Guest

Intrunirea Nationala 2009

Cand IE mai bine , si unde?   32 votes

  1. 1. Cand IE mai bine , si unde?

    • Vatra Dornei 04-06 Septembrie
      10
    • Vatra Dornei 28-30 August
      7
    • Calimanesti-Caciulata 04-06 Septembrie
      6
    • Calimanesti-Caciulata 28-30 August
      9

Please sign in or register to vote in this poll.

752 posts in this topic

eu nu sint de acord cu gasirea unei pensiuni cu nr. camere aproximativ egal cu citi participanti dau avansul - si cu asta o sa-mi pun tot forumul in cap. Asta e. Asa sint eu, ce am in gusa si in capusa.

Uite citeva exemple, in care sint destule conditii si pentru cei care reusesc (si ar trebui sa ne bucuram ca reusesc) sa vina in ultima suta de metri.

30 CAMERE = http://www.viaromania.eu/cazare.cfm/Vatra_Dornei/cazare-1522-Pensiunea_Casa_Bucovineana.html

28 CAMERE = http://www.viaromania.eu/cazare.cfm/Vatra_Dornei/cazare-1903-Pensiunea_Dornelor.html

24 CAMERE = http://www.viaromania.eu/cazare.cfm/Vatra_Dornei/cazare-4868-Hanul_Incom.html

22 CAMERE = http://www.viaromania.eu/cazare.cfm/Vatra_Dornei/cazare-3249-Pensiunea_Vanatorul.html

Toate in jur de 100-120 de ron camera dubla...

Asa s-a intimplat si la Magura, cind am fost la limita.

Danyx, sin partea mea stii ca ai tot suportul - eu incerc doar sa atrag un pic atentia pe viitor, sa se aleaga o pensiune/cazare cu un nr. mai mare de locuri, pentru orice eventualitate. Nu iese nimeni in pierdere, nici organizatorul (care e asigurat prin cei care platesc avansul) cit si cei care vin pe urma, din varii motive.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Matrixx, corecteaza-ma daca gresesc, dar nu la Pensiunea Dornelor este stabilita Nationala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi pregatisem un post lung si argumentat, dar nu mai are sens Matrixxx a spus totul. Eu zic sa va reorientati la ceva mai mare, caci sigur vor mai veni persoane ... (eu, probabil, voi fi unul) ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Analizand propunerea lui danyx din punct de vedere matematic am ajuns la urmatoarea concluzie. Pensiune full ocupata deja de cei inscris si care si-au anuntat prezenta dar din varii motive nu pot plati avansul. Si stau si ma gandesc si ma intreb si pe tine danyx te intreb, oare nu ne v-om simti prost daca o sa mai vina cineva si nu va avea unde sa fie cazat. Oare la magura a fost ok cand unii erau cazati intr-o parte altii in alta parte (avx sa nu mi-o ei in nume de rau. stiu ca nu a fost vina ta ca au fost mai multi decat putea duce pensiunea). Poate totusi ar fi cazul sa te gandesti la o locatie mai mare si sa te intelegi cu proprietarii ca pe ultima suta de metri le spui cate camere sa-ti mai tina. Fii sigur ca nu o sa duca lipsa de clienti in cazul in care vor tine ceva rezervat si nu le vor da noua. Iar noi parerea mea este sa ne confirmam inca odata cu o saptama inainte prezenta ca si tu la randul tau sa poti sa le spui proprietarilor cate camere sa tina. Si mai mult de atat stiu ca esti baiat de treaba si vrei sa iesi si cu obrazul curat, dar pan la urma hai sa ne gandim la noi si nu la proprietarii de pensiuni si localuri. Nu es ei in pabuguba stai linistit

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ matrix .....sa le iau pe rand

Link:

1 - pensiunea casa bucovineana .....ai dreptate camere destule ...dar uitandu-ma  pe harta si

    cunoscand zona , iti spun ca acolo nu ai loc de mai mult de 10 masini ,....este o inghesuiala de nedescris.

2 - acolo se presupune ca vom merge  ;)

3 - hanul incom ...uita-te te rog AICI si spunemi cum ai imparti

4 - La pensiunea vanatorul ma gandisem si eu la inceput (daca citesti am si amintit de ea cu ceva pagini in urma)

    problema este ca is niste preturi enorm de nesimtite si pe deasupra sunt si /persoana.

Am sa mai scormonesc sa vad daca gasesc ceva mai bun .......dar  nu cred .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va pot recomanda 2 pensiuni frumoase. Nu am fost pe acolo, dar am auzit despre ele.

http://www.pensiuneapoiana.ro/ si http://www.pensiunea-vanatorul.ro/

Revin cu acest mesaj. Pensiunea Poiana e intr-o zona mirifica. E adevarat ca e poate putin mai greu de gasit, dar merita. Personal nu am fost pe acolo, dar mi-au zis altii despre ea. Am sa incerc sa ajung pe acolo sa fac niste poze, daca se doreste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc de idee .....acu trimit email la pensiunea poiana .  ;)

Actualizare..... ;D

Am trimis email dar am si sunat ...... eu personal as face schimbarea. Ma surprins placut in primul rand atitudinea .

Preturile sunt mai avantajoase , si anume: 100 lei camera dubla si 130 lei apartament.

Daca si voi dati ok-ul voi suna maine sau vineri si voi discuta mai multe detalii.

Este o pensiune retrasa 100% in mijlocul naturii , si dispune de urmatoarele:

* 20 camere duble

* 2 apartamente

* 4 casute

Eu ma declar incantat si multumit.....astept URGENT parerea voastra .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este ASTA

Si eu sunt hotarat sa mergem aici .......ABSOLUT toate parerile gasite pe net despre aceasta locatie sunt pozitive ...toata lumea incantata, de atitudinea gazdelor cat si de calitatea servirii. Bravo lor.

Mentionez ca bucatele sunt numai din gospodaria proprie ....fara E-uri sau conservanti  ;D

@v40tdireb multumesc de "sut in fund"  ;)

@kpax am discutat si de "durerea" ta ....aici poa sa fie si fara vaccin  ;D

Dragi colegi ..... eu votez cel mai categoric DA

post-313-12877863174262_thumb.png

post-313-12877863175279_thumb.png

post-313-12877863176273_thumb.png

post-313-1287786317727_thumb.png

post-313-12877863178261_thumb.png

post-313-12877863179186_thumb.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu zic sa incerci sa vb pentru toata pensiunea. dupa calculele mele se va aduna lume. si asa cum am mai spus daca nu se va aduna chiar 20 de camere tot nu o sa iasa in paguba. ma duc eu inainte cu 2-3 zile si le fac consumatie ca sa acopere diferenta.  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragule ...deja am discutat de toata pensiunea  ;)

Trebuie doar sa am ok-ul vostru , sa sun si sa confirm  ;)

Astept ....parerile voastre .....e DA ori BA ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

DA - din partea mea si cred ca si a celorlalti.

* 20 camere duble

* 2 apartamente

* 4 casute.

La preturi foarte rezonabile - cred ca e cea mai buna alegere, avem si loc, e si frumos, mincarica buna, etc.

Go Danyx GO !

:3some:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezi tu,domnu Matrixxx,tot parerea celor vechi conteaza,cum va gandeati voi sa lipsiti ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iar masa festiva .......vreau sa fie ceva deosebit ..... ;D sa ramana de pomina ....si cred ca reusesc , la pensiunea asta din cate vad am toate sansele sa iasa cum imi doresc  ;), si asta fara sa depasesc suma propusa initial .....ma repet pt cei ce nu au citit ......toat adistractia va costa MAXIM 600 lei ( 2xmic dejun, cazare si masa festiva)

Share this post


Link to post
Share on other sites

go for it, go for it, go go go, ale ale ale danyxule

Share this post


Link to post
Share on other sites

da. cu cit e mai retrasa , cu atit mai bine !

poate au si ceva bauturi locale din cauza carora sa " pierdem semnalul"....

nu mai sta pe ginduri, baga mare, ca poate ne-o fura aia de la gelly !

Share this post


Link to post
Share on other sites

astazi am sunat ....am facut rezervarea, am stabilit si pretul micului dejun , care va fi de 15 lei/persoana/mic dejun. Mai pe seara voi discuta iar cu nenea la tel. pt a-mi comunica pretul pt masa festiva .(se lasa cu oratanii dalea cu fructe'n gura  :smile::rolleyes2:)

Nea patronu -a rugat frumos sa tinem legatura si prin august se apuca sa taie ratanu pt a face mezelurile( v-am spus ...totul ie din gospodarie proprie) .

Bautura la masa festiva .....cum sa facem ...o includem in pret sau fiecare isi comanda ?

Recomandarea lui este sa nu aducem nimic de acasa deoarece toata bautura care o are este 100% NATURALA facuta de manuta lui (palinca , vin , afinata, fragata sau cum dracu-i zice). Nu are la vanzare bauturi comerciale.

Am o presimtire ca o sa fie o mare orgie .

;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai atunci ramane sa aducem noi berea  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si apa de izvor are? sau venim cu butelcile noastre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si apa de izvor are? sau venim cu butelcile noastre

Daca ploua inainte.  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca zice omul ca are de cele mai bune.... va recomand sa uitati de berica si alticele. Si eu sunt bautor de bere in viata de zi cu zi, dar la renunt la ea pentru o tuica ca la mama ei .

Am cautat si eu pe net pozitia exact a locatiei si priviti aici cum sa ajungeti. (e mai la sud de Dorna Candrenilor, la vreo 5-6 km de intersectia cu drumul E576, si la aproximativ 12-13 de Vatra Dornei)

http://www.panoramio.com/photo/14365317

Share this post


Link to post
Share on other sites

1=>Claudiu2525 = avans 2 persoane -camera dubla cu baie proprie

2=>Kpax====== avans 2 persoane - camera dubla cu baie propie si TV

3=>Roberto==== avans 1 persoana-camera single cu baie

4=>Iulirx======avans 2 persoane-casuta/apartament 4 locuri

5=>Victor======avans 1 persoana-camera single cu baie

6=>Dalin======avans 2 persoane

7=>SFC=======avans 2 persoane-o camera dubla cu baie

8=>Danyx===== avans 2 persoane

9=>Huby78==== avans 2 persoane

10=>AVX====== avans 2 persoane-camera dubla cu baie

11=>Pilgrim==== avans 2 persoane-camera dubla cu baie

12=>Paltan Radu = avans 2 persoane

13=>Danutzzz=== avans 2 persoane-camera dubla cu baie propie si TV

Asta in cazul in care mai este valabila aceasta lista.

P.S:Multumesc pt. intelegere Danyx.Vin cu redbull la Vatra-Dornei :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pura curiozitatate Paltan Radu este numele schenic (adika nick-ul) sau numele real. am dat search dupa membri si nu am gasit nici un membru cu un astfel de nick. poate ma elucideaz si pe mine cineva deoarece din cei ce au platit avansul numai el  (sau ea) nu a facut rezervare. Danyx stii ceva despre acest lucru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

bre ....parca mi-a trimis si PM dar nu mai tin minte .....desi i-am sugerat sa anunte pe forum a anuntat pe PM ...oricum ar fi ...nu-i bai ,  de'al nostru  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai daca ti-a trimis PM nu te uiti si tu in PM sa vezi daca e si ce e si cum e si asa mai departe.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.