Midnight Caller

Din ciclul "Cat de bădăran poti fi" cu Volvo sau fara

708 posts in this topic

Auziti mai! Vin sarbatorile, Craciunul..... ce va apuca?

Serios acum... v-ati focusat toti pe topicul asta si nu mai vedeti nimic bun, frumos.

Eu as propune sa blocheze cineva topicul pana dupa Sfantul Ion.

Edited by ValiU

Share this post


Link to post
Share on other sites

P.S. Cand eram la liceu, am apasat butoanele de la un lift cu piciorul. Si acum imi fac mustrari de constiinta, de-aia au aparut gropile in asfalt.

Miron, apasatul butoanelor cu piciorul este o nimica toata! Eu le dadeam foc :)

ps: mai sti melodia celor de la Parazitii? - Beau fac rau, ma p.s in liftul tau!

''Pot sa arunc cu pietre pentru ca niciodata nu am blocat un trotuar.''

Daca ai admite ca ai gresit lumea nu te-ar judeca asa de aspru.

Exista trotuare in Deva?

Ca gresesc, ca nu gresesc, repet: Fac ce vreau dar stiu ce fac! Crezi ca nu mai pot eu ca, carcotiti voi? N-ai sa vezi!

Serios acum... v-ati focusat toti pe topicul asta si nu mai vedeti nimic bun, frumos.

Pai pe topicul asta s-au focusat cei mai corecti de pe forum! Vali, daca tot s-a deschis acest topic, propun sa scrie fiecare ''cat de taran a fost canva'', asta bineinteles daca au curajul sa recunoasca!

Eu as propune sa blocheze cineva topicul pana dupa Sfantul Ion.

Nici gand, sa ramana deschis! Ce, doar eu is oaia neagra(nu ca m-ar deranja) a forumului?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ia vedeti ce raspundeti:

aici:

aici:

si pe aici:

Hai, spargeti gasca!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Suntem prieteni ce naiba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Consider ca s-a spus punctul de vedere , ....atat Andu cat si ceilalti , in spiritul Craciunului si al frumoaselor sarbatori din aceasta luna imi asum responsabilitatea de a inchide acest topic pana in anul 2012 ;)

Haideti sa vedem si partile frumoase , ... haideti sa fim mai buni , cu noi si cu cei de langa noi . Incepand din Ianuarie avem timp aproape un an de zile sa fim rautaciosi .

Sarbatori fericite va urez ! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

De poza asta ce parere aveti dragi membri care aveti spiritul civic crescut?

ps: in ziua respectiva au anuntat grindina :toothy2: si cum sa protejezi masina mai bine?! O parchezi la adapost!

Am avut o rugaminte , hai sa incetam cu discutiile astea :)

Multumesc

post-1775-0-68160700-1324122926_thumb.jp

Edited by Danyx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taranoi cu Mercedes invadeaza parcul de joaca pentru copii:

post-820-0-62201100-1325608831_thumb.jpg post-820-0-39562200-1325608835_thumb.jpg

Cheia ta de la Volvo nu e ascutita?!? A mea este!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taranoi cu Mercedes invadeaza parcul de joaca pentru copii:

post-820-0-62201100-1325608831_thumb.jpg post-820-0-39562200-1325608835_thumb.jpg

Vai, dar ce urat! Cum de si-a permis sa parcheze acolo?! Unde sunt cei sapte ani de acasa?(rusine...Dinu Patriciu)!

Heim, era taran daca parca pe toata aleea, nu doua roti pe iarba si doua pe alee! Asa ca ;D ;D ;D

Cheia ta de la Volvo nu e ascutita?!? A mea este!

Parca ne diferentiam fata de conducatorii altor marci?!

ps: eu nu scuz si nu acuz! doar ne simtim bine ;D ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, a lasat loc de trecere, ....... prin noroi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Andule, cre ca o cauti cu lumanarea! :smile:

Cine se scuza, se acuza SAU prostu' nu e prost destul pana nu e si fudul! Sa nu o iei sub forma de acuza, dar acum exagerezi ;)

Cred ca sti la ce ma refer! Daca ala se arunca in put, te arunci si tu dupa el? :lol:

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Era ironica afirmatia, normal ca nu a lasat niciun loc, a parcat cum au vrut muschii lui :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Andu... stii tu... stalpi... indicatoare...., Altfel spus... Stane! las-o mai domol!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taranoi cu Mercedes invadeaza parcul de joaca pentru copii:

post-820-0-62201100-1325608831_thumb.jpg post-820-0-39562200-1325608835_thumb.jpg

A 2-a poza este din ciclul Eterna si Fascinanta Romanie... natura moarta cu Mercedes Benz si garsoniere confort III sporit... :glasses9:

Share this post


Link to post
Share on other sites

post-820-0-87967200-1325667946_thumb.jpg post-820-0-70144200-1325667948_thumb.jpg post-820-0-54877900-1325667950_thumb.jpg post-820-0-74101000-1325667951_thumb.jpg

În cazul în care aţi apreciat dizainul deosebit al Volvo-ului "meid in răumeinia", poate apreciaţi şi alte "brendz meid in răumeinia":

post-820-0-52319800-1325667953_thumb.jpg post-820-0-22091700-1325667956_thumb.jpg post-820-0-19575300-1325667964_thumb.jpg post-820-0-86174500-1325667964_thumb.jpg post-820-0-51147300-1325667965_thumb.jpg

... iar dacă v-a plăcut "ză volvo bitch", poate vă plac, în continuare şi "adăr brendz biciz":

post-820-0-64977800-1325667949_thumb.jpg post-820-0-00531400-1325668318_thumb.jpg post-820-0-65687200-1325673855_thumb.jpg post-820-0-50160300-1325667955_thumb.jpg post-820-0-56153500-1325668081_thumb.jpg

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh...MADE IN ROUMANIA!biggrin.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

numarul de inmatriculare de la bmw-ul break mi-a adus aminte de un tigan din chitila. spunea ca el e "JMEcher cu JMÂ mare".

Edited by LeChuck

Share this post


Link to post
Share on other sites

Propun ca acest topic sa se numeasca altfel .... poate....."Din ciclul CAT DE MELTEAN / BADARAN poate fi un posesor de VOLVO "

ȚĂRÁN ~i m. 1) Persoană care trăiește în mediul rural și se îndeletnicește cu agricultura. 2) Persoană care face parte din țărănime.

MITOCÁN adj., s. bădăran, grosolan, mahalagiu, mârlan, mârlănoi, mocofan, mojic, necivilizat, nepoliticos, ordinar, țărănoi, țoapă, țopârlan, vulgar, (pop.) mocan, mocârtan, modârlan, pădureț, râtan, țopârcă, (reg.) mocodan, mocofănos, modârlău, modoran, mogâldan, necunoscător, negândit, negreblat, (Mold.) ghiorlan, (Transilv.) grobian, (înv.) gros, (fig.) necioplit.

Va multumesc !

BUGA, Alin BUGA

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au uitat de ghiolban si târtan... :P

In orice caz, Alin are dreptate : sa nu facem caz de numele celor care ne pun painea pe masa. Adevaratul taran are un bun simt ancestral si nu merita sa-i folosim meseria ca si apelativ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm...eu zic altfel, avem taran de tara si TARAN de oras! Deci ar trebui trecut cu litere de tipar! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

MITOCÁN adj., s. bădăran, grosolan, mahalagiu, mârlan, mârlănoi, mocofan, mojic, necivilizat, nepoliticos, ordinar, țărănoi, țoapă, țopârlan, vulgar, (pop.) mocan, mocârtan, modârlan, pădureț, râtan, țopârcă, (reg.) mocodan, mocofănos, modârlău, modoran, mogâldan, necunoscător, negândit, negreblat, (Mold.) ghiorlan, (Transilv.) grobian, (înv.) gros, (fig.) necioplit.

Asa ca , din punctul meu de vedere, MITOCAN este perfect !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Corect. Cine transpune in practica ? ... Houston, ne auziti ? :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu consider foarte pertinentă propunerea d-lui Buga, însă, fiind un topic iniţiat de dl. Alex MC, cred că ar fi frumos să-şi dea şi el acordul, nu? ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oare de ce s-o fi uitat lumea de atatea ori la penultima poza de aici :laughing7::rolleyes2:

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, am editat titlul. ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now