Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

florinvlad

Dezmembrez VOLVO 850

125 posts in this topic

Te sun maine daca e... ma gandesc inca, pt. ca imi trebuie si consola centrala (nu stiu daca timoneria de la schimbator merge pe consola de automata)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu - 850... Eu - S70 ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bun , in mod normal ramane si antena .

Ne auzim peste 2 saptamani cand intru in vacanta  ;D ... Viata de liceean  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ai dat ceva din motor?

bara fata este ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

florinvlad nu mai lasi ceva la motor avin in vedere ca este chel?

Share this post


Link to post
Share on other sites

sunt mai mult decit hotarit si pe deasupra sunt si disperat.asteptam o ''sponsorizare'' de la cineva care s-a oferit sa ma ajute si acuma nu mai dau de el,nu raspunde nici la tel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut. M-ar interesa un pret pt. toate grilele cu sau fara rama de la gurile de aer, precum si pt. plafoniera, daca se vinde separat de celelalte piese. Multumesc !

post-232-12877872614375_thumb.jpeg

post-232-12877872614526_thumb.jpg

post-232-12877872614375_thumb.jpeg

post-232-12877872614526_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  Grilele de plastic fara rame cum sunt in poze 100 ron(toate),si sunt in  stare foarte buna,iar plafoniera 50 ron dar are o clema rupta  la prindere o sa ai nevoie de o saiba in rest fct. tot pe ea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un prieten din Ungaria cauta piesele din imagine. Mecanicul lui le-a demontat de undeva de sub bord, de pe partea dreapta, au legatura cu recircularea aerului din cabina parca si dupa cum se vede rotitele sunt distruse. Daca ai asa ceva te rog da-mi un pret. Multumesc !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma uit si iti spun dar,sigur trebuie sa am daca zici ca sunt de la clima

Te tin la curent.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Luat electromotor de la el, stat langa mine pana l-am montat (5 ore).

Recomand cu caldura !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Senzorul de la clapeta de acceleratie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Senzorul de la clapeta l-am dat,iar piesele de la clima sunt dar trebuie sa vad in ce stare se afla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut

Ma intereseaza carcasa filtrului de polen (holder-ul), daca se potriveste la mine.

Daca este, o poza m-ar putea edifica.

Merci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adi dragule, nu exista "carcasa" filtrului de polen la 850 stock- de aceea evaporatorul de AC a avut de suferit la mai toate modelele. Trebuie cumparata o adaptare (din plastic), care "transforma" acea forma (gaura) ovala in una dreptunghiulara in care se introduce filtrul.

Eu a trebuit sa comand aceasta adaptare.

http://www.fcpgroton.com/product-exec/product_id/4797/nm/1994_1996_Volvo_850_Turbo_Cabin_Filter_Retainer/category_id/136.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc de info, Florin.  :-*

Daca nu am de ales, o sa imi comand si eu unul nou. Vine imediat primavara (cel putin asa sper, dupa noaptea asta in care au fost -24 grade  ;D ) si nu mai am chef de tot praful ala. Plus ca fara filtru de polen, e mai tot timpul varza prin masina... imi taie cheful de curatenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites