cojocaru27

INSTALATIE AUDIO?

227 posts in this topic

Promit solemn ;D

Acum să te vad când ajungi tu la mine......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bre avand in vedere ca asta ionseamna conectare Ipoade si multa muzica in masina...eu zic ca-mi fac timp. Da' sa aprofundezi topicul ala ca pe masura ce au trecut lunile lumea a venit cu noi si noi idei si imbunatatiri :)

Gata imi pun ordine in treburi si te sun zilele astea

H

Share this post


Link to post
Share on other sites

E para aprofundat stai liniÈ™tit, îmi trebuie doar un cobai ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca iese count me In !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, adica eu sunt de sacrificiu aici :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai nu trebuie sa se sacrifice cineva pentru binele comunitatii? :D:smile:

Si eu sunt curios ce iese.Daca e ma bag si eu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna

sunt posesorul unui V50/2005 cu Premium sound, de ceva vreme sistemul audio nu mai merge si nici GPS-ul.

cand sa ii dau drumul la sistemul audio apare pe ecran Premium Sound si gata. Am fost la mai multe reprezentante si service-uri, l-au pus pe tester nimica nici o eroare.

daca cineva are vreo idee cum sa rezolv problema as da o bere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai fost la ce reprezentanta ? La Volvo ? Si nu le-a dat erori pe VIDA ?

Service-urile obisnuite nu au ce face cu testere gen Vag-Com sau minuni OBD, toata masina e fibra optica, diagnoza aia merge doar cu scule Volvo sau scule de mii de euro nu cu orice cablu obd-usb.

Eventual du-te la szeged.

A mai fost intampinata problema, pe swedspeed am citit despre ea dar nu mai gasesc topicul :(.

Share this post


Link to post
Share on other sites

am fost la service volvo in Baia Mare si in Debrecen dar nimica.

nici la ei nu apara nici o eroare.

cei de acolo au gasit o solutie ideala pentru ei sa schimb tot sistemul dar costa mult prea mult in jur de 6-700 eur.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Roberto maÈ™ina Ford cu emblema de Volvo are mufa OBD si se diagnostichează pe aceiaÈ™i mufa ca orice alta maÈ™ină cu "minuni  OBD" cum le numeÈ™ti tu dar trebuie niÈ™te minuni mai scumpe.

Se poate încerca o reiniÈ›ializare a sistemului prin scoaterea siguranÈ›elor .

Share this post


Link to post
Share on other sites

off topic

@bogdan Off ! Adica astea (masini)cu latime mai mare V70/80/90,XC70etc sint Volvo iar platformele C1 sint Ford 100%? ;D.Dar marca Ford are ceva necurat!!? ;D

  Poftim,eu am Ford ,cu motor diesel (100% suedez).Nici ca vreau mai mult in acest moment.

 

Ce audio ai  pe V si XC?Nu este in regula linia audio de pe S40 /v50?.Banuiesc ca stii ce vine pe Ford .Chiar nu ai simtit diferente?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe XC am Premium Sound iar pe V am High Performance, pot spune ca un Premium Sound de pe S40/V50 suna mai bine decât pe orice din platforma P2 È™i asta numai din cauza uÈ™ilor fata care sunt adevărate incinte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogdaneeeeeeeeeee

Azi ne-am facut de cap cu S60-urile astea noi prin oras, pe bulevard, sa ne dam smecheri de smecheri.

Si am condus un 2.0T cu mufa USB. Mi-am infipt Iphone-ul si 2 ore am bagat muzica la greu.

Ai grija de sarme si de mufe pana vin din concediu ca ma infiintez la tine cum intru in Bucuresti. Nu-ti faci program pe 9 august ca ma infig in usa ta pentru aux-ul alaaaaaaaaaa

Best,

H

Share this post


Link to post
Share on other sites

haha.deci zici ca se aude binisor?masina cum este?ati intors multe priviri?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eram mandru si ma uitam doar in fata, deci nu stiu daca am intors priviri  ;D Sau mai bine zis eram atent sa nu-mi taie Andy fata :D

Best,

H

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eram mandru si ma uitam doar in fata, deci nu stiu daca am intors priviri   ;D Sau mai bine zis eram atent sa nu-mi taie Andy fata :D

Best,

H

Norocosilor :3some::thumbsup2::beertogether:

Deschideti si voi un topic si da-ti-ne mai multe detalii despre ele ce si cum... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasule să înÈ›eleg ca nu È›i-am stricat de tot ziua de miercuri ;D

PS>vezi ca pe 10 e ziua mea deci îmi poÈ›i aduce È™i un cadou :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ontopic: Niste difuzoare rotunde mai calitative ce recomandati?

Vreau sa mut pe spate ce am pe fata (Pionner nu stiu de care) si sa-mi iau pe fata altele mai bune.

Thanks

Ah..inca ceva. Cu ce sa-mi izolez portierele?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai din cate imi aduc eu aminte cele de pe spate sunt mai mici decat cele de pe fata,deci nu cred ca se potrivesc ???

Portierele de ce sa le izolezi ca sunt ele facute incinte din fabrica ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai din cate imi aduc eu aminte cele de pe spate sunt mai mici decat cele de pe fata,deci nu cred ca se potrivesc ???

Portierele de ce sa le izolezi ca sunt ele facute incinte din fabrica ;D

Nu sunt mai mici, sunt la fel.

Sunt facute incinte dar de la tun de bass + gropi + etc imi zornaie cand dau muzica mai tare deci prefer sa le izolez.

Am izolat anul trecut portbagajul pe interior cu ceva...nu mai tin minte, oricum nu era special pt masina, dar portierele vreau sa le fac cu ceva mai calumea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragilor,

Dupa lupte seculare care au durat vreun an...am mufa AUX. Ieri la 10.30 AM spargeam poarta lui Bogdan G si asezam pacientul pe masa de operatii. Dupa un razboi in toata regula cu canicula armele noastre fiind berile fara alcool, apa si futunul din curte, in cotiera mea troneaza gaura mult ravnita.

Calitatea sunetului este excelenta, device-ul activandu-se/dezactivandu-se automat printru simplu plug in/plug out datorita inovatiilor cu care a venit Bogdan pentru a evita switch-ul folosit de altii in alte tari

In concluzie..de ieri imi fac playlist-uri pe Ipod

Cojocaru27 baga-te cu incredere, caci procedura este pusa la punct acum dupa ce la toate problemele aparute s-a experimentat pe masina mea si s-au gasit solutii :)

Bogdane m-ai facut fericit !!

Best,

H

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu multa placere nenea H, acum rămâne doar de rezolvat cu bricheta spate.

PoÈ›i face È™i un film să vadă lumea ce simplu È™i frumos este să ai o mufa AUX in cotiera, zici ca e de fabrica ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now