Midnight Caller

Din ciclul "Cat de bădăran poti fi" cu Volvo sau fara

708 posts in this topic

Buga, nu toata lumea a facut armata la Transmisiuni sa stie codul Morse, sau ce limbaj folosesti tu cu semnalele (poate este limbaj Pascal) :D

Eu fac in felul urmator:

Dupa ce depasesc, ma pozitionez pe mijlocul drumului, dau avarii si apoi franez, pana opresc de tot. Ma dau jos si merg sa-i multumesc personal soferului care m-a lasat sa-l depasesc. Daca vad ca nu este indeajuns de satisfacut dupa ce i-am multumit, sunt 3 variante:

1. daca este doamna ii fac un sex oral

2. daca este barbat ii fac o la.a

3. daca este gay, ii bag un deget in c-r

daca este travestit, ma orientez la fata locului

ASA SE FACE, nu cu semnale doua pe fata, doua pe dos, ca nu crosetam ciorapi de lana :hello2: :hello2: :hello2:

=))))))))))))))))))))))))))))))))).................................................................))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

...ai dracului cu melcii vostri .......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buga, nu toata lumea a facut armata la Transmisiuni sa stie codul Morse, sau ce limbaj folosesti tu cu semnalele (poate este limbaj Pascal) :D

Eu fac in felul urmator:

Dupa ce depasesc, ma pozitionez pe mijlocul drumului, dau avarii si apoi franez, pana opresc de tot. Ma dau jos si merg sa-i multumesc personal soferului care m-a lasat sa-l depasesc. Daca vad ca nu este indeajuns de satisfacut dupa ce i-am multumit, sunt 3 variante:

1. daca este doamna ii fac un sex oral

2. daca este barbat ii fac o la.a

3. daca este gay, ii bag un deget in c-r

daca este travestit, ma orientez la fata locului

ASA SE FACE, nu cu semnale doua pe fata, doua pe dos, ca nu crosetam ciorapi de lana :hello2: :hello2: :hello2:

...daca este pe ultimul drum cum procedezi?

post-681-0-01680400-1416067724_thumb.jpg

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buga, nu toata lumea a facut armata la Transmisiuni sa stie codul Morse, sau ce limbaj folosesti tu cu semnalele (poate este limbaj Pascal) :D

Eu fac in felul urmator:

Dupa ce depasesc, ma pozitionez pe mijlocul drumului, dau avarii si apoi franez, pana opresc de tot. Ma dau jos si merg sa-i multumesc personal soferului care m-a lasat sa-l depasesc. Daca vad ca nu este indeajuns de satisfacut dupa ce i-am multumit, sunt 3 variante:

1. daca este doamna ii fac un sex oral

2. daca este barbat ii fac o la.a

3. daca este gay, ii bag un deget in c-r

daca este travestit, ma orientez la fata locului

ASA SE FACE, nu cu semnale doua pe fata, doua pe dos, ca nu crosetam ciorapi de lana :hello2: :hello2: :hello2:

:headbang::laughing4::anallove:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...daca este pe ultimul drum cum procedezi?

Aloooo, eu vorbeam strict de soferi, nu si de pasageri! Dar daca soferul este pe ultimul drum, il sarut pe frunte, cum se face si ii pun doua monede pe ochi :))

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buga, nu toata lumea a facut armata la Transmisiuni sa stie codul Morse, sau ce limbaj folosesti tu cu semnalele (poate este limbaj Pascal) :D

Eu fac in felul urmator:

Dupa ce depasesc, ma pozitionez pe mijlocul drumului, dau avarii si apoi franez, pana opresc de tot. Ma dau jos si merg sa-i multumesc personal soferului care m-a lasat sa-l depasesc. Daca vad ca nu este indeajuns de satisfacut dupa ce i-am multumit, sunt 3 variante:

1. daca este doamna ii fac un sex oral

2. daca este barbat ii fac o la.a

3. daca este gay, ii bag un deget in c-r

daca este travestit, ma orientez la fata locului

ASA SE FACE, nu cu semnale doua pe fata, doua pe dos, ca nu crosetam ciorapi de lana :hello2: :hello2: :hello2:

Şi dacă-i minor fără permis, că se poartă? :tongue3:
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intra la corupere... :headbang: :headbang: :headbang:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Şi dacă-i minor fără permis, că se poartă? :tongue3:

Bre' ala nu e sofer, este infractor. Cu infractorii minori, nu avem intimitati in program :D

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Păi, da... da' tu n-ai de unde să ştii decât când e prea târziu, că doar nu-l legitimezi înainte să-i mulţumeşti cu avariile sau înainte de handjob... ;D

Edited by HEIMÐALLR
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca ma descurc bine, nu cred ca face reclamatie :D:jerk:

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va rog, on topic...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa lasi rotile alea asa la 0:53-0:56...vai de mama lui de skill de sofat. Ii plang de mila intr-o situatie reala ce face diferenta dintre viata si moarte...pe strada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate le va veni celor de la Hyundai ideea - pe care, ulterior, o vor adopta şi celelalte mărci - să pună un bec în plus, special şi numai pentru mulţumiri.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel mai probabil va fi de genul "două puncte - paranteză închisă ".

Edited by HEIMÐALLR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci si strainii au imaginatie bogata :D

post-259-0-95651400-1416515925_thumb.jpg

post-259-0-97734800-1416515931_thumb.jpg

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si cine sunt "justitiarii a tot stiutori in ale regulilor de circulatie"? Adica nu aud decat injuraturi si cum explica ce reguli a incalcat altul. Ca doar nu o fi prost sa se inregistreze singur cand incalca el regulile :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by nionut76
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Legat de circulatul pe a 2-a banda ... in general toti merg pe a 2-a banda. Si ii obliga pe ceilalti sa ii depaseasca pe prima banda .

Uite si de ce merg pe banda a2-a : Cineva intotdeauna parcheaza pe prima banda cu toate ca este interzis.

Canale si gropi imense in general pe prima banda

Nu este anuntata din timp unirea benzilor , si participanti in trafic nu te lasa sa te incadrezi.

Apoi se creaza un haos total intre cei care merg pe banda a2-a tot timpul pt. ca sunt "zei" , cei care merg regulamentar pe banda 1 si cei care merg de frica sa nu ramana blocati (sau pur si simplu nu le pasa)pe banda 2.

Cele spuse sunt 100% valabile in judetul mures dar nu numai...

Aaa si ma distreaza cei din filmari care ajung din spate pe cineva pe banda a2-a si incepe cu flashuri si injuraturi ... dar ei pe ce banda au circulat pana atunci ???

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe orice drum extern esti obligat sa lasi banda 2 libera pentru cei care se grabesc. La noi toti merg pe band 2 desi banda 1 este libera. Ba mai mult se baga in curu lu ala din fata lui si mai mult de atat nici macar nu are notiunea de conducere preventiva presupunand ca foloseste oglinzile retrovizoare si putea observa ca vine ala din spatele lui tare. Dar toti sunt "profesionisti" si mai nou au inceput sa aiba fetisuri sa-si puna propriile filmulete cu ei, corectitudinea in persoana. :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Banda 2 e pentru depasire...intr-adeavar, sunt multi handicapati parcati pe banda 1 fara a avea cerificat de handicap...

Iar in legatura cu mersul pe autostrada...din mica mea experienta in dreapta si/sau la volan, stiu ca il lasi pe cel care semnalizeaza sa intre in depasire (sa schimbe banda) si nu accelerezi sa intrii in curu' lui...in mod normal vina o are cel care nu pastreaza distanta din spate iar cand cel din fata semnalizeaza incadrarea pe banda 2, ii permiti sa o faca, nu il obligi sa puna frana cand mai e si distanta intre. Si nu cred ca am nimic cu oltenii, dar cei cu numere de MH merg ca p***...vreo 2-3 fenomene aseara de la Caransebes pana la Timisoara, mergeam in coloana cu 80-90 ca erau tiruri, vin ei cu "rachetele" lor model 2003 si se baga intre mine si cel din fata in spatiul de siguranta pe care il pastram (aprox 30m la viteza aia, noapte, drum umed, 1 grad celsius afara, vant rece, pericol de polei) ca sa ma faca pe mine sa pun frana sa nu ii lovesc in spate pentru ca ei stiu sa puna frana tare dupa ce se incadreaza inapoi tot in spatiul pe care il fac eu ca sa nu ii las pe contrasens sa omoare nevinovati.

Concluzia mea este ca in Romania nu exista disciplina pe sosele, si daca este, este prea putina...ar trebui sa fie amenzile mai mari si sa nu mai stea politia doar la "ciupeala" cu radarul dupa curbe cu limitari aiurea, ci sa aiba grija si sa urmareasca mai des desfasurarea traficului, sa se mai puna camere pentru viteza ca macar atunci se stie de o treaba, si sa se mai dea pe la radio si TV sfaturi pentru tampitii cu B pe permisul de conducere care cred ca au elicoptere ce zboara cu 300 km/h peste ceilalti participanti la trafic.

Nu neg faptul ca mai depasesc si eu coloana atunci cand am suficienta vizibilitate (2-3km) si vad ca cei care merg in spatele vehicului lent nu intentioneaza sa depaseasca, dormind pe drum...dar sa nu ii las pe altii sa se incadreze pe banda sau sa depaseasca in siguranta am facut doar o data sau de doua ori si nu mai fac...ca ii am pe constiinta.

Uitandu-ma la video imi mai amintesc de lucrul mult iubit in tara mea...semnalizarea rutiera ca ... imi vine sa folosesc cuvinte urate cand vad ca marcajul nu corespunde cu indicatoarele sau cum am patit in weekend, indicatorul albatru pentru prioritate FATA de circulatia din sens INVERS pus cu curu'n sus ca sa am eu sageata rosie dar pe fond albastru...ca sa vezi cat ii duce capu' pe cei de la drumuri: na cine are prioritate aici? ????? Ca era sa ma bag in cel care venea din fata ca eu am vazut indicatorul albastru, abia dupa ce am trecut am realizat ca sagetile sunt fix invers...

post-7295-0-99326400-1417540022_thumb.jp Asta e cel normal...

Eu l-am intalnit asa:

post-7295-0-34980200-1417540086_thumb.jp

Edited by Claudiu T
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mergeam cu un amic in Franta la 3 noaptea pe un drum cu 2 benzi si iesind pe banda a2-a am ramas acolo vreo 2 minute ... si m-a intrebat amicul meu: unde am invatat sa conduc ? Pe banda asta se merge ? Si i-am spus ca e 3 dimineata nu e nimeni pe drum, ce conteaza . Mi-a raspuns: nu e voie .

Pe autostrada sa nu mai spun ... in cei 40 km pe langa cluj din cele 10 masini pe care le intalnesti, 3 te depasesc doar sa iti demonstreze ca ii merge masina cu 130 apoi iarasi ii depasesti ... eu mergand pe cruise cu 130...

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Regula 1" -Ala cu Cadillac-ul... un idiot

"Regula 2" -Idiotul se afla in masina cu camera. Ai depasit, te reintorci pe prima banda. Regula care trebuie imprimata romanilor cu fierul incins (ca la vite), altfel nu o sa inteleaga. Ala care a depasit pe dreapta a dat semnal cu o gramada inainte. Chiar credea ca a pus semnal degeaba? Ii trebuie un drum pana in Germania, unde daca ai vazut o masina pe o banda inferioara ca pune semnal, e cazul sa bagi piciorul in frana pentru ca se va baga. Toti stiu asta, toata lumea respecta regula nescrisa.

"Regula 3" -Grabitul tipic, angajat Petrom sau in domeniul agrar. Il gasti iarna rasturnat in curbe stranse. Faptul ca a fost oprit de Politie este o aliniere a planetelor. Astia au noroc cu carul.

Conduc 200km in exterior zilnic. Ofuri adresate celor care respecta punctele de mai jos (unii cu sfintenie):

  • vreme rea si nu stii sa conduci: stai acasa
  • habar n-ai sa depasesti: lasa spatiu (nu ne mai demonstra ca esti o oaie)
  • vrei sa depasesti: te uiti in oglizi (la trafic, nu la fata ta), pui semnal, te asiguri, incepi depasirea
  • pleci dintr-o parcare: te uti atat in spate, cat si in fata, poate mai e un ruman pe drum in depasire
  • ploua: invata sa folosesti instalatia de dezaburire
  • noapte: daca nu vezi drumul, e cazul sa aprinzi farurile
  • salteaua, mobila, si alte obiecte care depasesc cu mult gabaritul unui portbagaj exterior se cara cu duba varului Gica, Radu, etc... Poti sa-i dai si lui o bere ca se te ajute
  • viscoleste rau, nu vezi nimic in fata, nu te opri in mijlocul drumului, mai sunt si altii in spatele tau care nu vad nimic
  • ma bucur foarte mult ca mai depasit in localitatea asta unde in 80% din cazuri stau arbitrii cu radarul si apoi mergi tot cu 80 in afara localitatii
  • domnule tirist asa cum tu ma enervezi cu mersul tau cu 80 km/h in afara localitatii, permite-mi si mie sa merg cu 60 in localitate, daca ploua si nu vad pietonul imbracat in negru, decat in ultimul moment
  • BANDA 2 este pentru depasit. Masina aia care te-a devansat pe prima banda, merge pe acolo dintr-un motiv. Isi pastreaza banda pentru ca nu a fost nevoie sa schimbe banda pentru a te depasi. Ar trebui sa-i urmezi exemplul

Edited by pedala
4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand ii vad pe unii cum comenteaza pe aici, am impresia ca merg cu cartea de legislatie pe volan.

Bai nene, de ce sunteti ipocriti? Voi sunteti perfecti in trafic? Nu incalcati regulile de circulatie constient? Nu mergeti cu viteza mai mare decat cea regulamentara? Treceti pe galben? Mai scapa cate un pieton..., Mai fortam sa intram in coloana, mai depasim pe linia de tramvai, mai facem stanga pe linie continua, mai parcam pe colt fara sa ne gandim ca cei care ies in intersectie nu au vizibilitate de noi, etc, etc, etc,

Stiu astea sunt normale, ceea ce se filmeaza nu!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now