cojocaru27

INSTALATIE AUDIO?

227 posts in this topic

Astazi mi am pus si eu o statie,dar exista o problema ;D  Se aude motoru in boxe adica acel brr  in functie de cum accelerez.Se poate face ceva / trebuie sa imi iau alt radio ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu este de la radio ci de la statie.

De unde ai alimentat statia ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu este de la radio ci de la statie.

De unde ai alimentat statia ?

de la baterie,plus o siguranta acolo.Iar comanda am luat o de la radio,ca nu avea rost sa stea curentu in ea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ar cam trebui sa pui un filtru pe firul de + de la statie sau sa iei o statie mai de calitate .

"Radio-ul" este original sau pus ulterior ?

Inainte facea asa ? (poate nu asa tare dar facea?)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai inainte am avut un subwoofer + radio Blaupunkt,iar acum am Hu 405 radio deci oroginal.Statie este mac ,dar nu se auzea nimic pe subwoofer,acum am pus o pe 2 boxe care sunt i spate si face "urat" adica acel bzz la fiecare accelerare /semnalizare .Cred ca voi reveni la stadiul initial,fara acele boxe din spate ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai si de unde ai luat semnal Line IN pt statie? Din HU neamplificat (LINE OUT) sau amplificat de la boxele spate ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

De la boxe din spate,dar din cate stiu a fost pusa o rezistenta parca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai nu e bine sefu, ai LINE OUT, de ce nu-l folosesti ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai nu e bine sefu, ai LINE OUT, de ce nu-l folosesti ?

Pai sefu

cand am folosit eu treaba "aia" am avut un amarat de Blaupunkt,iar acum am hu 405,dar problema ramane in aer deoarece vreau sa imi schimb boxele mai intai.

Multumesc mult pentru ajutor ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce ziceti de chestia asta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce zici de chestia asta:smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

350 in RO. Te bagi la montaj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normal ca ma bag, nu sunt eu Dl Electrician ;D

Recomandarea mea este sa citesti bine specificatiile tehnice dupa care mai vb (pe ce sisteme merge) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

De asta s-a mai discutat... Nu merge NUMAI la masinile cu CD Changer, sistemele audio Basic si High Performance, FARA INTRARE AUX. Premium NU! Pretul este de 99500 forinti( aprox 1500 r0n) cu posibilitate de afisare text(  titluri de piese etc cum este in videoul anterior) sau 59000 forinti( aprox 900 lei)  fara afisare text.

Eu am din ala cu afisare text( cand am cumparat inca nu era ala light :-)). Este SUPER intr-adevar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aici este linkul producatorului: www.dension.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai stiu ca s-a tot discutat si rasdiscutat dar unii nu intelege ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai daca sunt 100 de topicuri pe aceeasi tema. :P Si nu l am vazut pe nenea melak sa se laude pe aici cu realizarea! Ne arati si noua un filmulet in ro?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am mai citit o data ce ai scris melak. Merge doar pe sistem cu cd changer?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exact si pe Premium Sound nu merge deloc vezi aici mai multe .

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK. Multumesc! Nu am cd changer. >:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vad ca au mai modificat si merge si pe PREMIUM. E bine. Ma rog... pt cei care au CD Changer... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scuze... M-am uitat gresit. PREMIUM este pentru XC90 NU pentru V50/S40. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu inteleg de aici :" Compatible with Basic and High Performance sound systems, without AUX input, with CDC. Premium system is not supported yet" ca nu merge cu PREMIUM .

Oricum nu vad sensul acestor discutii cand exista posibilitatea sa faci AUX IN cu 60-80E .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Comentariul nr1 este pentru V50/S40 iar comentariul nr2 pentru XC90. Aici am inteles eu gresit. N-am facut diferenta...

Depinde ce rezolvi printr-un AUX IN la 90 euro. Asta iti ofera citire direct de pe USB, conectare ipod, si o intrare AUX prin mufa RCA. Primele 2 se comand TOTAL de pe volan sau bordul masinii. Total insemnand volum, avansare piese, forward piesa etc. O rezolvare eleganta. La AUX prin RCA, normal NUMAI volumul.

La 90 euro, rezolvi o intare AUX de RCA nu? Deci comanzi NUMAI volumul, in rest ai ceva suplimentar de manevrat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La USB m-am referit la un memory stick...Dar poate sa fie si un hard extern conectat prin cablu USB.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now