajunge ? Iti spun eu: plecat din Buc . la 23.00 si la 7.30 eram in arad, cu mers ILEGAL prin fiecare satuc (noroc cu detectorul si cu lista camerelor de supraveghere de pe navigatie). Apoi mai ai pina in Ungaria...Crezi ca vine vreun bucurestean (nu mai zis sa vina si cu vreun copil) pentru o intilnire Volvo - care nici macar nu e "decretata" nationala atita amar de drum ?  Imi doresc sa ma insel amarnic, dar nu cred...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@matrixxx  era o idee,eu pina acolo am mai multi km.de facut,o alta idee ar fii prin transilvania,sint locuri frumoase,e si in mijloc de tara(ca eu tot 1500km.tre sa fac pe un sens)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, nu am nimic impotriva cu nici o locatie - dupa cum am spus, aici vom pune si bune si rele, ca doar asa gasim o solutie general acceptata.

  :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu urasc valea prahovei.

Duminica mi-am petrecut ziua pe acolo, in Sinaia, incercand sa ies un pic din monotonie.

Am luat oraselul asta de jos in sus si de sus in jos, fara recomandari... in locuri in care s-ar duce un om necunoscator.

Am fost profund scarbit de conditii, de ce inseamna statiune de interes national si de notiunea de turism in general in romania.

A fost prima oara cand am auzit manele pe munte, la cota 2000... am admirat la castelul peles baracile vanzatorilor de pe alee si lipsa pavajului de pe drum ( ca de altfel toata atmosfera "de dupa bomba")... am mancat o pizza (f) scumpa si arsa; am beneficiat de un tratament din partea personalului cum numai la noi se poate... nu mai zic ca telecabina e de cosmar; nu am mai intalnit atata nepasare de mult. In viata mea nu am experimentat combinatia de frica si dezgust, cum am fact-o in weekend-ul asta.

Daca se vrea turism in Romania vreodata, trebuie dinamitat tot si luat de la capat. Lucruri care fara o colonizare masiva, de alte natii, altele decat noi... nu va avea nici un efect.  :( Chiar regret. Promit sa nu mai fac.

Mai cautam, nu e musai acolo. Si zona Sibiului e draguta.

Sunt de acord cu tine, din pacate pt. frumusetile care sunt acolo. Asa m-am simtit si eu dupa un weekend.

Mai central mi se pare Cluj decat Brasov. Nu promit nimic, dar mi-am promis anul trecut sa nu ratez intalnirea nationala de anul asta. Deci daca o sa-mi fie posibil, o sa vin si la intermediara, desi pana la Bulgari...nu cred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cind va hotariti sa-mi spune-ti si mie

cu o saptamina inainte sa stiu sa-mi fac programul

ca eu vin

Share this post


Link to post
Share on other sites

UNGARIA  ;D Nici nu se pune problema. Pt mine Ungaria este tara de tranzit :-\

Share this post


Link to post
Share on other sites

propun sighisoara. ii cat de cat in centrul tarii si f fain.

Share this post


Link to post
Share on other sites

am fost pe acolo,da e frumos depinde si ce fel de timp(atmosferic)prinzi,pt.mine e ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai acuma ce vreme prinzi in sighisoara sau brasov tot aia vreme ii. Ca doar nu ploua altfel, tot de sus in jos vine :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

pentru mine e departe sighisoara - pentru o intilnire intermediara...momentan. Mai vedem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar.....daca intalnirea intermediara ar fi , pe la periferia bucurestiului ....la o padure ....unde sa avem cateva gratare si 1 saculet de carbuni ......eventual se pot aduce si cateva corturi ca sa o lalaim la o bere toata noaptea ?    intreb si io  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu propun sa ne cumparam corturi, si sa mergem undeva la Paltinu, la iarba verde (sau oriunde altundeva, dar ma gandeam sa fim in natura nu intr-o camera de hotel ). Cred ca o sa fie ok vremea pe 1 Mai. Gratare, alea,alea.

  http://www.infotravelromania.ro/fotografii_valeadoftanei.html

Stiu si o locatie unde putem sa ne punem corturile

Share this post


Link to post
Share on other sites

Matrix eu am zis sighisoara in ideea in care era vorba de centrul tarii. Ii aproape de brasov:). Dc ii vorba de cort eu nu mai imi cumpar, am remorca ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now