Guest

Intrunirea Nationala 2009

Cand IE mai bine , si unde?   32 votes

  1. 1. Cand IE mai bine , si unde?

    • Vatra Dornei 04-06 Septembrie
      10
    • Vatra Dornei 28-30 August
      7
    • Calimanesti-Caciulata 04-06 Septembrie
      6
    • Calimanesti-Caciulata 28-30 August
      9

Please sign in or register to vote in this poll.

752 posts in this topic

Foarte probabil am sa vin si eu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

astazi am trimis avansul .....ramane ca pe saptamana viitoare sa-i sun sa imi dea pretul exact pentru 1 persoana , dupa care incepe strangerea sumei totale

Share this post


Link to post
Share on other sites

90% vin si eu+prietena, deci

2 persoane --- Camera dubla cu baie proprie,TV

trimit avans mai tarziu saptamana asta (sa vina salaru :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

100% va asteptam cu placere.

90% vei aparea pe lista si vei avea camera rezervata  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai, ce rau imi pare ca nu pot fi prezent la intalnire. Ma enervez din ce in ce mai rau cand vad ca toata lumea confirma si eu stiu ca nu pot veni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buuuuuun....avem situatia finala, dupa cum urmeaza:

Cazare=100 lei camera dubla/noapte

Mic dejun =15 lei / persoana

Masa festiva = 100 lei / persoana

Din preturile de mai sus o familiee de 2 persoane va avea de acahitat urmatoarele :

cazare=200 lei(2 nopti)

mic dejun=60 lei(4 mic dejun)

masa festiva 200 lei (2 persoane)

TOTAL = 460 lei / 2 persoane ( pentru cei ce vin singuri pretul va fi de 330 lei)

Incepand de astazi si pana pe 20 August puteti achita integral suma , in acelasi cont cu aceleasi specificatii pt. fiecare depunere.

Tot aici anunt ca pana pe 20 August se mai pot face rezervari. La data amintita voi da numarul exact de camere si voi achita pana la 85% din total.

Asadar tabelul va arata astfel:

post-313-12877863928373_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-am indraznit sa comentez in topic-ul asta pentru ca nu am achitat avans si nici nu mi-am exprimat dorinta sa rezerv o camera ( n-as vrea sa patesc ca anul trecut si nici sa pun pe cineva - @Danyx - in situatia de a rezerva o camera fara motiv ) . O intrebare totusi . Cu copiii ce facem ( am o fetita de 5 ani ) , cum ii luam in calcul ?

        Multumesc .

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca imi aduc aminte pt copii era gratis :) (cazarea, cel putin)(nu mai stiu cu mancarea cum sta treaba)(era undeva prin thread...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca imi aduc aminte pt copii era gratis :) (cazarea, cel putin)(nu mai stiu cu mancarea cum sta treaba)(era undeva prin thread...)

Exact ....am spus ca , copii pana in 16 ani nu se vor lua in calcul.

Dar fiecare parinte isi administreaza copilul cum stie. In exemplul de mai sus .....copilul de 5 ani nu-l poti pune in camera separata ....si iarasi nu are rost sa-i platesti portie separata la cat de "mult" mananca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi la 9:30 banii inca nu au intrat in cont ...cand intra am sa iti dau ok-ul pe forum  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tot aici anunt ca pana pe 20 August se mai pot face rezervari. La data amintita voi da numarul exact de camere si voi achita pana la 85% din total.

Asadar tabelul va arata astfel:

Rog moderatorii ca la pagina de start sa modifice data pana la care se mai pot face inscrieri!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Danyx Daca tot ai fost in zona, sa ne dai si noua niste detalii despre starea drumului, eventual si ruta pe care ai considerat tu ca este mai buna, perioada de timp parcursa ...etc.

Astept si parerile userilor ce calatoresc, sunt din zona sau a celor care sunt in masura sa faca acest lucru

Din cate stiu eu  DN17B, Piatra Neamt-Brosteni-Vatra Dornei este praf.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drumul este in mare parte FOARTE BUN (bucuresti-buzau-bacau-roman-falticeni-suceava), singura exceptie este bucata Gura Humorului -Campu Lung Moldovenesc unde drumul este in lucru.

Am plecat la ora 04 AM din bucuresti si la un mers in proportie de 95% legal , la ora 10:30 eram in gura humorului, asta cu 2 opriri dintre care una cam de 30-40 min .

Deci se poate spune ca legal este un traseu de 6 ore ....cine are detector ....il poate scurta cu 1,30-2 ore  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai ...citesti .....platesti ..... te pregatesti de distractie .....si gata ...simplu nu ? a....era sa uit .....2 cutii de redbull pt organizator  ;D:D :D

Pai ce sa spun ....modalitatea este simpla ....se depun banii in urmatorul cont de debit deschis la raiffeisen

(am ales aceasta banka pt ca pot activa optiunea raiffeisen online si sa administrez contul online)

RO33 RZBR 0000 0600 0773 4288

cu mentiunea catre casier ca vreti sa apara la rubrica "descrierea tranzactiei" numele Dvs. urmat de volvo-club, dupa care postati aici ca ati platit avansul ....eu voi verifica online si voi confirma .

Consider ca suma necesara unui avans sa fie de 100 lei /persoana.

(copii pana in 16 ani nu se socotesc)

Ex.: 2 persoane depun 200 lei, la "descrierea tranzactiei" numele celui care are cont pe volvo-club, se posteaza pe forum ...verific si dau confirmarea.

dar tine minte ca pana la jumatatea lunii August trebuie achitata toata suma, anume 460 lei /2persoane (mic dejun sambata duminica, cazare, masa festiva)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doresc sa va RE-AMINTESC  ca data maxima pentru plata este 15-08-2009 ceea ce inseamna ca mai avem la dispozitie o singura luna pt strangerea sumei .

Incercati si platiti de pe acum si nu va lasati pe ultima 100 de metri, cand ,sunt sigur, va va fi mult mai greu.

Chiar ...ce putin mai IE ....1,5 luni si ne vedem cu totii  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

acum e concediu - slabe sperante  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

pentru tombola : io pun o sticla de wisky.

si pentru pierzatori : cornulete cu carbid

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prea tare. Deja vad ca se aduna din ce in ce mai multi. Plus vreti si o tombola. Foarte frumos! ;)

Desi nu am dat niciun comment nu inseamna ca nu am urmarit topicul :P. Va doresc distractie maxima, iar restul, care nu venim, asteptam si ceva poze. ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

      Salutari la toata lumea...Am lipsit destul de mult de aici din motive intemeiate,dar am fost mereu atent la tot ce se intampla...Desi m-am inscris pe lista de participare la intrunirea anuala,nu am trimis avansul pentru ca speram sa imi reuseasca pasenta de a petrece concediul in acea perioada in zona ...si uite ca mi-a reusit asa ca eu vin cu siguranta doar ca voi locui doua spatamni in acea zona la o cabana sau doua ceva mai incolo de Poiana.Deci vom fi prezenti pe cont propriu asa cum s-a spus ca se poate de la inceput,pentru ca nu vroiam sa ratez nici unul din cele doua evenimente....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te salut si eu si ma bucur ca ti-au iesit pasentele si poti fi prezent . Nu o sa  deranjeze pe nimeni daca vi pe cont propriu sau nu .....principalul este sa ne strangem acolo . Trebuie doar sa te gandesti si sa imi spui, atat tu cat si ceilalti care vin pe econt propriu ce faceti cu masa festiva . ;)

abia astept sa ne revedem  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  Bineinteles ca participam la masa festiva...Numai sa imi spui cum crezi ca e mai bine sa procedam.,cu plata...inainte ,pana pe 15 sau direct acolo??/...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu personal aÈ™ recomanda ca cei care  vin separat de grup si vor sa participe È™i la masa festivă sa plateasca in contul amintit contravaloarea mesei.....aÈ™a voi putea È™i eu si gazdele gestiona mai bine situaÈ›ia , astfel evitând eventualele încurcături ce se pot ivi.

Rugămintea mea va fi ca plata să se faca până în data de 15-08-2009, zi în care voi achita in proporÈ›ie de 85% suma totala , È™i voi comunica celor de acolo numarul real de persoane care se vor caza cât si cele prezente la masa festivă.

Vă mulÈ›umesc pentru înÈ›elegere.  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.