Laura

Telefon cu surprize

30 posts in this topic

Acum vreo ora primesc un apel pe telefonul mobil:

- Buna ziua, sunteti posesoarea autoturismului cu numarul B-nu stiu cat-nu stiu cat?

-Nu, zic eu, nu e numarul masinii mele. Dar pe cine cautati totusi?

-Pe Dna Camelia nu stiu cum...

-Ati gresit numarul, zic eu.

-Aaaaa,stati un pic, Dna Pirciog sunteti, da?

-Da, raspund eu, dupa ce mai devreme ma linistisem ca masina mea e in regula...

-Ma scuzati, ma uitasem pe alt rand...Stiti, suntem de la Tire Expert...Dvs. aveti anvelopele depozitate la firma noastra...

-Da, adevarat, cele de iarna...

-Stiti, depozitul nostru a ars...

Eu, care nu urmaresc stirile (si televizorul, in general, doar seara pe post de somnifer) parca auzisem zilele astea in treacat ca a avut loc un incendiu in Pipera...

- E vorba de incendiul din Pipera mediatizat in ultimele zile?

-Da, despre acela este vorba... Va rog sa-mi dati o adresa de mail sa va pot trimite o notificare, urmand ca incepand cu saptamana urmatoare sa stabilim o intalnire pentru a incerca sa rezolvam pe cale amiabila aceasta problema.

Acum astept emailu' care inca n-a sosit... Probabil sunt sunati toti patitii mai intai si pe urma ne trimit "invitatia", in bloc...

N-am stiut unde sa postez, ca in prima faza m-am enervat, pe urma m-am intrebat de ce mi se intampla mie si asta. Pana la urma am dat-o pe gluma, aici in birou. Anvelope de iarna oricum nu mai am acum. Dar poate ma inteleg amiabil pentru un set nou.

Va pup si va tin la curent :wave:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai eu nu vad alta cale de intelegere amiabila decat alte cauciucuri. Ar fi penibil sa apeleze la mila voastra ca sa-i intelegeti ca sunt necajiti si e si criza si n-au bani de cauciucuri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca vrei sa ai gume de iarna ,in aceasta iarna, cumpara altele,

pina o sa rezolvi problema =pe cale amiabila = o sa treaca iarna asta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aveau asigurare?

Daca e vorba de cei pe care i-au dat la TV, s-a spus ca nu aveau asigurare si nici macar nu erau cu acte in regula. Inclin sa cred ca va trebui sa caute bani pentru un set nou, cum spune ferary3333, caci intelegerea lor va fi dupa cum spune betty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai daca nu aveau asigurare... naspha pentru ei. Sa plateasca din buzunar ca doar nu ai dat tu, Laura, foc la depozit. Nu aveai un contract cu ei?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am inteles de la Tv ca nu aveau autorizatie pt depozit dar aveau asigurare .

Share this post


Link to post
Share on other sites

io ....am inteles ca e naspa pt. noi toti ..... restul mai putin ma intereseaza  :-[

Share this post


Link to post
Share on other sites

da...parlamentul ala cind ia foc odata ?  Cu toti alesii neamului in el ?

:angel12:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand ii vom da noi foc...

Oricum, cautand azi informatii despre incendiul acesta, mi s-a confirmat inca o data ca presa vorbeste ca sa se afle in treaba...informatii care se bat cap in cap,in fine...

Inca se fac cercetari privind cauzele care au provocat incendiul, au inceput controale la toate depozitele de cauciucuri din Bucuresti...tipic...

Astept sa vad ce se mai intampla si va mai povestesc pe parcurs.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am primit notificarea prin care sunt instiintata de producerea incendiului, invocandu-se bineinteles forta majora.

Dupa terminarea cercetarilor si incheierea procesului verbal de constatare emis de autoritatile care studiaza problema, pot solicita o copie dupa acesta.

Am si sunat si am stat de vorba cu un director de acolo. Am fost sfatuita pe sleau sa cumpar alt set de cauciucuri, pentru ca lucrurile vor mai dura.

Peste vreo saptamana - 10 zile se presupune ca se vor "contura" niste concluzii, niste masuri prin care sa fie multumiti clientii.

Asigurare se pare ca aveau.  Vor urma si discutii fata in fata...insa eu imi vreau Michelin-urile inapoi :)

Sa mutam topicul in alta parte?  ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand ii vom da noi foc...

Oricum, cautand azi informatii despre incendiul acesta, mi s-a confirmat inca o data ca presa vorbeste ca sa se afle in treaba...informatii care se bat cap in cap,in fine...

Inca se fac cercetari privind cauzele care au provocat incendiul, au inceput controale la toate depozitele de cauciucuri din Bucuresti...tipic...

Astept sa vad ce se mai intampla si va mai povestesc pe parcurs.

uite d-aia imi place mie de laura !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poti spune ca e cineva caruia sa nu-i placa de ea ? :toothy1:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, sectantule  :read2:  :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

She s the BEST !!!  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stai mai putin asa ca un incendiu nu este nici forta majora nici calamitate, eu zic ca e al naibi de discutabil, un avocat cred ca este la fel de scump ca niste gume de iarna si tocmai pe astea se bazeaza nesimtitii.

Si inca ceva un proces civil dureaza si 3 ani asa ca e mai simplu sa inchida firma si sa fuga cu banii asigurarii .

Tocmai de aceia sustin sus si tare ca :"traim intr-o tara de kaka"  .

Share this post


Link to post
Share on other sites

CORECT!!! Incendiul nu este caz de forta majora!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stai mai putin asa ca un incendiu nu este nici forta majora nici calamitate.

Bre ...din ce am cetit IO .... cam e calamitate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si inca ceva un proces civil dureaza si 3 ani asa ca e mai simplu sa inchida firma si sa fuga cu banii asigurarii .

Ideea sustinuta de ei (la telefon,e-adevarat) este, tocmai, ca nu vor sa inchida. Din contra, cica deja cauta locatie noua.

Ca idee, firma la care am lucrat pana anul trecut are, pardon, a avut cauciucurile de iarna depozitate in aceeasi locatie, si e vorba de vreo 30-40 de masini.  Si cine stie cati or mai fi in aceeasi situatie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

incendiul nu  e forta majora.  ??? ce prostii sunt astea????

pe de alta parte cine stie cat va dura solutionarea litigiului, asa ca mai bine te asiguri de alte gume, si trimiti factura la decont. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

oricum ai un simt al umorului foarte dezvoltat de ai ajuns cu topicul la ''intamplari hazlii''

BAFTA MAXIMA!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now