Sign in to follow this  
Followers 0
iulirx

hai sa ne jucam de-a "RECYCLE BIN"

61 posts in this topic

.............dacă te plictiseÅŸti pot să vin EU!!!!!!!!!!!!! :argue:

@MAO, vezi că ăsta cu succesuri e trademark EBA  :nono:

  +  Boc - permisuri /  Vasile Blaga - accesuri, etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Heimdallr nu vin, pentru ca nu sunt asa frumos ca Irina :P

@Raula nu stiam de acest © :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt curios ce părere ar avea AdrianWeb despre contrele mele cu Irinuca, că lui îi plac ochii ei (ambii... hehehe)...  ;D

Norocosule :(

Oricum nu ai avut nici o sansa cu ea :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ar fi bine daca v-ati abtine de la off-topic...

Mda :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crezi că mie-mi arde de "cuplăraie"?! Eu sunt om însurat, mă, Adriene, mă! Raula e nevastă-mea  ;D

PS: Prevăd un sondaj "Viciile unui posesor de Volvo" ... hehehe ... am plecat la Å£igară (de tutun...  ;D )

Ups, my bad.  :-\

Share this post


Link to post
Share on other sites

deci la cluj sunt 2 sectiuni dintre care una cu predare si in limba germana unde nu e obligatoriu sa sti la inceput germana dar daca in 2 ani inveti germana dupa anul 2 in vacanta se fac studii in stuttgart si facultatea are legaturi cu firma mercedes...deci daca te efirmi(s-a iertat) poti sa ramai direct la ei la lucru ;D

asta e visul meu si sper sa ma ajute Dumnezeu sa il realizez.

corect : stii

concurezi la sectiunea : "sti tu ceva, dar nu sti bine..."

Share this post


Link to post
Share on other sites

... ai perfectă dreptate în ce zici, pentru modul de apreciere care l-ai înÅ£eles tu din propunerea mea.

Ti s-a mai spus, dar nu vrei sa inveti cum e cu cazul acuzativ. Mai lasa sondajele si pune mana pe-o Gramatica de-a V-a. No offence.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No offence, dar ce te-a apucat să te legi tocmai de mine?! Å¢i se pare că stau chiar aÅŸa prost cu gramatica, ca să mi-o recomanzi pe cea de clasa a cincea? Åži mi te ÅŸi adresezi pe tonul ăsta imperativ ÅŸi cu superioritate... ÃŽmi spui că mi s-a mai spus, dar ce?- suntem în armată, cumva?! Vii cu sfaturi părinteÅŸti... să mă las de sondaje, dar ce treabă ai tu?! Cine eÅŸti tu să-mi ceri aÅŸa ceva, că n-am înÅ£eles? Å¢i-am greÅŸit cu ceva, undeva, că eu nu-mi amintesc?

Nu-ţi aparţine, cumva, afirmaţia de mai jos?

ar fi pacat sa cadem in derizoriu si sa ne bucuram la orice gresala de tastare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu am nici o treaba, dar asta e cel mai inutil topic. Starneste cearta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

I-am dat pe cel gasit pe forum si aveti mai jos, rezultatul.

Usurel oameni buni, ca nu vin la pliculetze instant. :) Sunt in durerile facerii (magnetii adica), dar dureaza nitel. Momentan, eu unul n-am ce face decat sa copletez lista doritorilor.

Daca esti asa smeker, zi si ce numar are loganul de-alaturi. :D Daca nu, te rog sa stergi PS-ul. Fair?

Hahaha, ce tzeapa, asta-i ca si cu americanii care si-au "cumparat" avion de pe net. Mare minune de n-or fi niscai tzepari hackeri romani in partea aialalta a "afacerii"!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiar simti nevoia sa critici pe oricine care are ceva sa iti reproseze?????????????????

Parerea mea este ca ar fi bine sa asculti si sfaturile celorlalti si sa mai lasi din tupeu putin mai moale.

Asta in caz ca nu cauti cearta pe acest forum.

Numai bine :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adică ÅŸi tu ÅŸi NFS stârniÅ£i omu' ÅŸi, pe urmă, tot eu caut ceartă?! Accept critică, dar de la cei care au dovedit că-mi sunt superiori în domeniile pentru care mă critică...

Share this post


Link to post
Share on other sites

topicul asta ar trebui sa fie ca un ciine de paza, nu ca un loc unde se dau drepturi la replica.

m-a trecut cineva aici, foarte bine ! asta a vrut acel cineva sa faca si gata. n-am de ce sa ma supar !

aveti grija cind aruncati la gunoi ceva : dati-i drumul din mina !

Share this post


Link to post
Share on other sites

No offence, dar ce te-a apucat să te legi tocmai de mine?!

Tu scrii mai mult si mai elaborat, ca urmare imi sari in ochi. :) In totala contradictie cu gresala - probabil singura, dar frecventa - pe care o faci.

Cine eÅŸti tu să-mi ceri aÅŸa ceva, că n-am înÅ£eles?

Sunt unul dintre cei care citesc acest forum, forum pe care unii il vad mai "special" decat pe altele si unde un domn doctor face niste greseli pe care nici fi-miu nu le face. Fi-miu are 4 ani jumate.

Nu-ţi aparţine, cumva, afirmaţia de mai jos?

Ba da. Diferenta e ca nu ma bucur. Zgariatul pe ochi n-are cum sa te bucure.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Topicul asta, prin constructie, excita nervul responsabil cu dreptul la replica.

Reactiile negative mai mult ca sigur apar... asta vrem ?

E doctor in medicina veterinara nu in gramatica limbii romane. Am si eu un doctor in educatie fizica la facultate, credeti ca scrie corect? Titlul de doctor e prost inteles :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

fi-miu, sau fii-miu ?

cultura generala e o obigatie pentru toti. inclusiv eu, tu, sau el. indiferent de pregatire, indiferent de functie.

scrierea corecta face parte din cultura generala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fi-miu are 4 ani jumate.

MULÅ¢I ÃŽNAINTE ÅžI CREÅžTERE MARE!

In totala contradictie cu greseala - probabil singura, dar frecventa - pe care o faci.

Åži dacă ziceai "greÅŸeala care o faci" era greÅŸit? Dacă da, bine... te rog insistent, nu-mi explica de ce!

[...] un domn doctor face niste greseli [...].

Parcă era vorba că e numai una....  ;D

PS: am văzut că asculÅ£i "heavy"... nu vrei, te rog, să detaliezi, aici?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nimeni nu are autoritatea morala sa critice pe celalalt aici. Singurii care POT (si e si necesar) sunt adminii. Io sincer nu inteleg joaca asta de-a uite batista....nu e batista. Cine nu stie romaneste nu are decat sa invete. E regula pe forum. Daca cineva nu se chinuie sa scrie corect, nu va exista nici acel "altcineva" care se chinuie sa descifreze. Toti gresim la folosirea celor "101 taste", nu e motiv de topic separat...

Dar pentru asta exista adminii care fac ce vor ca e forumul lor. Asta e democratia. Te invit la mine in casa dar joci dupa regulile mele...Restul sunt comentarii inutile.... si topicul asta chiar e inutil. Muti dintr-o parte in alta.... Tot ce e gresit trebuie sters si nu mutat...E ca si cum ascunzi gunoiul cand faci curat.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca va mai intepati, topicul se sterge. Simplu si firesc.

Sa fiti iubiti !

Share this post


Link to post
Share on other sites

tastatura mea are chiar mai mult de 101 taste, deci, probabilitatea ca eu sa gresesc creste! care este...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aline(PAROLA) poate ca unii gusta un altfel de topic, adica un fel de gazeta de perete unde se face bascalie despre greselile unora sau altora .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si daca am tastatura asta se mai pun greselile ?

8396_das_keyboard.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar cu asta?  ;D

[attachthumb=#]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problema cu topicul asta este ca multi useri nu stiu despre noile reguli ale Academiei Romane,modificari aparute in DOOM 2(nu jocul ci Dictionarul Ortografic,Ortoepic si morfologic al limbii romane), cu privire la gramatica limbii romane.Iata cateva exemple:

DOOM 1/DOOM 2

nici un/niciun

nici o/nicio

nici unul/niciunul

intru-un/intrun

intr-o/intro

etc.Pentru mai multe imformati consultati   www.acad.ro/alteInfo/nouDOOM.doc

Share this post


Link to post
Share on other sites

io n-am sa respect niciodata aceste reguli , pe care le detest !

asa cum ii detest si pe cei care le-au facut ! sint ,poate, cea mai mare porcarie intelectuala din ultimul timp.

mai aveau sa schimbe ortografia dupa manelisti !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0