Midnight Caller

Din ciclul "Cat de bădăran poti fi" cu Volvo sau fara

708 posts in this topic

De ăsta ce ziceÅ£i? Nu e făcută de mine poza.

pacat ca nu mai are informatiile exif, sa vedem cand a fost facuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mariusdaniel vorbeam de XC90 SH pt ca nou este prea scump ca sa-l parchezi pe gazonul din fata blocului ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ÃŽncă unul:

post-4113-12877889888729_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

man, de unde sti tu ca omul chiar nu are probleme ?

ps. mai nou, locurile de parcare pt persoanele cu deficiente sunt mai mari decat restul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigur, asta e o intrebare foarte buna. De unde stii ca nu e handicapat omul care si-a lasat masina in parcarea respectiva ?

Chiar daca l-ai vazut intrand in magazin, poate ca a venit doar sa ia pe cineva in carucior...

Dar mai mult decat asta, mi se pare ca e demn de discutie un alt aspect : Se tot posteaza poze cu masini in diverse locuri, in trafic, in parcare, la magazinul "X", la Trei Brazi, etc ... Poate femeia cu Volvo-ul de la Trei Brazi era cu amantul la munte. Daca vede sotul postul si iese scandal ? Nu cumva riscam sa incalcam o anumita intimitate ?

Unde este limita, oare ? Eu unul, nu risc sa fac poze la masini. Poate apare un nene si-mi aplica "constitutia", pe motiv ca ma crede paparazzi, sau vreunul pus de sotie sa-l urmareasca, etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mariusdaniel vorbeam de XC90 SH pt ca nou este prea scump ca sa-l parchezi pe gazonul din fata blocului ;D

Da, am inteles acum. E bine de specificat ca te referi la second hand. Dar nu toata lumea isi ia masina la mana a doua.

Ba, vreau sa cred ca mai multi isi iau masina noua decat folosita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu pun poze decât dacă ÅŸtiu sigur că ÅŸoferul nu e cu disbilităÅ£i locomotorii. CiteÅŸte răspunsul #11. L-am văzut coborând ÅŸi plecând "bine-merci". Nici nu e nevoie să-l vezi. ÃŽÅ£i dai seama ÅŸi după faptul că nu e modificat interiorul maÅŸinii (cele pentru persoane cu disabilităÅ£i au modificări, ca să nu fie nevoie să folosească pedalele).

Oricum, aÅŸa s-a nimerit, acuma, primele poze să fie cu maÅŸini pe locurile pentru handicapaÅ£i. Când vă unul parcat pe trecerea de pietoni, o să-l vedeÅ£i ÅŸi voi, aici. Sunt curios ce scuză o să-i mai găsiÅ£i.  ;D

Tocmai pe asta se bazează nesimÅ£iÅ£ii: "Cine ÅŸtie că nu-s handicapat?"

Marius Daniel, pentru mine ar fi o mare bucurie să dau în gât, cu o poză, pe cineva care-ÅŸi înÅŸeală soÅ£ul/nevasta sau pe puÅŸtiul care a luat Volvo-ul lu' tac'su ÅŸi chiuleÅŸte de la ÅŸcoală sau trage la măsea sau prizează prin parcări. :smile: Astfel de "intimităÅ£i" trebuie să dispară.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doctore. Suntem romani si facem ciobanisme fara sa simtim. :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu pun poze decât dacă ÅŸtiu sigur că ÅŸoferul nu e cu disbilităÅ£i locomotorii. CiteÅŸte răspunsul #11. L-am văzut coborând ÅŸi plecând "bine-merci". Nici nu e nevoie să-l vezi. ÃŽÅ£i dai seama ÅŸi după faptul că nu e modificat interiorul maÅŸinii (cele pentru persoane cu disabilităÅ£i au modificări, ca să nu fie nevoie să folosească pedalele).

Nu este obligatoriu ca daca merge sa fie sanatos.

Iti pot da lejer si exemplu de diagnostic in care pers. respectiva primeste certificat de persoana speciala si poate sa parcheze masina acolo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exemple: parlamentar, revolutionar, spp-ist, primar sau rudele de gradul 1-3. Plus "secretarele" acestora. Cea mai tare faza mi se pare parcatul pe avarii in interiorul sensului giratoriu, se intampla destul de des in Targu Jiu, practicat de Å£igani cu Q7 de obicei, dar se poartă si la logane dci cu geamuri ionizate, asa ca astia cu volvo  pe locurile de persoane cu dizabilitati sunt mici copii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marius Daniel, pentru mine ar fi o mare bucurie să dau în gât, cu o poză, pe cineva care-ÅŸi înÅŸeală soÅ£ul/nevasta sau pe puÅŸtiul care a luat Volvo-ul lu' tac'su ÅŸi chiuleÅŸte de la ÅŸcoală sau trage la măsea sau prizează prin parcări. :smile:Astfel de "intimităÅ£i" trebuie să dispară.

De curiozitate, chestia asta o decizi tu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

este trist cat de usor judecam unii dintre noi oe semenii nostrii.

daca e sa o luam dupa voi, daca merge pe picioarele lui, nu e handicapat. GRESIT!

mai mult deat atat, nu este obligatoriu ca soferul sa fie cu dizabilitati sau sa aiba altceva, poate sa fie unul dintre pasagerii masinii.

In caz ca nu stiati si persoanele care sufera de ex de hipoacuzie primesc un astfel de certificat.

Asa ca hai sa nu aruncam cu rahat in orice masina care opreste pe locurile de parcare speciale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De ăsta ce ziceÅ£i? Nu e făcută de mine poza.

O fi ramas omu' fara frane... ;D

BTW felicitari pentru initiativa! :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Firelight, n-auzi că i-am văzut că n-aveau nici pe dracu'?  ;D

NFS, da, pentru punctul meu de vedere decid eu ÅŸi numai eu. De ce? Tu decizi altfel, din punctul tău de vedere?

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Marius Daniel, pentru mine ar fi o mare bucurie să dau în gât, cu o poză, pe cineva care-ÅŸi înÅŸeală soÅ£ul/nevasta sau pe puÅŸtiul care a luat Volvo-ul lu' tac'su ÅŸi chiuleÅŸte de la ÅŸcoală sau trage la măsea sau prizează prin parcări."

io inteleg asta cu pustiul, il ajuti in mod indirect.

insa am o mare indoiala ca ajuti pe cineva daca dezvalui adevarul legat de infidelitate...

in opinia mea, e mai bine sa te abtii in cazuri d-astea. poti distruge viitorul cuiva care n-are nici o legatura cu actul infidelitatii, copiilor. (scuzati sintaxa a la blaga...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doctore e o vorba din batrani :" ce tie nu-ti place altuia nu-i face" .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Păi, Iulirx, nu-mi face plăcere neapărat pentru că ajut... aÅŸa sunt eu... mai al dracului... hehehe

Oricum, ÅŸi aÅŸa îi ajut pe copiii ăia despre care zici tu că le distrug viitorul. Decât cu un tată sau o mamă care nu-ÅŸi poate Å£ine hormonii acasă, mai bine numai cu unul care-ÅŸi vede de treabă... mai ÅŸtii? Poate părintele ăla, în disperarea lui endocrină, i-ar lua ÅŸi pe ei la "întrebări", în lipsă de altceva... :smile:

Iar că distrug viitorul copiilor de ce m-ar interesa pe mine? Doar nu-s ai mei... dacă pe cel ai căruia sunt nu-l interesează, de ce m-ar interesa pe mine?!? Ä‚ia sunt de sacrificiu, din punctul lui de vedere...

Doctore e o vorba din batrani :" ce tie nu-ti place altuia nu-i face" .

Păi, eu nu parchez pe locurile de handicapaÅ£i, nici în giratoriu ÅŸi nici pe trecerea de pietoni ÅŸi nici n-am amantă...  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

....ÅŸi nici n-am amantă...  ;D

...hai lasa .....asa suparat eram si eu ...da iti trece  ;D

Ai incredere in tine ...vine si timpul tau  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dacă o să am, în viitor, parchez pe trecerea de pietoni, îmi fac singur poză ÅŸi o postez aici... hehehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doftore, mai bine te tragi in poza cu Angela Merkel si o pui pe forum :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate m-ar ajuta să găsesc mai uÅŸor un iPod video de generaÅ£ia a cincea... hehehe :violent1:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iar că distrug viitorul copiilor de ce m-ar interesa pe mine? Doar nu-s ai mei...

Ce sa mai zic, m-ai incuiat! Din partea mea, considera-te indreptatit sa parchezi pe locurile speciale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

NFS, dacă nu realizezi că, prin relaÅ£iile extramaritale, faci rău copiilor, poÅ£i să mi te alături cu încredere, pe acele locuri.  ;D

Legat de "intimitate", cine are nevoie de aÅŸa ceva nu se manifestă în public. Dacă ei nu-ÅŸi protejează propria intimitate, să nu aibă pretenÅ£ia ca cineva să le-o respecte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parerea mea despre acest subiect e urmatoarea : nu isi are rostul !

Asa cum noi avem grija sa postam toate prostiile pe care le fac cei cu masini din RFG, banuiesc ca si ei au grija sa ne vaneze ca sa rada de "bosorogii" cu Volvo. Dar sa-i mai si ajutam... :(

Apoi, nu inteleg apetitul doctorului pentru lucrurile rele legate de aceasta marca : "Ce nu va place la Volvo-ul personal " sau "Slabiciunile posesorului de Volvo", ori " Probleme diverse ale unui posesor de Volvo", etc, sunt numai cateva din subiectele lansate cu mult aplomb. Ca sa nu mai amintesc de cele ce vizeaza aspecte ale vietii intime.

Daca vrem sa vorbim de badarani ( si cred ca e bine sa o facem ), hai sa vorbim la modul general. Eu consider ca ar fi ofensator si un subiect despre badaranii cu "marca X", dar sa vorbim doar de badaranii cu Volvo e prea de tot !

Sigur, fiecare membru e liber sa se manifeste cum crede de cuviinta, daca nu incalca regulamentul.

Dar oare care este spiritul acestui club ?

Banuiesc ca nu am aderat cu totii la acest forum doar ca sa ne lamentam de cat de proaste sunt masinile noastre. Evident, nici pentru ca sa le ridicam in slavi. Daca sunt probleme ( si e normal sa fie ! ), le cerem ajutorul celor care ne pot ajuta sa le remediem. Iar spiritul Volvo adesea invocat se manifesta si primim ajutor.

Atat am ( mai ) avut de spus pe acest subiect.

Share this post


Link to post
Share on other sites

iata un om echilibrat !

heimdallr nu e baiat rau, dar mai exagereaza si el....astia sintem cu bune si cu rele.

heimdallr, nu e cazul sa te superi, insa asta e feed-back -ul . si , daca conteaza, si eu sint de parerea lui marius...

tu incerci sa stirnesti lumea (in sensul bun al lucrurilor) , insa discutiile deviaza iremediabil. si asta ar fi trebuit sa intuiesti !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now