parola

E greu cu fanii de masini "nemtesti"....

167 posts in this topic

@paunionutz, eu nu stiu ce pretentie poti sa ai de la un baietas care are nick mircea600sel... Cam stii ce target au slepurile de la mercedes nu? Si eu am un mertz 190, imi place foarte mult dar pe forumul mercedes din romania nu ma inscriu nici impuscat. Ca sa fiu ontopic, am un coleg care si-a bagat toti banii intr-un c220 cdi classic din 2007 si acum vine la servici pe jos, mananca la soacra, etc. Dar bineinteles ca pe langa "bijuteria" lui coaja mea de volvo din 1998 e un gainat in ploaie, pana l-am luat la o tura pe niste serpentine si l-am linistit. Dupa experienta ca sa se autoconsoleze a zis cu jumatate de gura "Da, da' a mea e mercedes". Oricum in fiecare saptamana imi intretin placerea de a da fum papagalilor cu "nemtesti" de fite gen q7, x5, 320d, passat tedeii si restu'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citez unul dintre mesajele moderatorului de acolo:

"... si creshtea intr-un an citzi altzii in doi iar la soare te puteai uita, dar la dinsa ba, si-avea o fata, fata lui... icoana la altar s-o pui... fitzi-ar proshtii aia de pe la voi din ciudad si de peste podu' prieteniei, ca n-au fost in stare sa dicleasca o panarama de debitmetru de "rahat"... Inca una care n-a plecat de la mine nefutata. Si daca de atunci de cind am futat-o inca insista sa mearga, inseamna ca la momentul ala am futat-o al dracu' de bine... deci inca mai pot. Se inchide.

"

Asa moderator, asa membrii......

  N-as vrea sa transformam si noi forumul in fanatism Volvo. Noi suntem oameni inteligenti si acceptam ca sunt si alte masini mai bune decat ce avem noi. Problema nu este cu masinile nemtesti ci cu posesorii "romani". Noi, din fericire, NU ne numaram printre ei si asta face mai mult decat orice masina buna! Cei de la Volvo si-au propus un public tinta educat si au reusit! Ceilalti nu si-au propus decat Volum de vanzare si au reusit si ei....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu unul nu sunt nici fanatic volvo si nu am nimic nici cu masinile nemtesti, dupa cum am zis chiar posed una, am ce am cu posesorii lor... N-am nici o vina ca aproape toti pe care-i cunosc cu masini nemtesti sunt cocalari manelisti care cred ca tdi-ul lor e sfantul graal al motoarelor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

va dati seama cum e sa fii un om normal cu bmw mai nou (o masina foarte buna , saraca) si sa vina cracaneii sa te-ntrebe "p-asta cum ai smenuit-o mincati-as?" "hai zi, fratele meu alb, citi parai ai deochiat pe el ?"

"sa moara mama daca nu-i pui si tu un numar bengos, sex, sa puta vecinii de invidie !"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vorba aia Leave the be !

E plin de ei frate, mai putin si ne sufoca, uite acum 10 minute am venit de la un curs saptamanal si nu crezi ca s-a trezit unul cu un Opel astra "tunat" cu toba gen burlan de hota sa ma claxoneze pe mine in secunda 0.001 de verde a semaforului, apoi grabit ma depaseste peste linia continua in localitate si era sa intre intr-un autobus.

Ah, si nu avea numar de inmatriculare in spate, banuiesc ca nici in fata, ca nu m-am putut uita din cauza xenoanelor tip "Barbie" ( mov, roz ce dracu or fi ) din proiectoare.

Ciclul este complet  :D

F****a lampa ca eu innebunesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu am ce spune, sunt multe lucruri care imi plac la Mercedes, altele imi plac la Volvo, altele la BMW, alte chestii imi plac la Audi, dar nu prea poti sa le iei pe toate. Este normal sa preferi o marca, sa-ti placa o masina, dar asta nu inseamna ca nu exista altceva mai bun! Cum le-am zis si eu in celalat topic deschis (care a disparut, ca devenise o cocina), sa nu aruncam cu pietre in BMW, Audi, Lexus, Volvo, Jaguar, Bentley si cate si mai cate, care sunt concurenti directi intre ei. Au cateva modele chiar reusite si nu ar fi cazul, ca unul cu o Cobra din '74 sa critice Seria 7, care este totusi o super masina. Dar dupa cum bine ati observat, nu mai exista altceva!

Mai am un Mercedes 190 (de fapt i l-am lasat tatalui meu) si de fiecare data cand merg la parinti imi face placere sa merg cu acea masina, este masina mea de suflet, dar nu as renunta la S60 pentru el (de fapt am renuntat la el pt S60)

Sora mea are noul C Classe si este super masina. As renunta la S60 pt el, dar nu stiu daca as renunta la noul S60 pt el, sau cred ca as renunta la amandoua pt un Lexus

Share this post


Link to post
Share on other sites

  Ce vremuri cind aveam Aro 244(motor Peugeot) ,nu misca unul sa se dea "rotund" la stop sau sa forteze vreun spatiu liber inaintea mea!Deh  ,nu frina precum un XC90  doar era MUV nu SUV :D si risca multe respectivul.

  Dar vba ta Roberto  ,Sa lasam ..homo sapiens-ul...si sa ne vedem de drum..

@paunionutz..."nemtesti" inainte de 95-98 cu peste 2 sutare la bord de asta inteleg ca este vba.Masini cu mai putin de 8 ani  sau pe apoape dar f. ingrijite  poti spune jos palaria.Ai vazut altceva decit "cazane" la oamenii care agaseaza in trafic?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Singura masina germana, pentru care as renunta la Volvo, ar fi un Porsche 911 Targa. Este cea mai reusita masina ''Hergestellt in Deutschland''!!

In Germania, masina turcilor, adica a ''cocalarilor de Germania'', este Mercedes si din aceasta cauza, Mercedes are o imagine ''patata''.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe mine m-ar coafa un carrera 2.7 rs sau un 911 turbo prima generatie, un w202 c36 amg... Din pacate la noi astia cu bani isi iau automat q7 sau x6, un cd cu guta si strada e a lor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe mine m-ar coafa un carrera 2.7 rs sau un 911 turbo prima generatie, un w202 c36 amg... Din pacate la noi astia cu bani isi iau automat q7 sau x6, un cd cu guta si strada e a lor.

Mi se pare foarte amuzant, cand vad cocalari masini de sute de mii de euro si manele cu guta, salam, parizer, conopida sau ce nume mai au stia....pe CD-uri PIRAT, adica copiate sau facute la comanda de catre "amicu' de la colt", melodii scoase de pe DC++ hahahha.

Daca tot "ei iubeste manelele" si "lor plac guta" de ce nu contribuie cumparand un cd original =)) =)).

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dexter nu toti care au Q7 asculta manele sau sunt prost crescuti.

Eu unul m-am cam saturat de pusul etichetei la romani, ai Audi esti taran, ai Mert esti tigan, ai BMW esti pustan gaozar, ei bine nu sunt deacord cu etichetele astea.

Sincer sa fiu nici nu prea am vazut multi posesori de Volvo care sa fie doctori cum e prin filmele din SUA, am vazut in schimb multi posesori de S60 care arunca tigari pe geam si multi de XC90 care trec pe rosu si sunt mandri de asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogdan, nu te contrazic si nici nu pun etichete,  dar daca tu-mi arati un posesor de Q7 care asculta muzica clasica imi retrag cuvintele.Eu am si mertz si nu-s tigan, sunt sigur pana la strabunic. Nu stiu cum e in bucuresti, aici la mine sunt vreo 5 Q7-uri in tot orasul si toate-s detinute de romulani, asa ca vorbesc din experienta nu din stereotipuri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa o fii la voi la noi este un pic altfel, oricum daca as avea banii mi-as lua maine Q7, este exceptionala masina asta pt familie .

Un prieten foarte bun are un asemenea specimen de masina si nu asculta deloc manele, ba mai mult si-a luat masina asta exact pt familie avand 2 copii mici .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incep sa am din ce in ce mai multa consideratie pentru cei de aici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahahaha, hai ca devine funny

Stii vorba aia din filmul ala de groaza

Do you see what I see ?  ;D ;D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Clar ca e mai bine aici, oricum e interesant, se pare ca baietii de pe club MB traiesc in alta lume, intr-o lume unde MB este pe primul loc la fiabilitate, din pacate pt ei MB este pe primele 5 locuri din coada clasamentului cand vine vorba de fiabilitate.

Iar de design nu putem vorbi decat din anul 2005 incoace, noul C arata bine, noul S, chiar si E-ul din 2005 dar in anul 2000 designerii de la MB lucrau probabil pt SSang Yong, trebuie sa ne amintim de clasa C si E a anului de gratie 2000 .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, a avut viteza. foarte mare. dar de ce a intrat de pe banda 3 cu tractiune spate in curba + viteza mare ?!!?!

Daca se juca si putin NFS stia cum sa abordeze curba, respectiv de pe banda 1....

Mare pacat pt victime...

Share this post


Link to post
Share on other sites

MARE pericol acest nfs !!!

daca stia sa joace era mort de mult....

NU INVETI NIMIC din acest joc !!!! pilotajul se invata cu CURUL nu cu mousul !

ce-as mai pune jucatorii piloti si pilotii jucatori sa ia si ei curbele cum au invatat in joc...dar mi-e mila de parintii lor.

tare m-as mira sa fie in stare MACAR sa frineze eficient IN LINIE DREAPTA PE ASFALT USCAT de la 30 km/h la stop.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De acord cu tine, a fost o opinie din ce am vazut pe youtube si la tv. nu numai ca nu joc nfs dar nici macar nu am jocuri pe computer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

io mi-am dorit toata viata sa fiu un pilot bun. si nu sint !

totul depinde de educatie si de talent si de cum te nasti !

NU TOATA LUMEA POATE !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Simulatoarele iti dezvolta aptitudinile. Confuzia intre realitate si virtual e problema!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baiatu` ala cred a incercat poate sa impresioneze fetele si le-a trimis direct la cer...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now