parola

E greu cu fanii de masini "nemtesti"....

167 posts in this topic

@dani82: Intelegem ca si tu ridici in slavi MB-ul, dar in momentul in care ajungi la injurii personale, ori zbori, ori zbori. Momentan ai warn pentru ultimul tau mesaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai dani82 faptul ca tu imi arati un CDI 2009 si imi spui ca e bun si tare si mare ma lasa rece, hai sa venim inapoi cativa ani, in anul 1997 cand a aparut primul motor CDI care avea 2.2L si 102CP, mare tehnologie frate, in 97 pe Golf 3 exista 1.9TDI de 110CP .

Mai departe, mergem pe strada, e 2010, vad numai fumigene de CDIuri, vad jafuri de W203, o masina care se bate pe hartie cu S60ul dar eu vad pe strada numai C220 CDI, o masina, REPET, puturoasa, rusinoasa, urata si plina de probleme, sau fratele mai mare si mai urat W210, masini care rugineau de cum ieseau pe partea fabricii, masini care au dus MB in TOP 5 cele mai proaste masini in UK .

Deci, degeaba imi arati un C classe aparut in 2007 si il compari cu un S60 aparut in 2000, hai sa comparam W203 care a aparut odata cu S60ul si iti arat ca nu are motoare, 270 CDI scoate abia 170 CP pe cand Volvo scoate 163 CP din 2.4L sau 185CP dupa 2005, deci nu prea avem ce compara si nici un roman nu isi ia C 320 CDI ci mai degraba C220 CDI, ca e sarac si amarat si masina costa putin .

Share this post


Link to post
Share on other sites

ca e sarac si amarat si masina costa putin .

Si are acelasi feeling de cocalar in el! 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bai! , gata.Lasati-l in pace , ca o sa-si ia volvo si ne facem de cacao... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ERROR: Video file not found!

L.E: Acu se vede ... Da' ce masina era suv-ul?  ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-au gasit video-ul sau MB-ul?  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

cum s a mai spus totul depinde de om.masina mea s60.as fi vrut ca tatal meu sa isi ia tot volvo:xc90.am studiat si am constatat ca x5ul este cu mai putine probleme decat volvoul ambele masini:2008.si a luat x5.acelasi studiu l am facut si cand am luat volvo s60.sunt f multumit de el si nu imi pare rau de alegerea facuta.depinde la ce o folosesti,cum cat si unde.pot spune ca fiekre marca are + si- functie de clasa din care face parte

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahahhahahahahhaha

nu mai bine lasau mandria la o parte si chemau un XC 70???!!!

Cateodata trebuie sa lasi profesionistul sa faca treaba.

Deci VOLVO....

Hahahahahaha.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

X5ul nou nu este deloc mai fiabil decat XC90ul cu facelift.

Share this post


Link to post
Share on other sites

in legatura cu C-urile modelu asta nou,am auzit ca CDI-urile au injectoare delphi :sad3:

parca asta sunt si pe logan sau ma insel? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Loganul nu are injectoare piezo electrice ci cu solenoid la fel ca vechiul D5 si evident cu aceleasi probleme asa ca unde este problema ?

Noile motoare CDI au injectoare PIEZO exact ca noul D5 si sunt facute de Delphi dar nu e nimic rau in asta, le fel de proaste sunt si injectoarele de BOSCH, o sa aflii pe pielea ta mai tarziu ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

sunt convins de asta,numa ca la mine injectoarele sunt siemens(si mai misto) ;D

oricum sunt de parere ca sistemele de injectie pe motorina mai vechi sunt mult mai fiabile.am avut exemplu pe un opel DTI la care nu am avut probleme cu injectia,pompe si etc in 100.000km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bai, da cum le mai stie jupanu Bogdan ca un om mare pe toate  ;D

In curand ne baga versurile alea:

"Traind in clubul vostru stramt

Norocul va petrece,

Iar eu in lumea mea ma simt

Atoatestiutor si rece."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai de ce sa nu le stiu ? Trebuie doar sa te lovesti de ele si le aflii ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now