cojocaru27

INSTALATIE AUDIO?

227 posts in this topic

A sosit momentul sa renunt la cd-urile audio si la modulatorul fm?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vita_fresh este un aspect pe care-l discuti direct cu Bogdan. Din punctul meu de vedere, a fost un raport calitate/pret/munca mai mult decat fair

@adi87 eu ma pregatesc sa ard CD-urile audio intr-un ceremonial sacru sub clar de luna  ;D

Best,

H

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sosit momentul sa renunt la cd-urile audio si la modulatorul fm?

Asa se pare :toothy9: Gratie lui Bogdan si bineinteles lui Nasu' care a facut-o pe cobaiul pentru noi ;D

@adi87 eu ma pregatesc sa ard CD-urile audio intr-un ceremonial sacru sub clar de luna  ;D

Best,

H

Pai sa faci si ceva incantatii sa se duca bine :laughing4:

Ok o sa vorbesc cu Bogdan,da sa ma mai liberez ca am si altele de facut... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Costurile sunt de 250 RON deci care mai doreste care mai pofteste ala e pretul .

La Cojocaru nu a mers el din pacate nu are AUD are doar IAM, deci inainte sa va bucurati de AUX IN trebuie sa verificati daca aveti AUD, in "porgbagaj" partea stanga trebuie sa fie o "chestie dreptunghiulara" de culoare neagra, daca aveti din aia puteti sa va bucurati .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca pentru "beculete" am dat aproape atat, pentru muzica nici nu se pune problema... ;). Nu ies acum din casa sa ma duc la masina si sa cotrobai prin portbagaj, dehhh...canicula, e mai bine la AC. Diseara te anunt domnul Bogdan sa-mi fac o programare pentru partea audio(daca am chestia dreptunghiulara) si pentru partea cu diagnoza privind DPF`ul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

idem bogdane.deseara ma uit si eu sa vad la masina.unde mai exact tre sa cauti si tre sa dai jos mocheta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Costurile sunt de 250 RON deci care mai doreste care mai pofteste ala e pretul .

La Cojocaru nu a mers el din pacate nu are AUD are doar IAM, deci inainte sa va bucurati de AUX IN trebuie sa verificati daca aveti AUD, in "porgbagaj" partea stanga trebuie sa fie o "chestie dreptunghiulara" de culoare neagra, daca aveti din aia puteti sa va bucurati .

Bogdane, daca nu ma insel Cojocaru are MY07. Asta inseamna ca are AMP in consola. In "documentatie" incepand cu pagina a 2 si pana pe la a 7 pagina se vorbeste si despe MY07.

Best,

H

Share this post


Link to post
Share on other sites

@thor4ever deschizi portbagajul si ar trebui sa-l ai in stanga. Iti atasez doua poze explicative

Best,

H

post-13-12877885307311_thumb.jpg

post-13-12877885308564_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmm.ii oleaca de lucru.cam ce suruburi ai de scos,cleme,etc.ii greu?sau is doar clipsuri si apoi tragi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E simplu :

Ampliful e prins in 3 suruburi, coaja din portbagaj are cateva clips-uri, sus, jos, scoti capacelele de la plasticul de la gura portbagajului, cel de jos, apoi scoti cele 2 suburi, 2 clips-uri si il scoti afara, astfel poti indeparta coaja de la portbagaj usor.

La cele cu portbagaj low floor cum am eu trebuie sa scoti capacul acela de deasupra rotii de rezerva, si apoi sa scoti suportul de ampora din stanga ca coaja e prinsa sub el. Suportul are 2 clips-uri care se desfac prin rotatie.

Amplif-urile sunt Alpine   8)

http://picasaweb.google.com/102724672575218604529/Amplificator?authkey=Gv1sRgCJDVnoW4zpbMhAE&feat=directlink

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu trebuie scos nimic.desfaceti capacul pt acces la becuri si se vede acolo.la mine pe radiatorul ala mare negru mai este atasata o piesa dreptunghiulara din aluminiu in care intra un somoioc de fire.

Share this post


Link to post
Share on other sites

comenzile de pe volan le poti folosi cu IPodul conectat? Si o intrebare si mai tare: poti lega si video la rti pt multimedia?

Felicitari sincere pentru realizare! In sfarsit un succes de modificari pe Volvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merge doar volumul . 

Este audio deci nu ai ce video sa legi ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiu ca e doar audio. Am incercat eu mai demult sa fac ceva cu ecranul rti sa nu-l mai tin de mobila. Am mers la niste baieti pe langa U. Romano-Americana. Aveau un modul prin care se putea lega un dvd la ecranul masinii. Problema lor era ca nu stiau unde sa lege sunetul. Asta era intrebarea mea. Si mai vroiam sa va intreb ce apare pe afisajul audio cand se conecteaza IPodul. Multam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

la mine cam asa arata in spatele mochetei.

am chestia aia neagra...+ chestia ailalta de aluminiu atasata de el.ce ii aia?

post-3123-12877885415758_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aia este de la RTI .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fratilor...pe usile din spate am teoretic tweetere...adica am desfacut usa si in locasul lor era ceva acolo(langa manerul interior de deschidere a usii) + ca era atasat si un cablu...dar eu nu aud nimic de acolo...de ce???teoretic echiparea masinii e momentum si audio cred ca e basic;model 2004

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai verifica daca nu se aude in ambele usi.E posibil ca tu sa fi vazut lacasul unde intra tweeterele ;) Cablu il au toate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Numai echiparea Premium/High Performance are tweetere acolo, oricum poÈ›i pune fără probleme .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merg orice fel de tweeter de pe piaÈ›ă sau poÈ›i cauta originalul (8691600) pe la dezmembrări .

Share this post


Link to post
Share on other sites

maine sunt prezent la bogdan sa ma mufeze si pe mine.nimeni nu mai vine?in sfarsit s-a mai rezolvat o buba mare la volvo si nimeni nimic.sau va intalniti la intrunirea nationala si in loc sa se distreze il puneti la munca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stai ca acum vreau sa ma apuc sa fac si pt seria P2 adica HU 6xx 8xx, sa vad ce iese sunt tare curios, evident eu sunt cobaiul ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci apar si eu pe la el sa ne cunoastem ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now