Midnight Caller

Din ciclul "Cat de bădăran poti fi" cu Volvo sau fara

708 posts in this topic

Uite aici !

post-1775-0-71146400-1321803021_thumb.jp

post-1775-0-94851600-1321803022_thumb.jp

post-1775-0-74448400-1321803023_thumb.jp

post-1775-0-96174000-1321803024_thumb.jp

post-1775-0-17111000-1321803026_thumb.jp

post-1775-0-43111100-1321803027_thumb.jp

post-1775-0-31762900-1321803028_thumb.jp

post-1775-0-24577700-1321803030_thumb.jp

post-1775-0-36618600-1321803032_thumb.jp

post-1775-0-26982300-1321803035_thumb.jp

post-1775-0-52538300-1321803037_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca elvis ar fi cantat manele...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate ati mai vazut-o, dar cred ca merita, noul curent in materie de pantofi, curentul wedding-beer-style... :violent1:

post-1033-0-07308900-1322079154_thumb.jp

Să nu trecem cu vederea nici inspiratia cu care au fost alese domnisoarele (?) de onoare... :evil6:

Pana cand moartea ii va desparti...:

post-1033-0-07295900-1322079615_thumb.jp post-1033-0-94081800-1322079616_thumb.jp post-1033-0-01214200-1322079620_thumb.jp

Edited by Raula
3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aici ramane la alegerea familiei :D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pana azi stiam semnificatia cioburilor la o nunta....

Am insa mari lacuune in ceea ce priveste semnficatia maturii trosnita peste crestet , a ghiveciul cu flori ce are aceeasi destinatie, a spalatului pe cap al mirelui, etc, etc.

- Wellcome to the jungle :

http://www.vibox.ru/...chih-Dzhigitov-

Ma intreb, la o manifestatie similara cu cea de mai sus, oare care ar fi fost reactia astora de mai jos, care nu au cunostinta despre regimul armelor si munitiilor :

http://www.vibox.ru/video/20138/Prostoi-Tureckii-svadebnyi-tanec-

Edited by AdiP
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

a 2-a e tare. masina familiei adams? lipseste norul cu ploaie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesanta masina decupata pt. a cara mobra ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

P-asta de ce n-o pui? :P:D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

acuma ce vrei daca nenorocitii dracu si-au pus semnul chiar pe locul lui de parcare? da-i in ZGRa ma-sii!

Share this post


Link to post
Share on other sites

P-asta de ce n-o pui? :P:D

Eeeee ! Filmuletul este doar pentru dusmani ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

DAAAAAAA!!! FACE PARTE DIN CICLUL.......NESIMTIRE URBANA !!!

Pun pariu ca arunca hartiile pe jos in intersectii, strada find COSUL LUI DE GUNOI !!

Sa-l fereasca Bunutu` sa ma aiba in preajma !!

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acu 2 ore venii cu sotia de la supermarket, loc liber in fata curtii,

pun avariile, dau inapoi sa parchez si vine unu cu loagan, se baga in locul

liber, asta in timp ce eram in marsarier! fiind intuneric, a venit mai repede ajutat de

faruri, vedea mai bine ca mine, eu mergeam mai incet, normal ... ce credeti ca-mi

zice tipu: ce domne, ai platit pe locu asta? pai nu domne zic, dar eram primul la parcare,

de ce te bagi, nu vezi bine, ii zic? ... vine tipu la geam si tipa "nu mai ai loc de astia ca

voi, ce daca stai la curte?" ... a sarit femeia cu care era si cu chiu si vai l-a convins pe

animal sa plece .... marfa, nu?

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

si nu i-ai dat nimic?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai pe ce sa-i dau? nu vindea nimic ... :evil6: ... aaaa, daca te referi la niste ... ghionturi, eu am 70

de primaveri(sic!) el circa 40 trecute fix, eu am 1,66m el peste 1,80, .... scl ; daca punem si

primaverile sotiei avem peste 130 ... ha ha ha ... mambo amandoi; sotia ma tragea de maneca sa tac,

da' nu prea poci sa fac asta, macar cu gura sa dau ....

Edited by alexpopeystar68

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anduleee, cu asta ai cacarit steagul :lol:

Mai tre sa mesteci si seminte la volan si gata!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@alexpopeystar multi inainte si imi pare rau de situatie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

DAAAAAAA!!! FACE PARTE DIN CICLUL.......NESIMTIRE URBANA !!!

Pun pariu ca arunca hartiile pe jos in intersectii, strada find COSUL LUI DE GUNOI !!

Sa-l fereasca Bunutu` sa ma aiba in preajma !!

Uga Buga, pe cine esti revoltat? Sau esti suparat ca tu nu poti stramba semnele ca mine? ;D ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da' ce semne sunt alea? Presupun că unul e "oprirea interzisă", dar celălalt?

Ce-aveţi, bre, cu omu'?! E maşina lui şi face ce vrea cu ea, stâlpul e al Statului, adică al nimănui, plătit de nimeni, pus de nimeni cu indicaţii pentru nimeni. E făcut pentru popor, de către popor şi anti-popor... Andu, bravo, frateeee, frăţiuuooruuuleee... ţine-o tot aşa! ... da' n-ai ambiţie dacă nu faci la fel şi cu un Logan de-al Poliţiei, că prea sunt multe prin intersecţii... ;D

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu l-a smuls din pamant cu troliul, doar l-a ajustat. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai ca vin si cu niste explicatii in urma reactiilor (ca sa nu se supere Andu de tot pe mine, ca doar l-am ironizat):

da, doar l-a "ajustat", era locul de parcare al omului, stalpul a aparut ulterior acolo (desi locul lui ar fi fost langa bordura, la coltul intersectiei) si nu se mai putea incadra complet fara sa-si atinga masina sau sa piarda oglinda. Da, ii iau apararea, dar nu zic "bravo", poti scrie la primarie :evil5: ca un roman adevarat :headbang: insa dupa ce tot gasesti zgarieturi si pe partea ramasa in strada, asteptaaaaand mult si bine, procedezi tot ca renul scandinav, in cel mai pur stil viking. Unul din semne era probabil:

newsblog_moose_sticker.jpg

Oricum, ca sa nu fiu si eu complet off-topic, uite ca volvo cu bull-bar e o inspiratie si un vis pentru multi:

post-329-0-87453800-1323769189_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oricum, ca sa nu fiu si eu complet off-topic, uite ca volvo cu bull-bar e o inspiratie si un vis pentru multi:

post-820-0-03519200-1323888059_thumb.jpg

Andrei, daca deranjeaza pe cineva, eu pot sa-l dau jos, sa stii! ;D ;D ;D

post-61-0-14163400-1323771273_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Degeaba, tot mai original a fost ăsta de aici...

Una pe care-am făcut-o acu' vreo două zile:

post-820-0-81824400-1323887930_thumb.jpg

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai ca vin si cu niste explicatii in urma reactiilor (ca sa nu se supere Andu de tot pe mine, ca doar l-am ironizat):

da, doar l-a "ajustat", era locul de parcare al omului, stalpul a aparut ulterior acolo (desi locul lui ar fi fost langa bordura, la coltul intersectiei) si nu se mai putea incadra complet fara sa-si atinga masina sau sa piarda oglinda. Da, ii iau apararea, dar nu zic "bravo", poti scrie la primarie :evil5: ca un roman adevarat :headbang: insa dupa ce tot gasesti zgarieturi si pe partea ramasa in strada, asteptaaaaand mult si bine, procedezi tot ca renul scandinav, in cel mai pur stil viking...

Poate am eu un simt civic ceva mai dezvoltat decat altii, dar sa-i gasesti scuze cuiva care stramba cu buna stiinta un stalp pe care e instalat un semn de circulatie, pentru simplul motiv ca nu avea loc de el sa-si parcheze SUV-ul pe trotuar, asta e prea de tot. Iar daca tu, Andrei l-ai filmat, rau ai facut ca nu l-ai oprit.

Cu atat mai mult cu cat soferul e membru al acestui club. Mi-e simpatic Andu, dar asta nu insemana sa aprob sau si ma rau, sa incurajez astfel de gesturi.

Dimpotriva, deabia astept sa-l vad la Polivalenta si sa-l "trag de urechi" pentru asa o traznaie. Ce naiba oameni buni, aici e Volvo-Club !

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa-l lasam pe Andu in pace. Ce a facut el e nimic. Sa zicem ca a "vandalizat" stalpul ala. Putea sa-l taie cu flexul si era mai rau. :)

Eu am depistat un taran cu Volvo, gen o doamna/domnisoara cu un V40 Phase 2 argintiu. Stand pe o strada cu 4 benzi sa fac stanga pe o straduta laterala, prind momentul, ma bag. Pe stanga stradutei masini parcate, pe dreapta masini parcate, adica era loc pentru taman o masina, a mea.Tampita cu V40 ce face, vine prin stanga mea pe contrasens si vrea sa se bage in fata mea. Bineinteles ca nu s-a lasat, ce, era proasta? Avand un bullbar mai sanatos decat al lui Andu, puteam sa-i sifonez rochia de bal fara nici o remuscare. In fine, i-am umplut frigideru', cucoana face dreapta pe alta straduta si pe geam se iveste o manuta delicata care arunca un chistoc aprins. Deja duc lupte cu subconstientul sa nu mai pun frana pentru toti cretinii fara pic de instinct de autoconservare si care functioneaza pe principiul "las' ca ma fereste ala".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now