Matrixxx

Intilnire la Busteni - Noiembrie 20-22

190 posts in this topic

as putea sa intreb direct la hotel dar tinand cont ca este ceva organizat la preturi negociate apelam la muadib, muadib poti sa ma ajuti cu un raspuns?

multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

maine ma intalnesc cu patronul si lamuresc toate aspectele astea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai avem...19 zile. Ce mai facem, stam acasa ?!...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pfff am crezut ca in decembrie vreti sa mergem...cred ca luna asta eu nu voi putea ajunge...  >:( >:(>:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

vad ca ne tin in suspans... si eu as fi curios de vesti  ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vad ca la Sinaia e focar de AH1N1... Eu trebuia sa ajung Miercuri chiar la Hotel Sinaia da` nu ma mai duc....

Share this post


Link to post
Share on other sites

asta cu ...focarul e un alt sut in fund dat turismului romanesc ,acum montan ?!...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toti virusatii, suspectii si prietenii lor sunt in Bucuresti la ora asta, Sinaia este empty.

Problema o fi si a autoritatilor, dar mai mult a dobitocilor carora le curg mucii si, in loc sa anunte, si-i sug si se duc in continuare la reuniuni, discoteci, etc.

Un student ar trebui sa fie informat. Dar cum sa renunte la o distractie la munte, doar din respect pentru cei din jur? Fuck that...

Eu am copil aici in Sinaia, si in dimineata asta il duc la gradinita. Impreuna cu alti copii, si printre care - destul de probabil - sunt si parinti care lucreaza in turism si au avut contact cu tampitii aia...

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa ma sperii io de gripa porcina, cind navighez zilnic printre cocalari si manele ?

never !

daca sint imun la manele, nu mor io din cauza unui virus. si oricum mi-am propus sa mor din alte cauze , mult mai placute ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

muadDib  te rog sa nu ma uiti cu informatiile despre tichetele de vacanta.

multumesc,

tibi

Share this post


Link to post
Share on other sites

momentan...nu. Oricum, cine vrea sa mearga, va merge si fara super rezervari. Dau un telefon in saptamina cu pricina si gata - ca inca nu e sezon, ca sa nu se gaseasca cazare si mincare.

Eu unul sint cap de lista, ca intotdeauna.  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

II musai sa fie Valea Prahovei ?

Cam cati va puteti strange?

Va pot sugera niste locatii faine, dar nu-s pe Valea Prahovei :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

V-am dat un pret, o locatie, si certitudinea ca (,) camerele sunt ale noastre.

Cum a mai spus si Matrixxx, mai sunt mai bine de 2 saptamani pana atunci. In intervalul asta se poate face si un tort al miresei de 12 etaje, ce dreaq... :D

Intreadevar, am de lamurit aspectele cu patul suplimentar, prezenta barbeque-ului si primirea tichetelor de vacanta. O sa le lamuresc in secunda 1 in care ma intalnesc cu patronul de acolo...

Eu nu inteleg: ce noutati vreti...  ???

Vreti sa va fac zilnic un referat cu viteza vantului/temperatura dimi/pranz/seara, cantitatea de precipitatii/m2, numarul de virusi porcini si starea  lor de sanatate (poate se imbolnavesc de penicilina), etc.?

O sa va anunt cand ninge serios. ok?

Voi puneti mana si strangeti sticla langa sticla, ca, daca e frig, tarie e de baza! Si vinul fiert :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

muadDib-e tata, spune oamenilor (cind poti, bineinteles) :

1)cum se plateste/pina cind.

2)cit costa masa, diverse.

Restul va veni pe parcurs, linga kilele alea de whisky si palinci si fripturi si gratare si voie buna !

:-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mdah, se pare ca gripa vietii le da peste cap multe dintre planurile hotelierilor din zona... AM vorbit azi cu mai multa lume si situatia e nasoala rau... Peste tot, Sinaia, Busteni, Predeal... Se anuleaza rezervari, autoritatile incep sa impuna masuri drastice... Inclusiv cu omul de la hotel am vrut sa vb dar nu a avut timp de mine...

Exact ce mai trebuia turismului, pe langa criza economica. Si asa de pacat e, ca se anunta iarna faina.

Apropo, ninge in dracii cei mari pe VP. I LOVE IT! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

am si eu o intrebare...

Mai mergem la munte sau nu?

sau ne speriem de putina raceala?  :P :P :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Exact ce mai trebuia turismului, pe langa criza economica. Si asa de pacat e, ca se anunta iarna faina"

Inseamna ca o sa avem si noi niste preturi mai accesibile, macar la cazare anul asta...ca m-am saturat sa vad cum o camera cu 2 paturi (in care DORMI nu dai petrecere) costa 70-100 de euro... Vor sa aiba hotelurile si restaurantele pline - atunci sa scada odata preturile alea, ca in fiecare an tot cresc degeaba, fara sa faca nici o imbunatatire in plus...

:smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta asa e! E boala cu scumpirea asta la romanasi...

- E/nu e treaba, trece anu'trebuie scumpita ciorba de burta si cazarea

- Creste/nu creste euroiul, cei de la stat vor indexare salariala ca deh, se renegociaza contractul colectiv

- E/nu e barilu' mai scump, carburantul treuie scumpit

- vine o noua iarna, hop si gazul...

A facut mama prostia,

M-a nascut in Romania...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu mai spune nimeni ceva despre intalnire?Nu mai este nimeni interesat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu mai e nimic de spus - momentan o vad ca pe alta intilnire ratata. Se vorbeste mult si nu se face nimic.

  Cum am mai spus, cine vrea sa mearga e binevenit. Ne descurcam la fata locului sau luam vila propusa de Laura. Pentru cei care vin maine la Polivalenta, vorbim acolo. Nu mai vreau sa vad zeci de posturi cum ca mergem, dregem si nu se face nimic concret in aceasta privinta. Am apelat la cei care stau in zona (sinaia, busteni,predeal, brasov) pentru un pic de ajutor - e stupid sa rezerv eu online cazare si mincare cind cei care stau in acele zone STIU cam toate locatiile unde se poate incropi ceva si pot vorbi pe viu cu cei din conducerea respectivului loc.

Nu sint suparat pe nimeni - a nu se citi printre randuri. Poate in citiva ani va fi o dorinta mai mare pentru astfel de mici bucurii, care ne scot din rutina si ne incalzesc sufletele. Pina atunci, mai stergem praful de pe taste, scriind posturi.

Acelasi Matrixxx. Cu bune si rele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Matrixxx  putem face alta chestie, vinerea viitoare ne strangem toti cupa ce scapam de la munca si plecam in gashca. Si vedem la fata locului daca ne cazeaza si pe noi cineva. :D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai asa vom face, mai mult ca sigur...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now