Midnight Caller

Din ciclul "Cat de bădăran poti fi" cu Volvo sau fara

708 posts in this topic

Topicul despre poze haioase IE AICI

In acest topic dezbatem dovezile serioase despre specimenele acestei tari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pot sa jur ca ala sau aia era roman sau romanca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

De data asta o TARANCA

"........am semnalul mai prost ca tine ba "  :hammer:

din cate am vazut intr-o reclama tipa are o emisiune pe Mtv...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tuning instalatie audio, cu q7 la pascut si cea mai mica masina, de intra vedeti voi unde.

post-280-12877872651996_thumb.jpg

post-280-12877872652482_thumb.jpg

post-280-12877872652864_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

si austriecii au tzarancele  lor   ???

pot sa jur ca ala sau aia era roman sau romanca :)

sigur era român,pentru că frauen=doamne/femei.   :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acest topic va fi doar o statistica, cu totul neconcludenta...

Crezi ca spiritul Volvo se rezuma la oamenii de "caracter", pe care inca nu ai vut ocazia sa ii intalnesti la "nationala"/"intermediare"?

Spiritul Volvo, original "RO" s-a manifestat cel mai concludent inca inainte (si mai ales atunci) de a se forma intalniri saptamanale/regionale in diverse locatii din tara. Pe vremea aia, aveam respect pentru orice model din gama Volvo... ne interesa/fascina masina din spatele utilizatorului... si daca mai venea utilizatorul cu ceva in plus, era Volv-ist cu acte in regula.

De aceea imi pare un subiect care poate doar evidentia niste minusuri, care s-au stiut din-todeauna: Masina nu face niciodata, omul din spatele ei.  ;)

Deci... declar pierdut si nul.  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

AÅŸtept acordul unui administrator/moderator ÅŸi postez eu prima poză.

Tu astepti sa iti dau acord sa postezi poze cu  (posibilii) fostii mei colegi de munca, care habar nu aveau ce inseamna Volvo... dar totusi, cand eu le explic de ce am ramas cu Volvo, zic si ei ca ar vrea in continuare Volvo, pentru ca e rezistent si rapid? ...Dar sa parcheze in continuare unde vor si sa se ia la intrecere cu masina de la firma (ca, dehhh... nu ii costa nimic) cu toti GL-ii moderni???  ;D

Eu le-am raspuns... sa mai traga de Passat un timp... e boala grea. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Masina nu face niciodata, omul din spatele ei."

si nici omul nu face masina din spatele lui !

vezi cocalarii care conduc bmw-uri, care bmw-uri, saracele, sint masini excelente !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ideea mea e foarte simplă...

Ne tot plângem de Å£ară, de bădărani de nu'ÅŸ'ce...

Ne tot plangem... si asta tinde sa fie o caracteristica proprie natiunii acesteia din care facem parte TOTI, de la A la Z. De aceea nu vad de ce ar trebui implicat numele Volvo, in epopeea pseodo-cunoasterii-revolutionarii EU-ului Carpato-Danubiano-Pontic.

Ar trebui facuta o departajare clara... saracul Volvo provine de la cateva mii de kilometrii departere, de undeva din Nord-ul logic.

Dar fie, sa inceapa show-ul daca asta vrea: mici cu bere!. :)

...Sa posteze fiecare orice poza/film cu "badaranii" care pot fii oricare dintre noi. Eu sunt primul. Revin si cu poze daca e  nevoie de dovada la proces.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ....iti dai seama ...pe unii nu'i deranjeaza sa spuna public, daca si de cate ori si-o "zguduie" , si tu vrei sa-i faci badarani pe unii care parcheaza pe "trotal"  :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrei sa vezi bizoni cu volvo ?

http://morar.catavencu.ro/wp-content/uploads/nesimtitittrafic.JPG

Asta e doar una, acum vad ca TOP GEAR a renuntat la fuga dupa bizoni, gasisem acolo mai multe exemplare de Volvo, intareau regula ca daca ai Volvo nu inseamna ca esti doctor .

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai ales in tara asta, poti sa ai orice masina - nimeni nu-ti pune eticheta de "doctor" 100% privindu-te la volan  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar ma deranjează totuÈ™i discrepanta uriaÈ™ă, te uiÈ›i la un film american È™i cînd apare un doctor hop are volvo de exemplu Wilson din Dr House care avea S60 in seria 2 si S80 new in seria 6, la fel in majoritatea filmelor americane cînd apare un Volvo este condus de un doctor .

La noi foarte multi si-au luat XC90 pt ca este cel mai ieftin SUV, comparabil la pret doar cu Ssang Yong si KIA.

Asa ca posesorii de Volvo din RO nu pot fii altfel, sunt tot "uameni" .

Share this post


Link to post
Share on other sites

: Masina nu face niciodata, omul din spatele ei.  ;)

Ai dreptate aici.Precum proverbul "haina te face om pina la git".

... aÅŸa că îl observă pe al doilea. Pentru cei cu disabilităÅ£i. Nu semnalizează. Intră oblic, pe două locuri, opreÅŸte motorul se dă jos, se scarpină la **** ÅŸi pleacă. Cine ce-i poate face lui? Atunci mi-a venit ideea asta.

  Este foarte normal sa semnaleze lipsa unor chestii care se invata de timpuriu ,respect,bun simt,etc.Tindem spre o tara libera ;D.Nu masina trebuie sa ii faca oameni , dar macar sa nu mai existe cite un "tolomac" care parcheaza pe unde ii bubuie mintea facind din comoditate  chestii nesimtite .Pentru o parte din semenii romani a conduce un Volvo este cam aceeasi chestie cu a conduce o marca acceptabila si permisiva finaciar.Este greu sa schimbi o mentalitate tinuta sub obroc timp de zeci de ani si eliberata haotic in urma cu 20 de ani.Trist dar adevarat..

  Prin constringerea si respectarea legii si germani ,suedezii ,etc au ajuns unde sint.Nu au dat pe afara de obedienti fata de sistem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mentalitatea nu se schimba. e imposibil. un nesimtit ramine pe veci un nesimtit. nu-l poate schimba nimeni si nimic.

se formeaza . de mic. de catre parinti. care parinti, daca sint la ridul lor nesimtiti, nu pot decit sa formeze alt nesimtit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand am mers cu norvegienii la Carrfour Baneasa am fost intrebat daca sunt chiar asa de multi handicapati in RO, am ramas surprins de intrebare dupa care mi-am dat seama ca era corecta pt ca toate locurile pt persoanele cu handicap erau ocupate, pana la urma le-am raspuns ca nu sunt asa multi "handicapati" dar sunt foarte multi nesimtiti .

Share this post


Link to post
Share on other sites

... La noi foarte multi si-au luat XC90 pt ca este cel mai ieftin SUV, comparabil la pret doar cu Ssang Yong si KIA.

Parca erau altele mai ieftine decat Volvo. Ce zici de Duster ? Dar de Nissan ? Sau de Suzuki , Skoda, Hyundai si multe altele ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

De ăsta ce ziceÅ£i? Nu e făcută de mine poza.

post-4113-12877889829617_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now