Midnight Caller

Din ciclul "Cat de bădăran poti fi" cu Volvo sau fara

708 posts in this topic

50 de bani carutu' ML :D

post-259-0-86633400-1413269048_thumb.jpg

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa bizon ???

Nu i-a dezumflat nimeni rotile ?

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate ii intra apa pe la ușile spate sau haion si a bagat-o la adăpost. ...not!!!!:)

Sent from SGS3 on JellyBean 4.3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate ca este "roman" cu numar de Sibiu :D

Edited by agr350r
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din cilul "Cit de badaran poti fi .... cu Volvo... " :

( poza am cenzurat-o eu. in versiunea originala se vede tot )

:slap:

PS: Sper că nu-s de pe forum...

Share this post


Link to post
Share on other sites

parcat pe trecerea de pietoni, cu toate stergatoarele ridicate :D

post-6329-0-37951200-1413739945_thumb.jp

Edited by trancenergy
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frumos modelul asta :) coloarea si pachetul scuturi...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

post-3416-14141367279149_thumb.jpg

Sent from my iPad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer oi fi eu chior dar nu l-am vazut pe "ala cu volvo"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uite te man intre tramvaie cum sta xc90iu alb.

Iexact sec 49

La sec 31 se vede departe rau, oqi buni are asta care filmeaza

Edited by thor4ever
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa intersesctie, unde se face stanga spre Sos Pantelimon

Sent from my Nokia 3310i using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu ma uitam la ala albastru care se baga repede prin dreapta si am zis ca o fi fost Ramonelu.cu S40-u ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ar trebui facut un poll pe seama clipului de mai sus...vor avea multi de invatat cite ceva, sint sigur ca parerile vor fi impartite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Matrixxx , cat de bine ai punctat !

B R A V O O O !!!!

Foarte multe accidente de circulatie au ca si cauza ambitia prosteasca a participantilor la trafic .

Edited by alinbuga
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Matrixxx , cat de bine ai punctat !

B R A V O O O !!!!

Foarte multe accidente de circulatie au ca si cauza ambitia prosteasca a participantilor la trafic .

Corect! Cel cu Volvo un mare cretin, cel cu duba (care dorea sa depaseasca), un alt mare cretin. 2 cretini, din cauza carora puteau muri oameni nevinovati

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chestia a inceput cu vreo 20 km mai devreme cand stateam in spatele unui camion si asteptam sa fie loc de depasit . Domnul iuda in spatele meu ma depaseste pe o portiune cu 700-800 m linie discontinua si fara vizibilitate ... il las ca nah are duba si poate depasi camionul mai repede ca mine in conditii de siguranta(not) . Dupa inca cativa km ii depasesc pe amandoi in conditii legale fara a pune pe nimeni in pericol dar daca ar fi fost sa intru intre el si camion nu aveam unde pt ca nu imi facuse loc era bara la bara tocmai sa nu incap eu in caz de ceva (deci el vroia doar sa fie in fata mea ... ca nu era bine ii era bine in spate) apoi ajungem in padurea bogatii unde Domnul iuda ma ajunge din urma si din nou vrea sa fie in fata mea (ce surpriza) . Nici cel din fata mea nu l-a lasat oare de ce ? daca este el debil si depaseste ca nebunul si eu trebuie sa il las . Ei uite ca nu am avut chef sa fiu eu ala bun.

In germania am trecut prin o situatie in care un camion incaracat pe drum national urca cu 50 , limita de viteza fiind de 100 . toti au asteptat frumos si au depasit cu randul . nu e frumos sa depasesti in coloana ... toata lumea vrea sa ajunga mai repede .

ps. nu i-am facut semne obscene cu degetul mijlociu. doar o atentionare poate isi da seama ca doar el e bou din toate cele aproximativ 30 -35 masini care eram in coloana

totusi as fi putut sa ii fac loc (cum el nu mi-a facut mie) dar ma si enervat aronganta sa ... si nervii si-au spus cuvantul

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cristi, aceste orgolii nu-si au locul pe strada! Chiar mi-am dat seama ca esti tu, din filmulet, insa am zis ca este cazul sa iesi singur la inaintare.

Puteau fi doua urmari grave.

1. El a intrat in depasire, nu a avut loc, tragea de volan si te scotea de pe sosea. Puteai sa scapi, peuteai sa nu. Din filmulet, pentru politie reiese ca esti VINOVAT

2. Intra in depasire, nu-l lasi sa se incadreze inapoi pe banda, il loveste unu' de pe contrasens si il arunca in tine si in alti participantai la trafic. Aceeasi treaba, din filmulet reiese ca tu esti vinovat.

Deci pe viitor, lasa la o parte orgoliile si gandeste in perspectiva, ca la nervi poti lua decizii costisitoare, sau penale!

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum am spus nu a fost cea mai buna decizie .dar ma calcat pe nervi si din pacate nu a fost singurul este valabil pt. Majoritatea soferilor de duba care fac ce vor ...

Nu a fost vorba despre orgoliu ci pur si simplu m-am enervat si a pus capac. Eu deobicei conduc cu bun simt si permit trecerea celor care se grabesc . Uneori chiar franez. Dar nenea asta tare ma suparat

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Art. 116

  • Conducatorii de vehicule sunt obligati sa semnalizeze schimbarea directiei de deplasare, depasirea, oprirea si punerea in miscare.

  • Intentia conducatorilor de autovehicule, tramvaie sau mopede de a schimba directia de mers, de a iesi dintr-un rand de vehicule stationate sau de a intra intr-un asemenea rand, de a trece pe o alta banda de circulatie sau de a vira spre dreapta ori spre stanga sau care urmeaza sa efectueze intoarcere, depasire ori oprire se semnalizeaza prin punerea in functiune a luminilor indicatoare de directie cu cel putin 50 m in localitati si 100 m in afara localitatilor, inainte de inceperea efectuarii manevrelor."

...Nu cum a procedat acel "dubangiu", da semnal si iese.

Cam 97% din cei care conduc dube asa fac...

Eu unul, personal, pe portiunea dintre Sibiu si Rm Valcea (Valea Oltului)unde mai tot timpul este o coloana (ca in filmuletul de mai sus) cand vad un "dubangiu" ca face exact cum a facut asta din film, nu-l las. Sa sara in Olt sau sa darame muntele.

Sa puna mana pe carte! Nu dai semnal atunci cand tragi de volan.

PS: Zici ca au cel putin 200cp si ies asa in depasire uitand ca au in mana covrigul unui dulap pe roti.

Nici macar nu tragea cotetul ala, galagie si degeaba.

http://www.legislati...-Art-96-Art-170

Edited by Dinoco
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu unul, personal, pe portiunea dintre Sibiu si Rm Valcea (Valea Oltului)unde mai tot timpul este o coloana (ca in filmuletul de mai sus) cand vad un "dubangiu" ca face exact cum a facut asta din film, nu-l las. Sa sara in Olt sau sa darame muntele.

Sa puna mana pe carte! Nu dai semnal atunci cand tragi de volan.

Tu vorbesti? De cate ori ai semnalizat depasirea cu 100 m inainte? Sau cand mergi cu 200 km/h, ai vre-un Lamborghini? Sau in oras, cand mergi cu 100 km/h pe linia de tramvai? Sau cand depasesti pe serpentine, de iese fum din cauciucurile tirurilor, sa nu se urce pe tine, cand depasesti!

E usor sa aratam legislatia, pe care nu o respectam niciunul!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inteleg supararea lui Cristi, dar nu trebuia sa accelereze. Nu te joci cu chestiile astea.

Despre cel cu duba, nu am ce spune decat ca nu are ce cauta in trafic. A incalcat grav regulile de circulatie si i-a pus in pericol pe ceilalti participanti la trafic.

Edited by mariusdaniel
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now