Midnight Caller

Din ciclul "Cat de bădăran poti fi" cu Volvo sau fara

708 posts in this topic

Nu este nimic jignitor sau intolerant aici, pur si simplu unii viseaza la Volvo si de aia au ajuns pe aici. Pana la urma o sa fie luat de urechi dl Astra si dat afara de pe forum . Se rezolva problema nici o grija .

Share this post


Link to post
Share on other sites

De ce nu il scoate nimeni pe acest specimen de pe forum ??? Nu are decat un tel. Sa ii enerveze pe toti si prin orice mijloace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dati un ignor si cu asta l-am si uitat.......are el si dreptate pe ici pe colo dar "ma doare si pe mine capul" cand am cinci minute de forum si dau si aici de oameni care se cred la tribunal....ei fiind judecatori, jurati etc.....discutii despre cat de buni sau rai suntem e de prisos sa incepem pt ca avem noi volvo dar tot oameni suntem.......eu sunt de parere ca a-r trebui sa discutam fara a devia spre chesti personale.....si astfel ajungem sa bem o bere linistiti cand ne vedem......si cum lumea nu o schimbam nici noi si nici cei care au masini mai bune decat ce au scos cei de la volvo...(despre asta vorbesc  8)), eu zic sa incheiem discutiile .......nu astept raspuns.....gruetzig

Share this post


Link to post
Share on other sites

  Eu unul am incheiat orice comunicare cu tine, astra_lule. Daca pentru tine Volvo reprezinta DOAR "o masina decenta" , daca pentru tine "tancurile (Volvo) din 87-95" reprezinta "derularea programului rabla", ar trebui sa nu te mai gasesc maine pe acest forum "atit de exclusivist" pentru care VOLVO reprezinta muuuuuuuuuuult mai mult decit pentru tine. Nu avem nevoie de astrali asa ca tine, noi sintem mai paminteni, in tancurile noastre care refuza sa intre in programul rabla.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

La chestia cu rabla ne-ai lovit  :-\

Daca tot ai vrut motive ptr care sa alegi Volvo, uite iti dau eu cateva.

Inainte sa ma decid sa cumpar "tancul" am avut varianta de a fi posesorul unui Mercedes E230 din '97 (poate tot la rable se incadreaza...) ptr numai 2000 EU in plus.

De asemenea: a mai fost varianta unui cadou (sau semi-cadou; mai trebuia sa pun eu vreo 2000EU ptr extra dotari) sub forma unui Opel Astra sedan, nou.

Am avut ocazia sa conduc destul de des un Peugeot 307sw diesel din 2005 si un Ford Focus Tournier din 2006...

Ei bine, am ales sa conduc un Volvo 440 ruginit din '96 ptr ca nu am avut aceeasi senzatie de confort si siguranta in nici o alta masina (dintre cele conduse). Este mult mai stabil la drum iar motorul, la cei 255k km, este mult mai bine gandit si etajat.

Nu este superior la toate capitolele fata de masinile de mai sus, are totusi o varsta si este o masina destul de simpla... fara ECU si alte calculatoare.

Acum conduc masina din '96 si nu le regret pe celelalte. Masini "de consum" or sa se mai faca in continuare...

Daca alegeam invers as fi trait cu pareri de rau.

Imi doresc inca o masina, mai noua... dar nu una noua si nu neaparat din cauza banilor. Pur si simplu, ptr mine, masinile mai vechi au mai mult farmec.

edit:

Si daca te uiti pe celelalte forum-uri de volvo din europa si nu numai, vei vedea ca sunt sectiuni si chiar forum-uri intregi dedicate unor masini gen: seria 400, seria 800, seria 700, seria 300, etc. Oamenii aia nici nu se gandesc sa se desparta de masinile lor. Si la cat le ingrijesc si baga bani in ele, ma indoiesc ca nu au bani sa isi cumpere o masina mai noua.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sefuleeee!!!!!!!! "ASTRA_-_-_ETC" :Cumparati VW sau Audi ca te incadrezi din toate punctele de vedere...ai si bani......ai putea sa-ti iei chiar "un beamveu" ca "se gaseste piese peste tot si e 'eftin la intretinere", puneti si folie autorizata inclusiv pe parbriz ca e smecherie mare!!!!

Pe scurt si pe intelesul tau (ca oricum n-ai inteles nimic...): "Lasa-neeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!! PA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate se vorbeste multprea mult de bere, taranisme si accidente si prea putin despre masina in sine. Adica intri sa citesti despre o masina si te pierzi in numeroasele topice deschise numai de amuzament. Dar asta e alta treaba, a gestionarului forumului.

....., dar probabil o sa stau deoparte de "clubul asta atat de exclusivist".

Pam-pam ;)

Topicuri despre robleme, rezolvari, in care gasesti detaliile de care ai avea nevoie sunt; poate nu le-ai gasit tu.

Topicurile in care se vorbeste despre mici si bere sunt intre pasionatii marcii, care in mare parte sunt si prieteni. Daca nu ai observat acest forum e un pic mai familiar decat celelalte si se bazeaza pe respectul reciproc. Nu te intereseaza, nu citesti si nu comentezi doar de dragul de a te face cunoscut, a-ti face rank si alte tampenii din astea.

Daca ai fi avut intradevar ceva intrebari despre o anumita masina si nu ai fi gasit deja raspunsul, trebuia sa intrebi si ai fi avut surpriza ca aici ti se si raspunde si lumea incearca sa te ajute.

Faptul ca tu intretii discutii in " Discutii generale" si nu ai postat intrebari despre o anumita masina, ma face sa ma gandesc ca esti aici doar sa te distrezi si sa jignesti alti useri, de care habar nu ai. Cocluzia mea e, ca ai prea mult timp la dispozitie, ca nu cauti de fapt o masina pt. doamna si foarte posibil te-a enervat un volvo in trafic si nu stii cum sa reactionezi.

Oricine are posibilitatea sa-si cumpere volvo sau alte masini, prost/destept, tanar/batran etc...

Deci, acest forum e ca o mare familie, daca vrei te bagi, daca nu afli si intrebi detaliile care te intereseaza si lasi celelalte topicru necitite, oricum noi (in ele) suntem mari bautori de bere si mancatori de mici.

Recomand celorlalti useri/colegi sa nu se mai enerveze aiurea si sa raspunda la provocarile tale.

Daca prostia ar durea....

Numai bine si multi km in siguranta cu orice masina pe care o conduci si mult respect in trafic si in viata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La chestia cu rabla ne-ai lovit  :-\

Daca tot ai vrut motive ptr care sa alegi Volvo, uite iti dau eu cateva.

Inainte sa ma decid sa cumpar "tancul" am avut varianta de a fi posesorul unui Mercedes E230 din '97 (poate tot la rable se incadreaza...) ptr numai 2000 EU in plus.

De asemenea: a mai fost varianta unui cadou (sau semi-cadou; mai trebuia sa pun eu vreo 2000EU ptr extra dotari) sub forma unui Opel Astra sedan, nou.

Am avut ocazia sa conduc destul de des un Peugeot 307sw diesel din 2005 si un Ford Focus Tournier din 2006...

Ei bine, am ales sa conduc un Volvo 440 ruginit din '96 ptr ca nu am avut aceeasi senzatie de confort si siguranta in nici o alta masina (dintre cele conduse). Este mult mai stabil la drum iar motorul, la cei 255k km, este mult mai bine gandit si etajat.

Nu este superior la toate capitolele fata de masinile de mai sus, are totusi o varsta si este o masina destul de simpla... fara ECU si alte calculatoare.

Acum conduc masina din '96 si nu le regret pe celelalte. Masini "de consum" or sa se mai faca in continuare...

Daca alegeam invers as fi trait cu pareri de rau.

Imi doresc inca o masina, mai noua... dar nu una noua si nu neaparat din cauza banilor. Pur si simplu, ptr mine, masinile mai vechi au mai mult farmec.

edit:

Si daca te uiti pe celelalte forum-uri de volvo din europa si nu numai, vei vedea ca sunt sectiuni si chiar forum-uri intregi dedicate unor masini gen: seria 400, seria 800, seria 700, seria 300, etc. Oamenii aia nici nu se gandesc sa se desparta de masinile lor. Si la cat le ingrijesc si baga bani in ele, ma indoiesc ca nu au bani sa isi cumpere o masina mai noua.

:kiss2::thumbsup2::beertogether:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Astra_rullz ai spus multe despre preferintele tale cu privire la o masina. Pt tine KIA este o masina foarte buna, la fel si HONDA, deci te sfatuim sa nu iti cumperi VOLVO, in mod sigur nu o sa iti placa si probabil ca nici logodnicei tale, nu de alta dar "cine se aseamana se aduna". Iti propun sa cumperi un Hyundai Santa Fe daca de XC90 nu ai bani. Si nu te mai da grande cu puterea ta de cumparare, cu tipul de masina pe care il conduci, in fata caruia noi nu mai are rost sa "invartim cheia in contact". Daca eram adeptul la o masina sportiva, imi luam masina sport cu care iti dadeam peste nas la semafor, in urma careia te intoxicai de praf si fum de cauciuc, sau poate cine stie tu ai o racheta sol-aer pe care este inscriptionat "Need For Speed". Ce tot o dai de gard cu masina ta cea batrana si  cealalta mai noua care face furori pe strada, cunoastem si noi tipul asta de persoane care sufera de grandomanism si liniute la semafor (sunt sigur ca multi de pe acest forum "au fumat" ca tine) De figuri d'astea suntem satui pana peste cap iar tara asta este imbaxita de aceste tipuri de persoane. Doar ce m-am intors de la Paltinul unde o adunatura de "cacati", (sau sa le zic copilashi de 20 ani) se dadeau grozavi ca au venit ca cinci maimutoi si doua maimute, intr-un Land Rover Discovery si ascultau manele, beau vin ieftin si bere Golden Brau. Urmarea poate o sa povestesc altadata ca deja sunt OFF TOPIC rauuu (oricum fugeau ca potanichile cand s-a "zbarlit pielea pe mine"). Deci ...ca sa nu o mai lungesc, strict pt tine ...VOLVO NU ESTE O MASINA BUNA, NU CUMPARA LOGODNICEI TALE, O SA ITI PARA RAU. Avand in vedere ca ai aflat despre aceasta marca de masina, consider ca ti-ai atins scopul pe acest forum asa ca ...

P.S. Daca erai atat de cultivat si de bine crescut completai profilul, nu de alta dar sa stim si noi cine ne plictiseste cu balivernele sale de 2 bani.

Mai am multe de zis, dar ma opresc aici. Pt mine,  Astra_rullz  nu mai exista pe forum, deci nu mai raspund niciunei provocari si niciunui postament al acestui individ care pentru mine.. face parte din multimea vida.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maaaaaaaaaaaama!!!!!!!! Asta da frica de radare  ;D

post-1007-12877849990275_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu daca se incadreaza, dar ... sa vedem:

Share this post


Link to post
Share on other sites

X5-ul nu are controlul tractiunii ??? ??? ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Victor: De acord cu tine. Ce vroiam sa subliniez e ca exista 2 specii de tarani:

Specia 1 de taran (se scrie cum se citeste )cea mai veche, aparuta o data cu Homo Sapiens, si care se refera la o persoana care traieste la tara (mediul rural) si care are ca ocupatie agricultura, zootehnia etc. Persoana care iti sare in ajutor daca ... te impotmolesti.

Specia 2 de taran (se scrie tzaran sau taran de oras) aparuta relativ recent dupa '89, specie care a stat (probabil) in latenta multe sute de ani si care a revenit la viata datorita modificarii mediului de viata. Ocupatia aceste specii este jmenul, achizitionare de masini scumpe, ascultat de manele. Specia 2 va beneficia mereu in viata de ajutorul zeitei Fortuna sau al altor oameni.

Cam atat. Scuze pt. acest post. Am avut de a face azi cu foarte multi tzarani.

Respectele mele!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Adi 2727 daca nu vedeam ca esti tu, credeam ca este postat de Astra_Rullz. Sunt vechi si nu fac onoare acestei marci desi baietii din cate am vazut sunt suedezi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se vinde....Si se cere 6000 ron. Daca vreti sa va "cocotzati" pe masina, aveti ocazia  ;D

post-72-1287785011021_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este cumva Dacie cu mansarda ??  ;D ;D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cine are nevoie de Volkswagen Transporter sa isi cumpere Fabia.

post-72-128778518386_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

asta da....

nus violent de felu' meu, dar la asta i-as da sa care......:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baiatul asta chiar trebuie cautat...  :machinegun:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now