Midnight Caller

Din ciclul "Cat de bădăran poti fi" cu Volvo sau fara

708 posts in this topic

Nu e vorba de ocol. E vorba ca la 20 m in spate avea parcare amenajata. Si nu, nu ar trebui "sa se intample".

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

E vorba ca LEGEA spune ca nu ai voie sa parchezi pe trecerea de pietoni.

Si ca LEGEA trebuie aplicata, fara discriminari sau ocolisuri.

Punct.

@Andu: ai gandirea tipica ca om pe care-l intrebi de ce ti-a dat in cap, si el iti raspunde "hai ca nu te-a durut asa rau".

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Andu: ai gandirea tipica ca om pe care-l intrebi de ce ti-a dat in cap, si el iti raspunde "hai ca nu te-a durut asa rau".

Eu iti raspuns: a fost o gluma :D :D :D!!!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

In articol zice "clujean" si ala e cu numere de HD (high definition). No, parcagii din astia sa-si tot gaseasca masina zgariata si oglinzi rupte ca nu-mi pare rau.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da my friend, sunt roman dar de unde stia ziaristul ca soferul e "clujan" ? In fine, nu asta conteaza... cert e ca merita un picior in fund si o amenda cat casa poporului de mare "soferiul" care si-a lasat masina pe trecerea de pietoni

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domnilor,pentru cei care nu stiu masina era parcata in fata la Dizal .Daca nu iti parchezi masina acolo nu esti boss ce sa mai discutam atat :)Doar ca acolo se preta un shaptar sau cel putin un jip meleu

scuzati limbajul dar in aria aceea limba asta se vorbeste

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu nu le am cu d'astea di pisti prut si cu ciunaraiele lor sau astia care merg in sthathe sha fhaca bhani si dupaia pun numere de inmatriculare cu injuraturi, ca doara hamericanu nuh shtie vorovi romaneshte, dar dati-mi voie sa zic [chiar daca iau un warn] in pana mea, ne facem de rusine.

azi maine cand treci vama o sa zica "where do you come from?" si tu ii zici "ich bin germany" vamesu :" your ID please.." si ghiciti, romania. si atunci vamesu, cu zambetul pe buze :post-6070-0-55743300-1389272123_thumb.jp

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bă, bine că se poate pleca acuma, măcar se mai goleşte pe-aici. Sunt foarte curios cum se vor descurca ţările vestice, atât de mândre de ele însele, cu ei, că noi, de-bine-de-rău, am supravieţuit. Acuma, să-i vedem pe francezi, spanioli, italieni, nemţi, englezi... în douăzeci de ani, va fi salutul lor cu palma-n sus şi picioru-ntins-n-spate... lumea se schimbă...

Edited by HEIMÐALLR
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

asa-i cum zici Heim. lumea se schimba..

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu vad legatura intre WHIPS si badaran ? Adica nu vad subtilitatea .

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gen la V se pliaza bancheta :headbang: Mamaaaaa cat loc ai :evil6:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa ma bata mama daca inteleg, ceva poze ajutatoare aveti . Mi-s juma ardelean da nu ma prind deloc . :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

MĂ! WHIPS = whiplash protection system. No, înlocuieşte în text "WHIPS" cu "whiplash protection system". Nu peste tot iese "... system system"?

E ca aia cu "Your highness, your highness, your highness, your highness"... ;D

Pai in cazul asta documentatia Volvo e badarana rau de tot pt ca avem ECM module, adica Engine Control Module Module, si tot asa .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din parcarea office-ului din Pipera:

post-169-0-62452600-1396606325_thumb.jpg

Zilele trecute a fost si un V50 cu portierele de pe o parte sifonate bine de tot... Inca mai aveau urme de bocanci pe ele dar nu am apucat sa il fotografiez.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cine stie unde si cum o fi parcat ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm, ciudat, nu prea fac piperenii asa ceva :D:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din parcarea office-ului din Pipera:

Zilele trecute a fost si un V50 cu portierele de pe o parte sifonate bine de tot... Inca mai aveau urme de bocanci pe ele dar nu am apucat sa il fotografiez.

Este o urma de topor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu, s-a impiedicat cineva si a dat cu dintii in capota!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pare a fi o urma de cheie :D si urma unui obiect cu muchie si suprafata mare de contact... sabie, topor, scandura.. ce-a dat Domnu'. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Macar putea sa scrie un pic mai apasat si mai caligrafic :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now