parola

E greu cu fanii de masini "nemtesti"....

167 posts in this topic

[attach=#] Oare ce le place asa mult? Pe cel cu vw il stiu,daca va puteti inchipui ca si una dintre firmele pe care le detine tot asa se intituleaza!!!!!!

Ba da voi chiar sunteti incredibili...

Omul (oamenii) si-a declarat orientarea sexuala, este mandru si o spune tuturor.

Lasati-ii in pace in imbecilitatea lor, nu-i mai aduceti in discutie ca nu facem decat sa-i ajutam sa devina cunoscuti, publicitate gratuita.

Ori mai este varianta (deloc de neglijat) ca sunt atat de prosti incat nici nu-si dau seama cat de prosti sunt

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai ca sa-ti dai seama ca esti prost, trebuie sa fii foarte destept!

Exact, doar oamenii destepti isi dau seama cat de putine stiu, prostii se cred buricu' pamantului, gen ritzi-pitzi si moni columbeanu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Degeaba esti AS daca nu esti cu 2 de SS adica ASS  :D . Sau poate no fi stiind omu' engleza  ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exact asta am spus si eu, citatul corect este:

"Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea." Georges Brassens

Si ca sa fim corecti pana la capat, se poate aplica oricui, nu doar proprietarilor de nemtesti  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

La unii mai si pica numerele asa. Stiu pe cineva care are nr B-XX SUG  :D si va spun sigur ca nu a vrut nr asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acuma depinde de nr, daca are XX-10-SUG e cam nasol ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motoarele CDI sunt extrem de puturoase si nu trag nici batute, prefer un D5 decat un CDI fumigena iar ca si curatenie nu pot spune ca am vazut CDI curat pana acum, toate sunt pline de ulei si scursuri peste tot.

Hai prietene intr-un 320cdi/400cdi/420cdi/450cdi si sa-mi arati si mie de unde ai ajuns tu la concluzia ca sunt puturoase.

http://www.autoevolution.com/carcompare/volvo-s80-2009-d5/mercedes-benz-s-klasse-w221-2009-450-cdi/#maintitle

Limuzina cea mai puternica{diesel}volvo si limuzina cea mai puternica cdi Mercedes...

Cat despre cdi{fumigena}/curatenie cine stie al cui era Mercedesul ala neintretinut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citez unul dintre mesajele moderatorului de acolo:

"... si creshtea intr-un an citzi altzii in doi iar la soare te puteai uita, dar la dinsa ba, si-avea o fata, fata lui... icoana la altar s-o pui... fitzi-ar proshtii aia de pe la voi din ciudad si de peste podu' prieteniei, ca n-au fost in stare sa dicleasca o panarama de debitmetru de bad... Inca una care n-a plecat de la mine nefutata. Si daca de atunci de cind am futat-o inca insista sa mearga, inseamna ca la momentul ala am futat-o al dracu' de bine... deci inca mai pot. Se inchide.

"

Asa moderator, asa membrii......

  N-as vrea sa transformam si noi forumul in fanatism Volvo. Noi suntem oameni inteligenti si acceptam ca sunt si alte masini mai bune decat ce avem noi. Problema nu este cu masinile nemtesti ci cu posesorii "romani". Noi, din fericire, NU ne numaram printre ei si asta face mai mult decat orice masina buna! Cei de la Volvo si-au propus un public tinta educat si au reusit! Ceilalti nu si-au propus decat Volum de vanzare si au reusit si ei....

@paunionutz...vad ca nu raspuns nimik...De ce nu spui ca acel individ e prietenul tau?Stati linistiti acel garbage{adica prietenu' lu' ionutz} a disparut de pe forum{a fost exclus...tocmai ptr limbajul si atitudinea lui}Am scapat de ''lepra aia''

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai prietene intr-un 320cdi/400cdi/420cdi/450cdi si sa-mi arati si mie de unde ai ajuns tu la concluzia ca sunt puturoase.

http://www.autoevolution.com/carcompare/volvo-s80-2009-d5/mercedes-benz-s-klasse-w221-2009-450-cdi/#maintitle

Limuzina cea mai puternica{diesel}volvo si limuzina cea mai puternica cdi Mercedes...

Cat despre cdi{fumigena}/curatenie cine stie al cui era Mercedesul ala neintretinut.

Pai ce facem, comparam cu masini de 2 ori mai scumpe ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu mai.. Bruce Lee e mai tare... Matura pe jos cu Rambo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intr-o jungla deasa, cam prin Vietnam

Unde sta in sfoara Jane Clod VanDam... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Offtopic, scuze dar nu ma pot abtine:

Care-i mai tare?

Se intalneste Jean Claude Van Damen (sau cum s-o scrie) cu James Bond

Fac prezentarile:

-Bond, James Bond

-Jean, Jean Claude, Jean Claude Van, Jean Claude Van Damen

;D ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa vina cdi-urile astea la taticu... sa le linistim un pic !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Comparam navele ''amiral'' ale celor doua marci respectiv Mercedes si volvo.

uite comparatie intre s80{limuzina} si alta clasa de la Mercedes {E} http://www.autoevolution.com/carcompare/volvo-s80-2009-d5/mercedes-benz-e-2009-350-cdi-4matic-blueefficiency/#maintitle

Care e mai puturoasa acum?

...sau poate cu C-classe http://www.autoevolution.com/carcompare/volvo-s80-2009-d5/mercedes-benz-c-klasse-w204-2007-320-cdi/#maintitle

Daca vrei nave amiral ia si tu V8-ul S80 care e....tot mai ieftin ca un Mercedes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu inteleg, care-i faza cu comparatiilea astea??

Vrea dani82 sa ne convinga el de ceva  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motoarele CDI sunt extrem de puturoase si nu trag nici batute, prefer un D5 decat un CDI fumigena iar ca si curatenie nu pot spune ca am vazut CDI curat pana acum, toate sunt pline de ulei si scursuri peste tot.

Asta a spus colegul vostru...si am vrut sa va arat ca nu asa sta treaba.Vad ca nu mai spune nimeni nimik de motoarele CDI ca sunt puturoase.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu sint puturoase insa sint mai slabe ca d5-ul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci, una la mana MERTZU' e MERTZ, iar a 2 a la mana uitati-va la diferenta de pret ;)

Nu poti compara, raport calitate pret E class cu S80 sau mai grav, ce comparatie ati facut voi intre S80 si C class :D.....Ce platesti la o masina?In primul rand Brand-ul, apoi motorizarea, designul, siguranta si mai ales confortul.Mercedes fabrica masini cu motorizari performante, consumuri mici, de ultima generatie, interior luxos si atragator, cu fel si fel de insertii, borduri imbracate in piele, cusute manual, un spatiu generos pentru toti pasagerii, la exterior nu mai vorbim, ce aerodinamica are masina si asa mai departe.....

Cat despre motorizari, clar sunt peste Volvo.Sunt mult mai fiabile, din ce in ce mai silentioase, cum am mai spus si sus, cele de generatie noua au consumul redus, o viatza de utilizare mai lunga(mai ales la cele diesel), s.a.

Cu alte cuvinte, hai sa nu criticam brand-ul Mercedes :-X.....adica cel putin asta e parerea mea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dani82, volvo e o masina stilata, cu oameni constienti care nu cauta neaparat "cat poate masina". Ei cauta siguranta, confort, eleganta.In general sunt familisti.Pe cand la mercedes, se infing toti care vor sa se dea mari, cel putin la noi in tara.Iar daca vorbim de clasa lux...doar "omul " de afaceri COCALAR  8) roman cauta masina care sa zboare, sa sclipeasca... ;) Am dreptate?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa fim seriosi, mercedes a dat-o in diverse de prin anii 2000, incepand cu seria a, si terminand acum cu tampenii gen r klasse. Au intervenit si la ei contabilii ;) Mercedes a devenit o masina de fite, cu finisaje ca atare, dintr-o marca sobra si eleganta s-a transformat intr-una cu bling-bling.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca voiam sa-mi pun nick matusalem nu stiu ce ai avea dumneata impotriva. Daca te-ai inscris aici sa ne arati cat de smechera e marca mercedes, canta la alta masa. Nu eu am venit pe clubmercedes sa predic ce smechera e volvo, si daca tot folosim arhiva ca sa vedem ce si cum am scris fiecare, pluralul de la cunostinta este cunostinte, cum eu nu ma pricep la masini nici tu nu te pricepi la gramatica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca prin absurd toate masinile ar fi identice ca si performante si confort oamenii tot ar cumpara marci diferite, pentru ca vor sa fie diferiti! Nu vad sensul acestor comparatii. Fiecare isi cumpara ce ii place si cu ce bani are. Evident ca si eu as vrea sa cumpar Naveta spatiala Discovery dar...nu pot.

Mercedes este o masina cu un anumit target, Volvo are alt target, Naveta Discovery are alt target. De ce ar trebui comparate? Sau de ce nu comparati MB cu Ferrari?

Ultimele modele de CDI MB au performante bune dar tot aceluiasi segment de oameni se adreseaza. Masina tot mare ramane, tot luxoasa si tot scumpa este. Nu este o masina de viteza prin natura ei. Este orientata spre confort si eleganta (evident exceptie MB-AMG).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now